Bianka
08.09.05,10:13
Dobrý deň, prosim Vás poradil by mi niekto na túto tému?
Mali sme auto, za ktoré som urobila v 01/2005 DP z MV a odviedla daň. Teraz sme ho však predali a kúpili nové.
Ako mám teraz postupovať. Existuje nejaké tlačivo na DÚ o vyradenie auta a vrátenie peňazí - tým myslím že by sa to malo prepočítať tá zaplatená suma:12*počet mesiac dokedy sme ho mali.
Potom mám znova prihlísiť a urobiť DP z MV k novému autu a odviesť akú čiastku?
Poraďte mi prosím
Pepa
08.09.05,08:48
To tlačivo sa volá "Oznámenie k dani z motorových vozidiel" kde vyznačíš z akého dôvodu zanikla daňová povinnosť. Neviem či DU nebude vyžadovať fotokópiu TP, kde je vyznačený deň zmeny držiteľa MV. Prepočítaš daň na dni, po ktoré ste ho vlastnili - resp. používali v súvislosti s podnikaním, preplatok by sa ti mal vrátiť. Na nové auto podať DP z MV - daňovú povinnosť prepočítať na dni - z akej čiastky budeš robiť prepočet - toto si určujú myslím VUC - skús pohľadať na ich intern. skránke, alebo ti to povedia priamo na DU.
Johanka
08.09.05,08:50
Dobrý deň, prosim Vás poradil by mi niekto na túto tému?
Mali sme auto, za ktoré som urobila v 01/2005 DP z MV a odviedla daň. Teraz sme ho však predali a kúpili nové.
Ako mám teraz postupovať. Existuje nejaké tlačivo na DÚ o vyradenie auta a vrátenie peňazí - tým myslím že by sa to malo prepočítať tá zaplatená suma:12*počet mesiac dokedy sme ho mali.
Potom mám znova prihlísiť a urobiť DP z MV k novému autu a odviesť akú čiastku?
Poraďte mi prosímDo 15 dní od predaja auta musíš oznámiť na DÚ túto skutočnosť. Allikvótna časť dane z MV za kalendárne dni do konca kalendárneho roka Vám bude vrátená. Na nové auto podáš DP z MV a zaplatíš za kalendárne dni do konca roka. V tlačive je presný výpočet. Tlačivo na odhlásenie nie je, stačí list (teda ja som to riešila takto a nebol problém). K listu treba priložiť kópiu TP, kde je odhlásenie.
STRELEC
08.09.05,09:50
To tlačivo sa volá "Oznámenie k dani z motorových vozidiel" kde vyznačíš z akého dôvodu zanikla daňová povinnosť. Neviem či DU nebude vyžadovať fotokópiu TP, kde je vyznačený deň zmeny držiteľa MV. Prepočítaš daň na dni, po ktoré ste ho vlastnili - resp. používali v súvislosti s podnikaním, preplatok by sa ti mal vrátiť. Na nové auto podať DP z MV - daňovú povinnosť prepočítať na dni - z akej čiastky budeš robiť prepočet - toto si určujú myslím VUC - skús pohľadať na ich intern. skránke, alebo ti to povedia priamo na DU.Len na doplnenie: Daňová povinnosť je určená ("sadzobník") VUC. Príjmový účet spravuje DU. Na spomínanom "Oznámení ..." treba aj požiadať o vrátenie "nespotrebovanej" DMV za obdobie do konca roka a na aký Tvoj účet. Aj keď sa súčasne prihlasuje nové vozidlo, DU nebude robiť kompenzáciu, tj. vrátenie dane sa vyžiada, ale v lehote treba uhradiť za vozidlo nové.
Bianka
08.09.05,10:12
Ďakujem Vám určite mi to pomohlo, a to oznámenie myslíte že sa dá kúpiť alebo ho dostať iba na DÚ?
Pepa
08.09.05,10:19
Mám taký dojem, že na DÚ.
Bianka
08.09.05,11:33
Bola som v obchode a tam to nemajú takže iba na DÚ. A na výpočet tej alikvótnej čiastky stačí napísaný list?
Johanka
08.09.05,11:39
Ja som napísala oznámenie, že sa dňa .... auto EVČ ..... predalo a žiadame o vrátenie alikvótnej časti dane z MV na číslo účtu ... . Príloha - kópia TP. Myslím, že aj to požiadanie o vrátenie je navyše. Nikto nič viac odo mňa nepýtal a peniažky prišli. Ale možno ako vo všetkom v tejto republike - iný kraj, iný mrav:).
Bianka
08.09.05,12:05
Super Ďakujem za rady. A ešte jednu by som potrebovala. možno hlúpu ale radšej sa opýtam.
Teraz mám podať nové DP z MV riadne alebo dodatočné? S tým že ak ide o dodatočné tak sa napíšem dátum zistenia, v podstate dátum kúpy auta a zaradenia. hm?
Johanka
08.09.05,12:07
Na nové auto je riadne DP.
UFO.ar
08.09.05,12:07
Ja som napísala oznámenie, že sa dňa .... auto EVČ ..... predalo a žiadame o vrátenie alikvótnej časti dane z MV na číslo účtu ... . Príloha - kópia TP. Myslím, že aj to požiadanie o vrátenie je navyše. Nikto nič viac odo mňa nepýtal a peniažky prišli. Ale možno ako vo všetkom v tejto republike - iný kraj, iný mrav:).

Mám rovnaké skúsenosti ako Johanka. DÚ akceptovala žiadosť o vrátenie preplatku na dani MV, ktorý v zákonnej lehote vrátila. Ak to niekomu pomôže, prikládám vzor listu, ktorý používam ja.
----------------------------------
Alena
Bianka
08.09.05,12:20
Veľmi veľmi pekne Vám ďakujem. Želám pekný zvyšok dňa
KatkaBS
11.11.06,14:17
Mám rovnaké skúsenosti ako Johanka. DÚ akceptovala žiadosť o vrátenie preplatku na dani MV, ktorý v zákonnej lehote vrátila. Ak to niekomu pomôže, prikládám vzor listu, ktorý používam ja.
----------------------------------
Alena
ďakujem, práve som hľadala niečo takéto a prišlo mi to veľmi vhod... Vďaka za pomoc...