drpaolo
09.12.09,21:13
Pekný večer.
Ja by som sa chcel opýtať, či ako občan môžem ísť na verejné obecné zastupiteľstvo s kamerou a možem si urobiť záznam...?? Nakoľko je u nás dosť problémov, hádok, intríg a klamstiev (poslanci aj starostka prekrútia všetko čo povedali pred mesiacom a pod.), tak si chcem z týchto zasadnutí uobiť nejakú video dokumentáciu.
Mám na to občianske právo???
Ďakujem
S pozdravom Paolo
wagner
09.12.09,20:33
Pekný večer.
Ja by som sa chcel opýtať, či ako občan môžem ísť na verejné obecné zastupiteľstvo s kamerou a možem si urobiť záznam...?? Nakoľko je u nás dosť problémov, hádok, intríg a klamstiev (poslanci aj starostka prekrútia všetko čo povedali pred mesiacom a pod.), tak si chcem z týchto zasadnutí uobiť nejakú video dokumentáciu.
Mám na to občianske právo???
Ďakujem
S pozdravom Paolo
Môžeš, všetky zasadnutia sú zásadne verejné a môžeš si aj natáčať na kameru. V niektorých obciach je to bežné, že sa tam stretnú aj dvaja - traja čo to natáčajú na kameru. Aj ja mám pár VHS a DVD zo zastupiteľstva a poviem Ti, je to zaujímavé pozeranie. Keby náhodou poslanci prostestovali, môžeš podať podnet na políciu. Musia Ti umožniť natáčať.
drpaolo
09.12.09,21:00
Ďakujem pekne,,,tak ver mi, že toto bude mať ešte dohru.....a určite tu budem informovať ako sa mi darilo... :D
Už teraz sa neviem dočkat kedy bude zastupiteľstvo...škoda že som sem nenapísal včera....lebo som bol a poviem Vám, to bola podívaná... :D ale verím že ešte bude....
Ešte raz vďaka.....
svetlik
09.12.09,21:29