durovkova
09.12.09,14:58
Ahojte,

chceli by sme vytvoriť vo svojom obchode pre našu kamárátku chránenú dielňu, aby sme ju ako zťp mohli zamestnať. od úradu práce máme nárok na príspevok. Máte niekto skúsenosti s vypracovaním plánu na takúto chránenú dieľňu?
Krtko
09.12.09,14:02
Robila som niekoľko PZ na §56, dôležité je komunikovať s pracovníčkami na ÚP, pretože zákon je jedna vec, vnútorné smernice druhá a ešte mám takú skúsenosť, že na každom ÚP majú svoje interné postupy, ktoré síce neodporujú zákonu, ale nie sú rovnaké.

Ak chceš konkrétne veci, opýtaj sa. Napíš odkiaľ si alebo prostredníctvom SS telefon alebo email.
durovkova
09.12.09,14:04
práve preto sa pýtam, bo pani na úrade nebola dva krát ochotná nám čo koľvek vysvetlovat.dala nám tlačivá a hotovo. radi by sme kamošku zamestnali, ale neradi by sme niečo prehliadli alebo zanedbali a potom mali hlavy v smútlu .:)
pavol54
12.12.09,16:13
to sa divím dnes ked je treba znížiť počet nezamestnaných? musia tam mať tlačivo, musíš mať kladné stanovisko ruvz
darianelid
24.01.10,19:26
Robila som niekoľko PZ na §56, dôležité je komunikovať s pracovníčkami na ÚP, pretože zákon je jedna vec, vnútorné smernice druhá a ešte mám takú skúsenosť, že na každom ÚP majú svoje interné postupy, ktoré síce neodporujú zákonu, ale nie sú rovnaké.

Ak chceš konkrétne veci, opýtaj sa. Napíš odkiaľ si alebo prostredníctvom SS telefon alebo email.

Zdravím, prosím vás mohla by som požiadať o pomoc pri podnikateľskom zámere? Zakladáme chranené pracovisko a neviem si s tým zámerom akosi rady. dakujem velmi pekne.
pavol54
24.01.10,19:49
Čo chceš robiť?
musí to byť hlavná činnosť,ktorá je identifikovaná štatistickým úradom ktorý vydá potvrdenie SK NACEV
stanovisko rúvz
podnikateľský plán sú zámery na dva tri listy podľa metodiky ktorú ti aj tak vydá upsvar
Krtko
24.01.10,20:42
Zdravím, prosím vás mohla by som požiadať o pomoc pri podnikateľskom zámere? Zakladáme chranené pracovisko a neviem si s tým zámerom akosi rady. dakujem velmi pekne.


Jasné.
Na každom ÚP je to inak, niekde sa dá napasovať SK NACE a niekde chcú potvrdenie, niekde treba vypracovať PZ do 5 strán a niekde najmenej 5 strán.
Dôvodom je, že každý ÚP má vlastnú právnu subjektivitu a môže rozhodovať o požiadavkách, ktoré má v rámci splnenia litery zákona.

napíšte kontakt prostredníctvom SS
darianelid
03.02.10,19:16
Jasné.
Na každom ÚP je to inak, niekde sa dá napasovať SK NACE a niekde chcú potvrdenie, niekde treba vypracovať PZ do 5 strán a niekde najmenej 5 strán.
Dôvodom je, že každý ÚP má vlastnú právnu subjektivitu a môže rozhodovať o požiadavkách, ktoré má v rámci splnenia litery zákona.

napíšte kontakt prostredníctvom SS
Ďakujem vám všetkým veľmi pekne za pomoc a názory. Píšem dosť neskoro z dôvodu zdr. problémov. Dakujem veľmi pekne.
rozimova
09.06.10,09:45
Dobrý deň,
mám zriadené chránené pracovisko /zatiaľ tam pracujem len ja/ a chcela by som zamestnať - vlastne vytvoriť 2 nové pracovné miesta - pre invalidov - 1 je nad 70% a jedna paní má 50% priznaný ID. Bola som sa opýtať na našom ÚPSVar na aký príspevok na nich mám nárok - alebo o aký si budem môcť požiadať. A povedali mi, že "na všetko" a viac nebol ochotný pán sa so mnou baviť. Teda neviete mi poradiť? Môžem dostať príspevok na zriadenie nového pracovného miesta? /teda 2/. Alebo môžem žiadať aj o preplácanie ich miezd? Myslím, že buď dostanem peniažky na zriadenie pracovného miesta /teda nejaký nákup stroj. vybavenia, prsipôsobenie pracoviska .../ alebo mi budú preplácať ich mzdy vrátane odvodov? Alebo naozaj "všetko"
?
Teda aj prevádzkové náklady? - ktoré som doteraz nespomínala?
Som dezorientovaná - bohužiaľ inú odpoveď - asi od nich nedostanem.