Leila
08.12.09,21:23
Poprosim vas o radu. S.r.o. (platca DPH v SR) chce refakturovat naklady na ubytovanie z hotela (IRSKO) a dalsie vydavky (taxi, atd... IRSKO) druhej s.r.o. (platca DPH v SR) na zaklade skutocnosti, ze konatelia oboch spolocne obyvali izbu na pracovnej ceste.
Je nieco taketo mozne? Ak ano, refakturujem so slovenskou DPH zo sumy Brutto z dokladov IRSKO??? Snazila som sa najst v Poradach, ale nic take podobne tu nenachadzam. Nejedna sa o zamestnancov !!!

Velmi pekne dakujem za vasu pomoc.
Leila
09.12.09,22:46
nikto neporadi prosim ???
babi2
10.12.09,08:43
Poprosim vas o radu. S.r.o. (platca DPH v SR) chce refakturovat naklady na ubytovanie z hotela (IRSKO) a dalsie vydavky (taxi, atd... IRSKO) druhej s.r.o. (platca DPH v SR) na zaklade skutocnosti, ze konatelia oboch spolocne obyvali izbu na pracovnej ceste.
Je nieco taketo mozne? Ak ano, refakturujem so slovenskou DPH zo sumy Brutto z dokladov IRSKO??? Snazila som sa najst v Poradach, ale nic take podobne tu nenachadzam. Nejedna sa o zamestnancov !!!

Velmi pekne dakujem za vasu pomoc.
Refakturácia je možná, je to na Vašej dohode. Môj názor je taký, že by to malo byť faktúrované s DPH, nakoľko platiteľ, ktorý dodáva tovar alebo službu v tuzemsku je povinný platiť daň. V prípade ak zdaniteľná osoba pri obstaraní služby koná vo svojom mene, ale na účet inej osoby , potom na účely DPH platí, že obstarávateľ je prijímateľom a zároveň aj poskytovateľom obstaranej služby.
Z uvedeného vyplýva, že pri refakturácii služby, ktorá je predmetom dane z pridanej hodnoty, platiteľ dane uplatňuje k cene dodanej služby .
Jana Acsová
10.12.09,09:31
Poprosim vas o radu. S.r.o. (platca DPH v SR) chce refakturovat naklady na ubytovanie z hotela (IRSKO) a dalsie vydavky (taxi, atd... IRSKO) druhej s.r.o. (platca DPH v SR) na zaklade skutocnosti, ze konatelia oboch spolocne obyvali izbu na pracovnej ceste.
Je nieco taketo mozne? Ak ano, refakturujem so slovenskou DPH zo sumy Brutto z dokladov IRSKO??? Snazila som sa najst v Poradach, ale nic take podobne tu nenachadzam. Nejedna sa o zamestnancov !!!
Skúste si položiť otázku. Čo je predmetom fakturácie? Ako by sa výdavky premietli v účtovníctvach jednotlivých s.r.o. keby došlo ku klasickému obehu dokladov a k ich vystaveniu na osoby, ktorých sa týka? Ak izbu obývali dve osoby, nebol problém vyhotoviť doklad na 2 osoby. K tomu nedošlo. Pomenujte si k čomu došlo.

A to "nejedná sa o zamestnancov !!!" ako myslíte? Nemali nárok na cestovné náhrady? Predpokladám, že áno. V istom zmysle (minimálne pre účely dane z príjmov zo závislej činnosti) sa za zamestnancov považujú aj konatelia.
Leila
10.12.09,12:07
Dakujem za nazor. Ano, myslela som to tak, ze su len konatelia na zaklade zmluvy o vykone funkcie. Rozumiem, ze na nahrady vydavkov maju narok aj v tomto pripade...