tomas424
08.12.09,21:36
Zdravim, potreboval by som pradit ohladom rozsirenia portalu na Cesky trh. Jedna sa o katalogovy portal, teda podnikanie na zivnost tipu Reklamna cinnost.
Najskor by som to chcel vyskusat riadenim zo Slovenska, teda na moju zivnost. Zriadil by som si ucet v jednej z ceskych bank, pravdepodobne CSOB kvoli jej posobeniu aj na Slovensku. Mal by som teda jeden ucet pre Slovenskych zakaznikov a jeden pre Ceskych. Ako by to bolo ale s fakturovanim a uctovnicvom? Kedze sa jedna o tu istu firmu, mal by som cislovat faktury vsetky po poradi bez ohladu ci su na Slovensko alebo do ciech alebo pre kazdy ucet zvlast? a rovnako aj v uctovnictve- robit vsetko dohromady? a je mi treba este vybavovat nieco v cesku? myslim, ze niej je potrebne sa nikde registrovat ani nic oznamovat ale pre istotu sa pytatm aby som predisiel problemom. Dakujem velmi pekne za odpovede
Miwoslav
10.12.09,09:31
Áno, čísluj po poradí a na to aby si predával svoje služby v Čechách alebo inde nepotrebuješ ani účet v danej krajine. Faktúru vieš vystaviť aj zo Slovenska. Podstatné je či dokážeš predávať svoj produkt, ak áno radi ti zaplatia aj na Slovensko a v €.
tomas424
10.12.09,10:55
No to mi je jasne, ze tren ucet nie je potrebny ale je to hlavne kvoli priblizeniu sa k potencialnym zakaznikom. Aj ked bude portal prevadzkovany slovenskou spolocnostou, cesky ucet aspon trochu zvysuje doveryhodnost, ze to nie je len neplnohodnotna vetva slovenskeho ccentra. a samozrejme poplatky za tranzakcie medzi krajiami. Hlavne sa mi jedna o to zauctovanie
daewo
10.12.09,11:34
s uctovanim si nelam hlavu - to mozes vies v slovenskom uctovnictve- dan z prijmu odvadzas na Svk.
ine je to vsak v pripade ak platis DPH - tu je dolezite sledovat miesto dodania sluzby/tovaru (inymi slovami je potrebne mat ujasnene, co odberatelom sluzieb, tovaru je alebo nie je zdanitelnou osobou/. Bacha na zmeny ku 1.1.2010. Inymi slovami ak zabezpecujes napriklad sluzby pre cesku stranu, vystavujes fakturu bez dane a tato danova povinnost je prenesena na tvojho ceskeho partnera. Doteraz si to nemusel evidovat,ale od bud. roka budes musiet takyto suhrn predkladat na DU. Co sa tyka tvojich dani z ceskeho uctu zaplatis len dan z urokov co ti nabehnu na ucte, kedze tam budes mat kredity :-)
tomas424
10.12.09,12:14
Dakujem za ujasnenie. Este pre istotu jedna otazka. Kedze teda nie som platcom DPH, v podstate budem uctovat ako keby som vsetky zisky mal zo Slovenska. Tie ostatne veci spolu s novym zakonom teda platia len pre platcov DPH...