tina.mm
09.12.09,11:38
Dobrý deň.
V zdravotnej poisťovni má firma nahlásený dátum výplat 15. deň v mesiaci. Od roku 2010 chceme zmeniť dátum na neurčený deň. Akým spôsobom to môžeme urobiť? Majú vo VŠZP na to nejaké tlačivo?
Ďakujem.
Tamila
09.12.09,10:50
Na ZP sa vyplní prihláška - oznámenie zamesnávateľa:

http://www.vszp.sk/files/tlaciva/new/Prihlaska_oznamenie_zamestnavatela-vyplnitelne.pdf

Na daňový úrad - pokiaľ viem - tak sa oznamuje listom.

Na SP - registračný list zamestnávateľa: http://www.socpoist.sk/616/1567s
atka4
09.12.09,10:55
Dobrý deň.
V zdravotnej poisťovni má firma nahlásený dátum výplat 15. deň v mesiaci. Od roku 2010 chceme zmeniť dátum na neurčený deň. Akým spôsobom to môžeme urobiť? Majú vo VŠZP na to nejaké tlačivo?
Ďakujem.

je na to tlačivko v poisťovni.
Napr.
VšZP-oznámenie vykonáš na tlačive *Prihláška/oznámenie zamestnávateľa
SZP sa tlačivo volá Oznámenie o zmenách údajov zamestnávateľa-platiteľa.
t.j. každá poisťovňa má svoje....
atka4
09.12.09,11:10
Na ZP sa vyplní prihláška - oznámenie zamesnávateľa:

http://www.vszp.sk/files/tlaciva/new/Prihlaska_oznamenie_zamestnavatela-vyplnitelne.pdf

Na daňový úrad - pokiaľ viem - tak sa oznamuje listom.

Na SP - registračný list zamestnávateľa: http://www.socpoist.sk/616/1567s

....ale som dlho listovala...;)
tina.mm
09.12.09,12:09
Ďakujem.
Talabova
08.02.12,12:56
Dobrý deň, chcem sa spýtať, keď potrebujem posunúť výplatný termín len o jeden deň, z 15. na 16. (odberateľ nám mal 15. uhradiť veľmi veľkú čiastku a presunuli to na 16., tým pádom nebudem mať 15. toľko prostriedkov, aby som dokázala všetkým zamestnancom uhradiť mzdy) je taktiež potrebné oznamovať do DÚ, SP a ZP? Alebo môžem urobiť aj tak, že tieto inštitúcie by som uhradila už toho 15 a zamestnancom vyplatila mzdy 16?

Poraďte prosím niekto, ešte som sa s tým nestretla. Ďakujem.
Mila123
08.02.12,13:00
aký VT majú ZC-i v PZ?
Talabova
08.02.12,13:01
15.
Mila123
08.02.12,13:17
aká ste organizácia ? koľko máte zamestnancov?
Talabova
08.02.12,13:19
a. s.
19
Mila123
08.02.12,13:24
môj názor....je problém s urobením zmeny v PZ, napr. dodatkom ? aby si poriešila iný VT?

ja odporúčam v našich firmách VT mávať až na konci nasledujúceho mesiaca......ak majú výplaty skôr vyplatené ok, ak meškajú platby vtedy je problém ....najmä SP, ktorá za každý deň po splatnosti miezd posiela rozhodnutia o vyrúbenom penále.....

DU je vyriešený, nakoľko jemu penále sa počíta až po 5.tom dni po skutočnom vyplatení mzdy,)....
ZP nám nezasielajú (zatiaľ) penále.....

ak by si to riešila s dodatkami k PZ, ZP i SP oznám VT ešte pred 15.02.2012.....
daňový úrad sleduje kedy boli vyplatené mzdy (tam nie je VT pevne zahlásený)
Talabova
08.02.12,13:27
no moc sa mi nechce robiť dodatok ku všetkým PZ, keď sa tento prípad vyskytol prvý aj posledný krát... vieš napr. ak by sa stalo, že nejde mzdárke PC a nedokáže mzdy poslať ani do pol noci toho 15, tak ich nepošle... ani tak mi nejde o tých ľudí, snáď to pochopia, ale skôr o to, aby sme nedostali nejaké pokuty
Talabova
08.02.12,13:28
ale veľmi pekne ďakujem za ochotu poradiť. Skúsim teda zavolať do SP + ZP a informovať sa na to, čo povedia...
Mila123
08.02.12,13:29
veď práve....o to ide.....skús to navrhnúť vedeniu a.s., s tým, že nebude sedieť v PZ a v oznámeniach pre ZP i SP termín výplaty.....
Talabova
08.02.12,13:31
ja som tiež súčasťou vedenia :) s vedením nevidím žiadny problém, skôr len v tých poisťovniach
bea
08.02.12,13:31
Dobrý deň, chcem sa spýtať, keď potrebujem posunúť výplatný termín len o jeden deň, z 15. na 16. (odberateľ nám mal 15. uhradiť veľmi veľkú čiastku a presunuli to na 16., tým pádom nebudem mať 15. toľko prostriedkov, aby som dokázala všetkým zamestnancom uhradiť mzdy) je taktiež potrebné oznamovať do DÚ, SP a ZP? Alebo môžem urobiť aj tak, že tieto inštitúcie by som uhradila už toho 15 a zamestnancom vyplatila mzdy 16?

Poraďte prosím niekto, ešte som sa s tým nestretla. Ďakujem.

Ja by som to riešila tým, že v termíne uhradím všetkým inštitúciám odvody, dane a zamestnancom až 16-teho. Keď niečo zaplatíš načas, prípadne skôr, tak nemôžu predsa pokutovať. To nie je posunutie výplatného termínu, ktorý by bolo treba nahlasovať niekam.
Môj názor je, že výplatný termín ostáva nezmenený, len firma nemá peniaze na výplatu....
Mila123
08.02.12,13:36
Ja by som to riešila tým, že v termíne uhradím všetkým inštitúciám odvody, dane a zamestnancom až 16-teho. Keď niečo zaplatíš načas, prípadne skôr, tak nemôžu predsa pokutovať. To nie je posunutie výplatného termínu, ktorý by bolo treba nahlasovať niekam.
Môj názor je, že výplatný termín ostáva nezmenený, len firma nemá peniaze na výplatu....
ej by si sa čudovala, nevšimli sme si VT , že je 12. a pán dr. si povedal, že bude platiť až 15.....

za rok 2010 prišiel platobný dekrét- teraz rozhodnutie a spočítali nám penále v SP......
bežná prax na SK....
bea
08.02.12,14:48
Ale ja som nemyslela, že by mali platiť neskôr. Práve naopak, zaplatiť všetky odvody a dane vo výplatnom termíne a zamestnancom vyplatiť mzdu o deň neskôr :)
Myslíš, že aj keď dostanú peniaze načas, tak by im to v tomto prípade vadilo?