brm
09.12.09,09:50
sociálka si nachystala novú pikošku pre firmy žiadajúce potvrdenie, že majú vysporiadané záväzky voči nej...princíp spočíva v tom, že sociálka si vymyslí trebárs že máte výplatný termín 15.v mesiaci a že v roku 2002 ste neviem v ktorom mesiaci zaplatili až 23-tieho a tak vám nedá potvrdenie kým nezaplatíte 3,32 euro ako pokutu za neskoré zaplatenie...frk je v tom, že firma má od svojho vzniku NESTANOVENÝ termín, aj v prihláške to majú...pred dvomi týždňami to nové interné nariadenie nemali, firma bola čistá...takže sa máme znovu na čo tešiť...:Dfascinuje ma invencia toho kto tieto pikošky vyrába...
katarina.j
09.12.09,10:24
no vies asi si tí,čo vymyšľaju "novinky" myslia, ze sa moc nudíme, tak preco by sme nebehali hore-dole, a este lepsie od jednych dveri k druhym,lebo väčšinou je to tak,ze my o tom vieme, ale prislušny zamestnanci úradu na nas pozeraju čo chceme....sami su z toho prekvapení....
Zoltán Kovács
09.12.09,10:29
Ja v tom skôr vidím snahu plátania diery a nedostatku peňazí. Keď už inak nemôže SP, tak aspoň takto vyzbiera nejaké drobné na ich ročné odmeny. Čo ma nesmierne nas...a.
hnedoočka
09.12.09,10:35
také pikošky má už dávno DÚ.koľkokrát ideme do súťaže, potrebujeme doložiť potvrdenie nie staršie ako 3 mesiace.

zakaždým nám zavalašia nejaký nedoplatok. ak ho nezaplatíme, nemôžme sa súťaže zúčastniť. minule sme mali zo závislej činnosti, no pracovníčka nám povedala,že zostavu nám nemôže dať, aby sme si porovnali, lebo to sú ich interné veci.:mad:
keď sme si ju i tak zohnali, tak nám bola na figu, lebo tá zostava je od založenia firmy.
naštvalo nás to, presedeli sme nad tým dva dni, porovnať s nimi sme nemohli, lebo by sme museli priznať, z čoho vychádzame.
teraz máme všetko vyrovnané , ale o tri mesiace nám môžu zahlásiť opäť nejaký nedoplatok minulých období.
kocúrkovo šuvix!:rolleyes:
Manual
09.12.09,11:08
sociálka si nachystala novú pikošku pre firmy žiadajúce potvrdenie, že majú vysporiadané záväzky voči nej...princíp spočíva v tom, že sociálka si vymyslí trebárs že máte výplatný termín 15.v mesiaci a že v roku 2002 ste neviem v ktorom mesiaci zaplatili až 23-tieho a tak vám nedá potvrdenie kým nezaplatíte 3,32 euro ako pokutu za neskoré zaplatenie...frk je v tom, že firma má od svojho vzniku NESTANOVENÝ termín, aj v prihláške to majú...pred dvomi týždňami to nové interné nariadenie nemali, firma bola čistá...takže sa máme znovu na čo tešiť...:Dfascinuje ma invencia toho kto tieto pikošky vyrába...
To nie sú pikošky, to je stará realita, takto postupujú už dávno. Rozdiel je len v tom, že teraz pri žiadaní potvrdenia si ťa narýchlo "prekádrujú" len z hľadiska včasnosti zaplatenia, nie čo do spôsobu správnosti výpočtu a výšky odvodov. Pretože na iné nemajú čas, museli by firme spraviť za XY rokov kontrolu.:)
A samozrejme treba si ísť (kto ešte nemá) na SP aj ZP prehlásiť termín splatnosti na koniec mesiaca a tak sa vyhnúť drobným penále.
m.hladka
09.12.09,11:20
A "generálny pardón" na tie drobné neplatí?
uct2007
09.12.09,11:27
no vies asi si tí,čo vymyšľaju "novinky" myslia, ze sa moc nudíme, tak preco by sme nebehali hore-dole, a este lepsie od jednych dveri k druhym,lebo väčšinou je to tak,ze my o tom vieme, ale prislušny zamestnanci úradu na nas pozeraju čo chceme....sami su z toho prekvapení....

Úplne súhlasím, človek behá ako odtrhnutý vagón, kým zakotví u nejakej pracovníčky,ktorá je aspoň trochu v obraze. Ale hlavne, že sa (teda česť výnimkám) tvária veľmi dôležito.
Lenka1979
09.12.09,12:09
To nie sú pikošky, to je stará realita, takto postupujú už dávno. Rozdiel je len v tom, že teraz pri žiadaní potvrdenia si ťa narýchlo "prekádrujú" len z hľadiska včasnosti zaplatenia, nie čo do spôsobu správnosti výpočtu a výšky odvodov. Pretože na iné nemajú čas, museli by firme spraviť za XY rokov kontrolu.:)
A samozrejme treba si ísť (kto ešte nemá) na SP aj ZP prehlásiť termín splatnosti na koniec mesiaca a tak sa vyhnúť drobným penále.


Môžu si oni vymyslieť nejaký dátum iný, než uvádzame na mesačnom výkaze? Ja si myslím,že nie, že keď raz tam mám 30.-teho v mesiaci, tak tam aj zostane.
Manual
09.12.09,12:58
Môžu si oni vymyslieť nejaký dátum iný, než uvádzame na mesačnom výkaze? Ja si myslím,že nie, že keď raz tam mám 30.-teho v mesiaci, tak tam aj zostane.
Nemôžu. Je to ten dátum aký je nahlásený pri registrácii firmy na SP. Pozor na to !!!!. Ak je tam dátum napr. 10-ty deň v mesiaci tak to oni majú v systéme a ten porovnáva dátumy úhrady a potom generuje prípadné pokuty. Ak ty dáš napr. na mesačný výkaz dátum na odvod napr. 25-ty deň, tak tento dátum ich nezaujíma !! Podstatný je dátum pri registrácii firmy a tento sa dá opraviť na tlačive na SP a potom ich systém bude brať tento dátum ako platný.