SkeletonM
09.12.09,19:32
Ahojte poraďáci,
potreboval by som jednu radu ohľadom dovolenky.
Od 24.11.2008 do 31.10.2009 som bol zamestnancom jednej spoločnosti. V roku 2009 som vyčerpal 13 dní dovolenky. Zamestnávateľ mi vyplatil po skončení PP 4 dni dovolenky. A čo s ostatnými 3 dňami? Nemám náhodou nárok na 20 dní dovolenky a v prípade skončenia PP na výplatu nevyčerpanej dovolenky? A čo s tými troma dňami? Len tak fuč? Vie mi v tom niekto pomôcť?
Ekonómka mi povedala, že do októbra mám nárok taký, že tie 3 dni jednoducho v tom nie sú. Neviem čo je na tom pravdy, z vlastnej skúsenosti totiž viem, že ekonomickému oddeleniu bývalého zamestnávateľa sa nedá veriť a čo si nič nepreveríš a nevydokladuješ, to nemáš.
Vopred ďakujem za odpovede ;-)
ivka70
09.12.09,18:40
Rocny narok 20 dni, narok na 1 mesiac 20/12 = 1,67 dna, narok za 10 mesiacov /do oktobra *10 ... cize 16,7 zaokruhlene 17 dni.

Ekonomka ma pravdu, ved nemozes mat narok na celorocnu dovolenku, ked si cely rok neodpracoval, mas narok na pomernu cast dovolenky, co je u teba tych 17 dni.
SkeletonM
09.12.09,18:48
Ďakujem ;-)
A ešte jedna otázka, ktorá nesúvisí so mnou... niečo ako teoretizovanie. Keby som v tomro roku vyčerpal všetkých 20 dní dovolenky a PP by som skončil ku koncu októbra, čo by sa dialo potom? Keďže by som prečerpal nad rámec?
Tweety
09.12.09,18:55
Ďakujem ;-)
A ešte jedna otázka, ktorá nesúvisí so mnou... niečo ako teoretizovanie. Keby som v tomro roku vyčerpal všetkých 20 dní dovolenky a PP by som skončil ku koncu októbra, čo by sa dialo potom? Keďže by som prečerpal nad rámec?
Musel by si náhradu za prečerpenú dovolenku vrátiť.