lenca
09.12.09,20:26
Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať, či si môžem dať do nákladov nový LCD monitor, bez toho aby bol PC evidovaný v majetku mojej firmy?
Môj PC som kupovala ešte pred založením živnosti a bral ho na firmu môj svokor. Teraz po niekoľkých 6 rokoch by som potrebovala nový monitor, ale rada by som si ho dala do nákladov v mojej firme. Je to možné?
Ďakujem za odpovede.
Lenca
babi2
09.12.09,19:41
Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať, či si môžem dať do nákladov nový LCD monitor, bez toho aby bol PC evidovaný v majetku mojej firmy?
Môj PC som kupovala ešte pred založením živnosti a bral ho na firmu môj svokor. Teraz po niekoľkých 6 rokoch by som potrebovala nový monitor, ale rada by som si ho dala do nákladov v mojej firme. Je to možné?
Ďakujem za odpovede.
Lenca
Podľa mňa nie, keďže nemáš PC v majetku firmy. Je to obdoba ako keď by si si chcela dať do nákladu pneumatiky a nemáš v majetku auto, môj názor
marina8
09.12.09,19:46
Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať, či si môžem dať do nákladov nový LCD monitor, bez toho aby bol PC evidovaný v majetku mojej firmy?
Môj PC som kupovala ešte pred založením živnosti a bral ho na firmu môj svokor. Teraz po niekoľkých 6 rokoch by som potrebovala nový monitor, ale rada by som si ho dala do nákladov v mojej firme. Je to možné?
Ďakujem za odpovede.
Lenca

LCD das do nakladov iba vtedy ak ten PC kupis, alebo ho "kupis" bez toho aby si ho kupila;);):D:D:D:D
vikinka
10.12.09,05:42
Zaradiť do majetku s nulovou hodnotou,potom môžete do výdavkov uplatniť nákup monitora,nakoľko monitor je súčasťou PC,tvorí súbor hnuteľných vecí.
babi2
10.12.09,13:36
Zaradiť do majetku s nulovou hodnotou,potom môžete do výdavkov uplatniť nákup monitora,nakoľko monitor je súčasťou PC,tvorí súbor hnuteľných vecí.
Mne zo zadania vychádza, že PC je majetkom inej firmy
Marianna01
10.12.09,13:50
Vyradiť u svokra, zaradiť u Teba, kúpiť monitor :)
lenca
10.12.09,21:06
Ďakujem všetkým za radu. Lenca
lenca
17.12.09,08:41
Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať, aký doklad potrebujem od svokra, aby som si ho mohla ja zaradiť do majetku s 0 hodnotou? Potom ten PC mám zaradiť od réžie alebo do zásob?

Ďakujem.

Lenca
Lianka
17.12.09,08:45
Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať, aký doklad potrebujem od svokra, aby som si ho mohla ja zaradiť do majetku s 0 hodnotou? Potom ten PC mám zaradiť od réžie alebo do zásob?

Najlepsie, ked ti svokrova firma PC preda. Obstaravaciu cenu budes uctovat ako vydavok na material v cleneni drobny hmotny majetok (kratkodoby majetok). PC zaevidujes na karte kratkodobeho majetku v obstaravacej cene.

Vid. Postupy uctovania pre JU.
lenca
17.12.09,10:59
Takže najlepšie bude, keď mi vystaví faktúru napr. vo výške 1 €? Musí byť na faktúre presne rozpísaný typ a kód PC a príslušenstvo /napr. klávesnica, myš, atď./?

ďakujem.
lenca
02.03.10,19:36
Dobrý deň,
prosím ešte o jednu radu ohľadom tohto monitora.
Monitor som kúpila pred koncom minulého roka. Dala som si ho do nákladov r.2009, ale hneď začiatkom roka 2010 sa monitor pokazil. Reklamácia dopadla tak, že monitor nie je opraviteľný. Predajca už ďalší model na výmenu nemal, okrem posledného vystaveného z predajne, na ktorý mi poskytol zľavu.
Pôvodný originálny doklad si predajca nechal a nedal mi ani žiadny reklamačný zápis. Teraz v novom roku mi vystavil nový doklad o kúpe na nižšiu cenu.
Prosím o radu. Čo mám urobiť v účtovníctve s monitorom v starom roku? Keď nemám doklad o kúpe z minulého roka, musím ho vyradiť z minuloročných nákladov a dať ho do tohoročných?
Za každú radu ďakujem.

Lenca
Zita5
02.03.10,19:39
Dobrý deň,
prosím ešte o jednu radu ohľadom tohto monitora.
Monitor som kúpila pred koncom minulého roka. Dala som si ho do nákladov r.2009, ale hneď začiatkom roka 2010 sa monitor pokazil. Reklamácia dopadla tak, že monitor nie je opraviteľný. Predajca už ďalší model na výmenu nemal, okrem posledného vystaveného z predajne, na ktorý mi poskytol zľavu.
Pôvodný originálny doklad si predajca nechal a nedal mi ani žiadny reklamačný zápis. Teraz v novom roku mi vystavil nový doklad o kúpe na nižšiu cenu.
Prosím o radu. Čo mám urobiť v účtovníctve s monitorom v starom roku? Keď nemám doklad o kúpe z minulého roka, musím ho vyradiť z minuloročných nákladov a dať ho do tohoročných?
Za každú radu ďakujem.

Lenca

V roku 2009 nemáte v skutočnosti ani blok o zakúpení , ani monitor . Nemáte čo preukázať .Takže rok 2009 zrušiť a účtovať budete skutočnosť , ktorá nastala v roku 2010.
llenka1006
23.02.12,11:45
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať či sa dajú zaradiť do majetku samostatne monitory