iana
09.12.09,08:40
ahojte, zaujimalo by ma, kolko skody mohol dazd narobit na zakladovej doske, ak ju vcera rano (8.12.) betonovali. Ide o okolie BA. Stupnov bolo dost nad nulou, ale slabo prsalo s mensimi prestavkami . To iste v noci na dnes...
pivko
09.12.09,07:55
ahojte, zaujimalo by ma, kolko skody mohol dazd narobit na zakladovej doske, ak ju vcera rano (8.12.) betonovali. Ide o okolie BA. Stupnov bolo dost nad nulou, ale slabo prsalo s mensimi prestavkami . To iste v noci na dnes...
Žiadne škody , betón pri tuhnútí tlači vodu zo seba von :)
220870
09.12.09,08:07
Nemalo by jej to nijak moc ublížiť.Lepšie povedané všetky škody ktoré schopný napáchať dážď sú viditeľné voľným okom aj neznalému.Ako tak vidiťeľnú škodu je schopná napáchať len silný dážď alebo búrka.Drobný dážď asi sotva.
iana
09.12.09,08:21
dakujem za vase nazory. Bola som z toho mierne vystresovana, takze dobre vediet.
Chcem sa este spytat, na odbornych strankach pisali (skusila som prilozit konkrenty link nizsie na asb.sk), ze pocas zrenia betonu je dobre ho prikryt foliu, aby sa zabranilo uniku tepla potrebneho na vyzretie. Prepovede hlasia nejake minusy uz na piatkovu noc, tak vaham, ci to mame nejak riesit, alebo nie. Piatok bude v zasade uz viac ako 72 hodin po betonovani, ale zasa tie minusy, no neviem...
chandler
09.12.09,12:07
v piatok nebude mrznut, a ak by aj bolo par hodin -2 tak sa nic nedeje
220870
09.12.09,13:34
Momentálne sú doslova ideálne teploty na betónovanie.Slabý mráz tomu neublíži .A po 70 hodinách môže kľudne aj -7-8°C, nič sa nedeje v tej dobe už má betón hydratáciu za sebou a 80% svojej pevnosti.Nemáte sa čoho obávať to by musela prísť ,,ukrajina,, a aj v takom prípade pochybujem ,že by sa tomu betónu niečo stalo.
TomasHC
09.12.09,13:54
Momentálne sú doslova ideálne teploty na betónovanie.Slabý mráz tomu neublíži .A po 70 hodinách môže kľudne aj -7-8°C, nič sa nedeje v tej dobe už má betón hydratáciu za sebou a 80% svojej pevnosti.Nemáte sa čoho obávať to by musela prísť ,,ukrajina,, a aj v takom prípade pochybujem ,že by sa tomu betónu niečo stalo.

Tyka sa to aj cementovych poterov? Dokoncili mi ich v pondelok poobede a chysta sa na nas mraz ;) Davali aj plastifikator, dom je uzavrety, ziadny prievan...mimotemy
220870
09.12.09,14:06
To samé platí aj pre cementové potery.
pivko
09.12.09,18:23
Mne už tvrdne:eek:platňa:D10 dni. A čo teraz:confused:Jeden sused hovorí že prikryť na zimu druhý že nechať tak:rolleyes:
220870
09.12.09,18:41
Nechať tak.