tinka_14
08.12.09,20:10
Potrebovala by som poradit v akej hodnote budem potrebovat kolky na potvrdenie ze spolocnost nie je v likvidacii a ze nie je v konkurze. Dakujem.
tuta
08.12.09,19:31
Skús pozrieť tu medzi poplatkami:

Poplatky vo veciach obchodného registra
z návrhu na prvý zápis
1. akciovej spoločnosti 829,50 €,
2. iných právnických osôb 331,50 €,
3. fyzickej osoby podnikateľa 165,50 €,
4. organizačnej zložky právnickej osoby 331,50 €,
5. organizačnej zložky fyzickej osoby podnikateľa 33 €,
z návrhu na zmenu právnej formy obchodnej spoločnosti (družstva) 331,50 €,
z návrhu na zápis zmeny alebo na doplnenie akéhokoľvek počtu údajov týkajúcich sa jednej zapísanej osoby s výnimkou zmeny alebo doplnenia údajov v názve obce, v poštovom smerovacom čísle, v názve ulice alebo iného verejného priestranstva, prípadne s tým súvisiacej zmeny orientačného čísla alebo súpisného čísla, ak nedochádza k zmene jej sídla, miesta podnikania alebo bydliska 66 € – v jednom poplatku je zahrnutý akýkoľvek počet návrhov na zápis zmeny alebo doplnenie údajov týkajúcich sa jednej zapísanej osoby, ktoré sú obsiahnuté v jednom návrhu na zápis.
z návrhu akcionára na poverenie na zvolanie valného zhromaždenia 99,50 €.
Praktická rada: Vo veciach obchodného registra je možné poplatok platiť kolkovými známkami alebo v hotovosti, aj keď prevyšuje sumu 300 €.
V poplatkoch uvedených v prvých troch bodoch je zahrnutý aj poplatok za zverejnenie zapísaných údajov v Obchodnom vestníku.
Zmenou zápisu sa rozumie výmaz pôvodného a zápis nového údaja.
Ak sa má vykonať zápis do obchodného registra na registrovom súde príslušnom pre odštepný závod alebo inú organizačnú zložku podniku, ktorých sídlo je mimo obvodu registrového súdu príslušného pre podnikateľa, poplatok sa vyberie len raz na súde príslušnom pre podnikateľa.
Za vyhotovenie a vydanie výpisu z obchodného registra (s výnimkou výpisu z obchodného registra, ktorý sa vydáva po vykonaní zápisu navrhovaných údajov):
v listinnej podobe – 6,50 €,
v elektronickej podobe – 0,33 €.
Ďalšie poplatky:
za vyhotovenie fotokópie listiny uloženej v zbierke listín, za každú, aj začatú stranu – 0,33 €,
za zaslanie elektronickej podoby listiny uloženej v zbierke listín elektronickými prostriedkami – 0,33 €,
za vyhotovenie a vydanie potvrdenia o tom, že v obchodnom registri určitý zápis nie je, alebo potvrdenia o tom, že určitá listina nie je uložená do zbierky listín – 3 €,
za zaslanie potvrdenia o tom, že v obchodnom registri určitý zápis nie je, alebo potvrdenia o tom, že určitá listina nie je uložená do zbierky listín elektronickými prostriedkami – 0,33 €.
alibernet
08.12.09,19:51
medzi poplatkami vo veciach obchodneho registra to asi nenajdes. kedysi to bolo 100 Sk, takze asi ekvivalen v prepocte. Pripadne si zavolaj na sud do informacnej kancelarie, tam ti povedia (skusal som to hladat, ale zatial som to nenasiel).
myma
15.12.09,10:57
Skús pozrieť tu medzi poplatkami:

Poplatky vo veciach obchodného registra
z návrhu na prvý zápis
1. akciovej spoločnosti 829,50 €,
2. iných právnických osôb 331,50 €,
3. fyzickej osoby podnikateľa 165,50 €,
4. organizačnej zložky právnickej osoby 331,50 €,
5. organizačnej zložky fyzickej osoby podnikateľa 33 €,
z návrhu na zmenu právnej formy obchodnej spoločnosti (družstva) 331,50 €,
z návrhu na zápis zmeny alebo na doplnenie akéhokoľvek počtu údajov týkajúcich sa jednej zapísanej osoby s výnimkou zmeny alebo doplnenia údajov v názve obce, v poštovom smerovacom čísle, v názve ulice alebo iného verejného priestranstva, prípadne s tým súvisiacej zmeny orientačného čísla alebo súpisného čísla, ak nedochádza k zmene jej sídla, miesta podnikania alebo bydliska 66 € – v jednom poplatku je zahrnutý akýkoľvek počet návrhov na zápis zmeny alebo doplnenie údajov týkajúcich sa jednej zapísanej osoby, ktoré sú obsiahnuté v jednom návrhu na zápis.
z návrhu akcionára na poverenie na zvolanie valného zhromaždenia 99,50 €.
Praktická rada: Vo veciach obchodného registra je možné poplatok platiť kolkovými známkami alebo v hotovosti, aj keď prevyšuje sumu 300 €.
V poplatkoch uvedených v prvých troch bodoch je zahrnutý aj poplatok za zverejnenie zapísaných údajov v Obchodnom vestníku.
Zmenou zápisu sa rozumie výmaz pôvodného a zápis nového údaja.
Ak sa má vykonať zápis do obchodného registra na registrovom súde príslušnom pre odštepný závod alebo inú organizačnú zložku podniku, ktorých sídlo je mimo obvodu registrového súdu príslušného pre podnikateľa, poplatok sa vyberie len raz na súde príslušnom pre podnikateľa.
Za vyhotovenie a vydanie výpisu z obchodného registra (s výnimkou výpisu z obchodného registra, ktorý sa vydáva po vykonaní zápisu navrhovaných údajov):
v listinnej podobe – 6,50 €,
v elektronickej podobe – 0,33 €.
Ďalšie poplatky:
za vyhotovenie fotokópie listiny uloženej v zbierke listín, za každú, aj začatú stranu – 0,33 €,
za zaslanie elektronickej podoby listiny uloženej v zbierke listín elektronickými prostriedkami – 0,33 €,
za vyhotovenie a vydanie potvrdenia o tom, že v obchodnom registri určitý zápis nie je, alebo potvrdenia o tom, že určitá listina nie je uložená do zbierky listín – 3 €,
za zaslanie potvrdenia o tom, že v obchodnom registri určitý zápis nie je, alebo potvrdenia o tom, že určitá listina nie je uložená do zbierky listín elektronickými prostriedkami – 0,33 €.
Dobrý deň!
Robíme zmeny v OR /premenu menovitých hodnôt + novuzvolenie členov predstavenstva a dozornej rady/.
Mám tam priložiť kolok v hodnote 66,-- €. Mám dilemu:
Ako ho tam priložiť? Mám ho nalepiť len vrchnou časťou alebo spodnú časť nechať voľnú alebo kolok pripnem len sponkou?
Prosím, poraďte mi.
domenico.office
15.12.09,16:03
Alebo to podať elektronicky za 33 €..... viac info zodpoviem.
Economic
15.12.09,16:07
Dobrý deň!
Robíme zmeny v OR /premenu menovitých hodnôt + novuzvolenie členov predstavenstva a dozornej rady/.
Mám tam priložiť kolok v hodnote 66,-- €. Mám dilemu:
Ako ho tam priložiť? Mám ho nalepiť len vrchnou časťou alebo spodnú časť nechať voľnú alebo kolok pripnem len sponkou?
Prosím, poraďte mi.

Klasické papierové podanie = 66.- Eur platí sa kolkom nalepeným na 1. strane návrhu - je to miesto označené
kompletné elektronické podanie = 33.- Eur platí sa bankou
Economic
15.12.09,16:09
Skús pozrieť tu medzi poplatkami:

Poplatky vo veciach obchodného registra
z návrhu na prvý zápis
1. akciovej spoločnosti 829,50 €,
2. iných právnických osôb 331,50 €,
3. fyzickej osoby podnikateľa 165,50 €,
4. organizačnej zložky právnickej osoby 331,50 €,
5. organizačnej zložky fyzickej osoby podnikateľa 33 €,
z návrhu na zmenu právnej formy obchodnej spoločnosti (družstva) 331,50 €,
z návrhu na zápis zmeny alebo na doplnenie akéhokoľvek počtu údajov týkajúcich sa jednej zapísanej osoby s výnimkou zmeny alebo doplnenia údajov v názve obce, v poštovom smerovacom čísle, v názve ulice alebo iného verejného priestranstva, prípadne s tým súvisiacej zmeny orientačného čísla alebo súpisného čísla, ak nedochádza k zmene jej sídla, miesta podnikania alebo bydliska 66 € – v jednom poplatku je zahrnutý akýkoľvek počet návrhov na zápis zmeny alebo doplnenie údajov týkajúcich sa jednej zapísanej osoby, ktoré sú obsiahnuté v jednom návrhu na zápis.
z návrhu akcionára na poverenie na zvolanie valného zhromaždenia 99,50 €.
Praktická rada: Vo veciach obchodného registra je možné poplatok platiť kolkovými známkami alebo v hotovosti, aj keď prevyšuje sumu 300 €.
V poplatkoch uvedených v prvých troch bodoch je zahrnutý aj poplatok za zverejnenie zapísaných údajov v Obchodnom vestníku.
Zmenou zápisu sa rozumie výmaz pôvodného a zápis nového údaja.
Ak sa má vykonať zápis do obchodného registra na registrovom súde príslušnom pre odštepný závod alebo inú organizačnú zložku podniku, ktorých sídlo je mimo obvodu registrového súdu príslušného pre podnikateľa, poplatok sa vyberie len raz na súde príslušnom pre podnikateľa.
Za vyhotovenie a vydanie výpisu z obchodného registra (s výnimkou výpisu z obchodného registra, ktorý sa vydáva po vykonaní zápisu navrhovaných údajov):
v listinnej podobe – 6,50 €,
v elektronickej podobe – 0,33 €.
Ďalšie poplatky:
za vyhotovenie fotokópie listiny uloženej v zbierke listín, za každú, aj začatú stranu – 0,33 €,
za zaslanie elektronickej podoby listiny uloženej v zbierke listín elektronickými prostriedkami – 0,33 €,
za vyhotovenie a vydanie potvrdenia o tom, že v obchodnom registri určitý zápis nie je, alebo potvrdenia o tom, že určitá listina nie je uložená do zbierky listín – 3 €,
za zaslanie potvrdenia o tom, že v obchodnom registri určitý zápis nie je, alebo potvrdenia o tom, že určitá listina nie je uložená do zbierky listín elektronickými prostriedkami – 0,33 €.

Pri podaniach do OR realizovaných komplet elektronicky je 50 % výška súdneho poplatku.
myma
16.12.09,12:44
Všetkým Vám ďakujem.
matisek77
20.12.09,14:36
vie niekto, ci sa da urychlit zapis Navrh na zapisanie novej sro do obchodneho registra a kolko to stoji?
andrea palcova
20.12.09,17:45
zakonna lehota rozhodnutia je 5 pracovnych dni a bezny kolok pri zapise je 331,50 EUR. neviem veru o tom, zeby sa dal tento zapis urychlit. aspon v Nitre to tak zatial nefunguje :)
matisek77
20.12.09,19:58
dakujem pekne za informaciu. takze, ak zajtra podame navrh na zapis, musia nas zapisat este v tomto roku? vychadzam z toho, ze do konca roka je este 3+4 pracovne dni. :)
Economic
21.12.09,05:38
zakonna lehota rozhodnutia je 5 pracovnych dni a bezny kolok pri zapise je 331,50 EUR. neviem veru o tom, zeby sa dal tento zapis urychlit. aspon v Nitre to tak zatial nefunguje :)

Žiaľ, tak ako už bolo napísané 5 dní a za predpokladu, že všetky dokumenty sú správne, akurát máš ešte možnosť ušetriť 50 % na súdnom poplatku, keď by to už aj nebolo tak rýchlo ... S NR nemám dobré skúsenosti, čo sa lehôt týka.
andrea palcova
21.12.09,08:25
ano, lehota 5 dni je za predpokladu ze je vsetko v poriadku. osobne som zakladala s.r.o. v Nitre a lehotu splnili. Da sa tam aj zavolat k nim, ci je vsetko v poriadku a ci uz schvalili konkretnu s.r.o. takze to konca roka by sa to este dalo stihnut :)
erika2900
15.11.10,07:29
Dobrý deň!
Robíme zmeny v OR /premenu menovitých hodnôt + novuzvolenie členov predstavenstva a dozornej rady/.
Mám tam priložiť kolok v hodnote 66,-- €. Mám dilemu:
Ako ho tam priložiť? Mám ho nalepiť len vrchnou časťou alebo spodnú časť nechať voľnú alebo kolok pripnem len sponkou?
Prosím, poraďte mi.


Rada by som sa informovala, robime zmenu v adrese jedneho z konatelov spolocnosti , plati sa kolkami tych 66 eur ?
Economic
15.11.10,11:24
Rada by som sa informovala, robime zmenu v adrese jedneho z konatelov spolocnosti , plati sa kolkami tych 66 eur ?

Ak sa podáva návrh papierovo 66.- Eur, ak elektronicky súdny poplatok je 33.- Eur Ak máte kolky, nalepia sa na 1. stranu návrhu. Ak nedostanete kolky, zaplatí sa v hotovosit na súde.
Ivuchak
10.06.11,08:22
Zdravím, prosím viete niekto, či sa platí kolok a v akej hodnote pri podaní námietky proti odmietnutiu vykonania zmeny zapísaných údajov v OR?
Economic
10.06.11,09:22
Zdravím, prosím viete niekto, či sa platí kolok a v akej hodnote pri podaní námietky proti odmietnutiu vykonania zmeny zapísaných údajov v OR?

Pri Námietke sa neplatí žiadny kolok.
Ivuchak
10.06.11,10:27
Ďakujem :)