ritchmond
08.12.09,21:18
dobrý deň, potreboval by som poradiť. V lete som brigadoval na jednej nemenovanej stavbe a zamestnal ma človek bez zmluvy a všetko išlo v pohode platil každý týždeň na konci týždňa a v septembri prestal platiť prestal reagovať na telefonaty neozýva sa, ale je na slovensku dokonca viem aj adresu. Nevie niekto poradiť, ako túto situáciu vyriešiť nejakým formálnym diplomatickým spôsobom bez nutnosti nepríjemnej návštevy. Za každú radu budem vďačný.
katarina.j
08.12.09,20:31
no si v riadnej kaši,ked nemas zmluvu-teda dohodu ze si brigadoval tazko asi nieco budes dokazovat.asi to nebola moc seriozna firma,ked z nicoho nic neplati a nereaguje.
JarkaL
08.12.09,20:43
Aj to je jedno z rizík práce na čierno. Nemáš zmluvu - nepracoval si - nebude mzda. Inak obdivujem odvahu toho "zamestnávateľa", na stavbe sa môže stať všeličo a neviem, čo by sa dialo v prípade úrazu...
Lianka
08.12.09,22:02
Ja nerozumiem ani tym "zamestnancom", ktori na taketo podmienky pristupia, je to velke riziko aj pre nich - ziadne odvody, riziko nevyplatenia mzdy, pracovny uraz a pod.
marjankaj
08.12.09,22:35
dobrý deň, potreboval by som poradiť. V lete som brigadoval na jednej nemenovanej stavbe a zamestnal ma človek bez zmluvy a všetko išlo v pohode platil každý týždeň na konci týždňa a v septembri prestal platiť prestal reagovať na telefonaty neozýva sa, ale je na slovensku dokonca viem aj adresu. Nevie niekto poradiť, ako túto situáciu vyriešiť nejakým formálnym diplomatickým spôsobom bez nutnosti nepríjemnej návštevy. Za každú radu budem vďačný.

A v čom chceš poradiť? Potrebuješ tie týždne aby sa ti zarátali do dôchodku?
Teda ak si brigádoval v lete, tak za september by ti už nemal platiť.
IvetaH
09.12.09,13:06
Predpokladám, že si robil a on ti nezaplatil.
Ja by som napísala jemu list, že ak do 14 dní ti neodpovie, celú vec oznámiš na inšpektorát práce a úrad práce. Dostaneš síce po nose asi aj ty, to treba zistiť, ale ak vás bolo viac takých na čierno, za klobúk si to nedá.
Za pokus to stojí.
ski555
09.12.09,16:42
Predpokladám, že si robil a on ti nezaplatil.
Ja by som napísala jemu list, že ak do 14 dní ti neodpovie, celú vec oznámiš na inšpektorát práce a úrad práce. Dostaneš síce po nose asi aj ty, to treba zistiť, ale ak vás bolo viac takých na čierno, za klobúk si to nedá.
Za pokus to stojí.
jeho to víde myslím cca 33 Eur,ale majiteľa firrmy oveľa viac,takže by som to určite skusil.Poznám taký prípad a po upozornení reagovali promptne s výplatou,len treba mať v niečom navrch.
Kazu
09.12.09,19:49
Keď je to stavebná firma tak teraz v decembri ich Inšpektorát práce na "hruškách" určite nenachytá. Treba si počkať do ďalšieho leta.