julia2
09.12.09,18:41
Všetkým tým, ktorí boli v 9. plat. triede a preradili ich do 8.platovej triedy...
Podľa zákona 317 nám má byť výnimka zachovaná tj. 9.plat.trieda s odpočtom troch rokov praxe,,,, ale skutočnosť- 8. platová trieda, takže ideme o zhruba 70 eur dolu.A kde to sme v nejakej zaostalej krajine a niečo podobné si necháme???
Tvorca nových tabuliek.. /zaradenie ped. prac. do tabuliek../ asi nerešpektuje tento zákon,, a vôbec nevedia, ako nás majú zaradiť.
USO- do 8. plat.triedy- samostatný vychovávateľ. ALE ZÁKON HOVORÍ JASNE!!!!! Výnimka má byť zachovaná, takže na súde to asi neobstojí... Mali by do nových tabuliek ešte zaradiť túto skupinu, kt. je v 9.plat. triede...
Prosím všetkých zainteresovaných, aby sa vyjadrili.

Dnes na telefonát na Krajský školský úrad reagovali asi takto.. Máte síce pravdu, ale pravá ruka nevie čo robí ľavá..Takže v tabuľkách pre nás nieje miesto, alebo zamestnávateli a PORUŠUJÚ ZÁKON:::
Sabadka
09.12.09,17:57
Všetkým tým, ktorí boli v 9. plat. triede a preradili ich do 8.platovej triedy...
Podľa zákona 317 nám má byť výnimka zachovaná tj. 9.plat.trieda s odpočtom troch rokov praxe,,,, ale skutočnosť- 8. platová trieda, takže ideme o zhruba 70 eur dolu.A kde to sme v nejakej zaostalej krajine a niečo podobné si necháme???
Tvorca nových tabuliek.. /zaradenie ped. prac. do tabuliek../ asi nerešpektuje tento zákon,, a vôbec nevedia, ako nás majú zaradiť.
USO- do 8. plat.triedy- samostatný vychovávateľ. ALE ZÁKON HOVORÍ JASNE!!!!! Výnimka má byť zachovaná, takže na súde to asi neobstojí... Mali by do nových tabuliek ešte zaradiť túto skupinu, kt. je v 9.plat. triede...
Prosím všetkých zainteresovaných, aby sa vyjadrili.

Dnes na telefonát na Krajský školský úrad reagovali asi takto.. Máte síce pravdu, ale pravá ruka nevie čo robí ľavá..Takže v tabuľkách pre nás nieje miesto, alebo zamestnávatelia PORUŠUJÚ ZÁKON:::

Zamestnávatelia zákon neporušujú, " co je psáno, to je dáno", nič iné nemôže spraviť riaditeľ, len zaradiť podľa zákona. Netreba sa obúvať hneď do zamestnávateľa, on ten zákon neschválil, ani nepredkladal, on ho len vykonáva.

Za mesiac november už boli alebo v najbližších dňoch budú vyplatené mzdy, o koľko € si dostala alebo dostaneš menej ako za mesiac október? Ak čo i o jeden cent budeš mať nižšiu mzdu za november ako si mala za október, tak potom naozaj môžeš povedať, že tvoj zamestnávateľ porušil zákon.

Zákon 553/2003 § 32 b Prechodné ustanovenia účinné k 1.11.2009 ods. 1
Ak funkčný plat pedagogického a odborného zamestnanca určený podľa tohto zákona je nižší ako funkčný plat určený podľa predpisov platných do 31. októbra 2009, patrí mu funkčný plat v sume určenej pred 1. novembrom 2009.

Takže sa ti plat bude dorovnávať, neprídeš ani o cent, od 1.11.2010 budeš mať vrátené tie roky započítanej praxe, ktoré ti boli odobraté keď si bola zaradená v 9 PT, od 1.1.2010 bude aj valorizácia platov a ak by si ešte stále mala ten plat nižší ako pred 1.11.2009 naďalej sa ti bude dorovnávať do tej výšky ako si mala pred 1.11.2009.
Lilu1
09.12.09,18:04
Sabadka chcela si napísať: ... ak budeš mať nižšiu mzdu za mesiac november ako si mala za október...
julia2
09.12.09,18:08
Prečo mi vrátia moje roky až od 1.11.2010???
A do kedy mi budú vyrovnávať plat?? To je len otázka času, a zmení sa zákon ...Doteraz platovo všetko v poriadku.
Sabadka
09.12.09,18:12
Sabadka chcela si napísať: ... ak budeš mať nižšiu mzdu za mesiac november ako si mala za október...

Ano, Ďakujem za upozornenie, už som to opravila. :D
Sabadka
09.12.09,18:19
Prečo mi vrátia moje roky až od 1.11.2010???
A do kedy mi budú vyrovnávať plat?? To je len otázka času, a zmení sa zákon ...Doteraz platovo všetko v poriadku.

Roky ti môžu vrátiť len od 1.1.2010, pretože v zmysle zákona 553/2003 sa započítaná prax pedagogického zamestnanca určuje vždy k 31.12. kalendárneho roka, teda teraz k 1.11.2009 sa síce menili platové triedy ale započítaná prax musela zostať v zmysle citovaného zákona zachovaná k 31.12.2008.(zákon 553/2003 § 32 b ods.4)

A dokedy Vám budú vyrovnávať plat? Dovtedy kým valorizáciami neprekročíš plat, ktorý si mala pred 1.11.2009, alebo ako píšeš kým nezmenia zákon, a až potom to bude diskriminujúce alebo povedané zrozumiteľne svi.....stvo!