ekamZA
08.12.09,22:01
prosím pomôžte ak niekto máte skúsenosť

tovar dovezený z Taiwanu teda s tretej krajiny v USD /dolároch/ vystavená i faktúra, tu preclený TNT spoločnosťou, vystavené jcd, /clo,dph/ aj už zaplatené z účtu v banke
marina8
08.12.09,21:09
prosím pomôžte ak niekto máte skúsenosť

tovar dovezený z Taiwanu teda s tretej krajiny v USD /dolároch/ vystavená i faktúra, tu preclený TNT spoločnosťou, vystavené jcd, /clo,dph/ aj už zaplatené z účtu v banke


za predpokladu, ze ste priviezli tovar na dalsi predaj v SR, tak mas narok na odpocet DPH po obdrzani JCD

odpocitanie dane platitelom
par. 49/2d ak je dan zaplatena spravcovi dane v tuzemsku pri dovoze tovaru - uhradila si

uplatenie prava na odpocitanie
par. 51/1d ma dovozny doklad potvrdeny colnym organom, v ktorom je platitel uvedeny ako prijemca alebo dovozca - JCD uz mas
ekamZA
08.12.09,21:16
pardon jedná sa o staničky ktoré budú použité pri prekladatelských podujatiach, takže to nebudem už predávať ďalej, tak teraz čo?
marina8
08.12.09,21:18
pardon jedná sa o staničky ktoré budú použité pri prekladatelských podujatiach, takže to nebudem už predávať ďalej, tak teraz čo?

ale su za ucelom tvojej podnikatelskej cinnosti a na zaklade toho budes dosahovat zisk, nie? takze to iste
napisala si tovar, tak som automaticky predpokaldala, ze ides tu nieco predavat;)
ekamZA
08.12.09,21:25
dakujem veľmi pekne za odpoved

mám vystavené jcd
mám zaplatenú dph aclo colnému úradu
budem to používať na dosiahnuie zisku
takže uplatním si dph odpočtom 49/2d
pochopila som to správne?
marina8
08.12.09,21:29
dakujem veľmi pekne za odpoved

mám vystavené jcd
mám zaplatenú dph aclo colnému úradu
budem to používať na dosiahnuie zisku
takže uplatním si dph odpočtom 49/2d
pochopila som to správne?


ano;)