hviezda5
08.12.09,21:22
Dobrý deň, chceli by sme predávať výrobky prostredníctvom e-shopu v krajinách EU - maloobchod. Je možné vytvoriť si na s.r.o. účet v zahraničí napr. v maďarsku alebo česku, kúpiť si doménu, atď.... čiže sprostredkovať celý obchod v zahraničí, pričom účtovne sa firma bude viesť na Slovensku?
daewo
09.12.09,10:46
zdravim, nie je problemom mat v zahranici otvoreny ucet na slovensku spolocnost a ani jej spravovanie zo slovenska. Na co vsak upozornim idealne je mat banku,ktora ma siet pobociek v danych krajinach a je zastupena na slovensku - pracovnici tejto banky by vam vedeli eventualne pomoct aj pri otvarani uctov v zahranici bez fyzickej pritomnosti /len treba chciet/ vela zdaru
Dáša_
10.12.09,21:09
tovar bude dodávaný zo slovenska do zahraničia alebo komplet bude zo zahraničia? Lebo potom pozor na zákony o DPH v jednotlivých štátoch.
skorpius2
11.12.09,18:16
zdravim, nie je problemom mat v zahranici otvoreny ucet na slovensku spolocnost a ani jej spravovanie zo slovenska. Na co vsak upozornim idealne je mat banku,ktora ma siet pobociek v danych krajinach a je zastupena na slovensku - pracovnici tejto banky by vam vedeli eventualne pomoct aj pri otvarani uctov v zahranici bez fyzickej pritomnosti /len treba chciet/ vela zdaru
No ja som sa vcera pokusal vytvorit si ucet v CSOB. Chcel som cesky ucet a pani za okienkom mi povedala, ze ucet v inej krajine je mozne vytvorit IBA fyzicky, teda fyzicky ist do danej krajiny, do danej banky a nie je s tym absolutne ziadny problem(krajiny EU). Takze daewo ak poznas sposob ako si vytvorit ucet "na dialku" napriklad v cesku madarsku polsku rakusku bez fyzickej pritomnosti v danej krajine, sem s tym.
profesional
20.12.09,20:33
Bez fyzickej pritomnosti si mozes otvorit ucet v HSBC. Zavolas telefonicky do pobocky kde chces mat ucet vedeny. Napriklad do Anglicka. Oni vsetky potrebne papiere poslu do HSBC v Bratislave. Tam prides, overia tvoju totoznost, daju ti podpisat papiere a oni to vsetko s anglicanmi zadministruju. A nie len s anglicanmi. HSBC ma pobocky vsade po svete. A mne sa HSBC paci preto, lebo kazdy podnikatelsky ucet vratane vsetkych standardnych sluzieb poskytuju na prvych 36 mesiacov bez poplatkov. Takto urcite funguje aj viacero bank.

Este jedna drobnost. Davaj pozor na to, ze ak budes prijimat platby v krajine kam budes predavat, tak obchodne vztahy sa budu riadit legislativou kam budes dodavat. Hlavne treba poznat v takom pripade obchodne a obcianske pravo tej ktorej krajiny. Hlavne v rozsahu moznosti vratenia tovaru, reklamacii, odstupenia od zmluvy, ochrany spotrebitela atd. Zatial co ak budes prijimat peniaze tu na Slovensku, tak si mozes urcit podla koho pravneho poriadku sa bude obchodny vztah riadit. Tj. moze to ist podla Slovenskych zakonov.

A davaj pozor na to, ze v krajine do ktorej dodas tovar cez zakonom stanovenu hranicu, budes sa tam musiet zaregistrovat ako platca DPH v tej ktorej krajine aj ked firma je Slovensk a budes tam musiet podavat danove priznania a platit DPH.