Frager
09.12.09,23:08
Zdravím !

Vždy som si hovoril že raz budem podnikať, teraz by som rád začal. Mám aj nápad viem vlastne presne čo chcem robiť. Ale nemám dostatok financií. Chcel by som sa vlastne spýtať či niekto vie o banke alebo nejakej inštitúcií čo požičia peniaze aj úplne začínajúcim podnikateľom. Nevie niekto poradiť či niečo také existuje ? O príspevku z úradu práce viem, ale to treba byť nezamestnaný tri mesiace vraj a to ešte niesom ani týždeň.
Ďakujem.
Dantess
10.12.09,08:05
Nám keď sme začínali nechceli požičať ani len trapných 5000eur v banke. Podpora podnikania na Slovensku je od štátu nulová, od bánk nulová, od všetkých nulová. To, že ti poskytnú na úrade práce nejakých 3000eur je síce pekné, ale tie minieš skôr než sa nazdáš. Bohužiaľ aby si začal podnikať, tak musíš mať vlastné zdroje inak to nevidím. Tiež hľadám banku, ktorá by mi požičala celkom dosť peňazí na odkúpenie priestoru, kde podnikám, ale také niesú. Alebo musím ručiť nehnuteľnosťou a to je dosť na ho...
Na tvojom mieste by som ale nechcel peniaze hneď. Choď na UPSVAR, oddychni si na tie 3 mesiace a naplánuj si svoj biznis. Plánovanie je dôležité a mať peniaze neznamená mať úspech. Naplánuj si všetky možné kroky a kým to budeš mať budú aj 3 mesiace. Ak by si ale našiel banku čo ti požičia tak sa mi prosím ozvi :D
hatala.adam
10.12.09,09:02
Pozdravujem Vas,
ono ked ziadas o prispevok z UPSVaR, tak počitaj s tym že peniaze uvidiš až cca o pol roka. Najskor musiš byť 3 mesiace evidovany,potom isť na skušku, a až po podpise dohody majú oni 2 mesiace na poslanie penazi.
Co sa tyka inej moznosti ziskania penazi na zaciatok podnikania,tak som zatial tiez nikde neuspel. Ale stale hladam. Bol by som rad,keby sme sa vedeli potom podelit so svojimi uspechmi navzajom, ak sa k niecomu dopracujeme.
veronikasad
10.12.09,11:22
Zdravím !

Vždy som si hovoril že raz budem podnikať, teraz by som rád začal. Mám aj nápad viem vlastne presne čo chcem robiť. Ale nemám dostatok financií. Chcel by som sa vlastne spýtať či niekto vie o banke alebo nejakej inštitúcií čo požičia peniaze aj úplne začínajúcim podnikateľom. Nevie niekto poradiť či niečo také existuje ? O príspevku z úradu práce viem, ale to treba byť nezamestnaný tri mesiace vraj a to ešte niesom ani týždeň.
Ďakujem.
Skús osloviť agentúru B.I.C. - mala by mať sídlo vo väčšine okresných miest.

Prikladám link na bratislavskú pobočku

http://www.bic.sk/
Frager
10.12.09,12:32
Ďakujem za rady, a keď niečo zistím tak sa s vami o to isto podelím. :)
Miwoslav
10.12.09,18:15
Žiadna podpora podnikania na Slovensku neexistuje. Musíš sa učiť a prebíjať sám. Jedine financie čo reálne môžeš získať sú z úradu práce. A tie ti dajú tak akurát na odvody, ktoré štátu začneš platiť a zároveň vylepšíš štatistiku nezamestnanosti :) Spočítaj si koľko ti dajú a koľko im za 2 roky vrátiš, ak by si bol tie 2 roky nezamestnaný odvody by platili za teba a hneď vieš o čom je tento bussines. Peniaze môžeš získať len ak niečo vlastníš, každý chce zábezpeku. Ani ty by si asi nepožičal len tak. Investície sa dajú získať len na rozvoj perspektívneho podnikania, ktoré už zarába a to napríklad za cenu že sa zriekneš určitého podielu. Stále je to tak, že musíš niečo dať aby sie iné získal.
veronikasad
10.12.09,20:25
Žiadna podpora podnikania na Slovensku neexistuje. Musíš sa učiť a prebíjať sám. Jedine financie čo reálne môžeš získať sú z úradu práce. A tie ti dajú tak akurát na odvody, ktoré štátu začneš platiť a zároveň vylepšíš štatistiku nezamestnanosti :) Spočítaj si koľko ti dajú a koľko im za 2 roky vrátiš, ak by si bol tie 2 roky nezamestnaný odvody by platili za teba a hneď vieš o čom je tento bussines. Peniaze môžeš získať len ak niečo vlastníš, každý chce zábezpeku. Ani ty by si asi nepožičal len tak. Investície sa dajú získať len na rozvoj perspektívneho podnikania, ktoré už zarába a to napríklad za cenu že sa zriekneš určitého podielu. Stále je to tak, že musíš niečo dať aby sie iné získal.
S prvou vetou celkom nesúhlasím. Z agentúry na podporu podnikania B.I.C. sa dá získať pôžička pre začínajúceho podnikatela - samozrejme, tiež chcú zábezpeku (aj súkromného majetku).
Miwoslav
11.12.09,11:08
Nepovažujem za podporu podnikania komerčný vzťah v ktorom ta podporia nejakou finančnou pôžičkou ktorú si dobre zabezpečia tvojim majetkom a tak nemajú čo stratiť. Kde je v tom ta podpora, však tieto služby tu ponúkajú banky. Moja predstava podpory podnikania je takáto. Čo potrebuje začínajúci podnikateľ aby sa skúsil presadiť a vytvoril produkt? priestory,technologie,servis(myslím poradenstvo,ekonomické,marketingové,atď.,lebo často krát ma nereálne predstavy) proste potrebuje inkubátor, kde si to za pár korún môže vyskúšať, či jeho nápad, produkt sa presadí. Kde na Slovensku je vybudovaný nejaký inkubátor, kde prídem dostanem priestory, technologie, servis, poradenstvo aby sa dalo tvoriť výrobok? Inak, nepoznám programy B.I.C. podrobne, viem že organizujú bezplatné semináre ale všetko je to zamerané už na prosperujúcich podnikateľov. Čo dokážu dať tým, čo nemajú vybudované zázemie ale majú chuť podnikať a tvoriť hodnoty? Bol by som rád keby tu niekto rozpísal nejaké dobré programy, ktoré ponúka B.I.C pre začínajúcich podnikateľov!
Zoltán Kovács
11.12.09,11:16
Nepovažujem za podporu podnikania komerčný vzťah v ktorom ta podporia nejakou finančnou pôžičkou ktorú si dobre zabezpečia tvojim majetkom a tak nemajú čo stratiť. Kde je v tom ta podpora, však tieto služby tu ponúkajú banky. Moja predstava podpory podnikania je takáto. Čo potrebuje začínajúci podnikateľ aby sa skúsil presadiť a vytvoril produkt? priestory,technologie,servis(myslím poradenstvo,ekonomické,marketingové,atď.,lebo často krát ma nereálne predstavy) proste potrebuje inkubátor, kde si to za pár korún môže vyskúšať, či jeho nápad, produkt sa presadí. Kde na Slovensku je vybudovaný nejaký inkubátor, kde prídem dostanem priestory, technologie, servis, poradenstvo aby sa dalo tvoriť výrobok? Inak, nepoznám programy B.I.C. podrobne, viem že organizujú bezplatné semináre ale všetko je to zamerané už na prosperujúcich podnikateľov. Čo dokážu dať tým, čo nemajú vybudované zázemie ale majú chuť podnikať a tvoriť hodnoty? Bol by som rád keby tu niekto rozpísal nejaké dobré programy, ktoré ponúka B.I.C pre začínajúcich podnikateľov!


Jeden takýto inkubátor funguje v Sládkovičove.
Dantess
11.12.09,12:13
Ono stačila by úplne jednoduchá podpora od štátu. Keď niekto otvára kamenný obchod, tak má najvačšie výdavky na prenájom. Stačilo by, ak by štát platil prvý rok polovicu prenájmu. Podnikám v službách, tak myslím len na také príklady, ale viem, že nám by to určite pomohlo. Veď kým sa dozvie dostatočný počet ľudí o našich službách a kým začne chodiť pravidelné množstvo zákazníkov to je strašne dlhý čas. A to ide každý podnikateľ do obrovského mínusu na prenajatých priestoroch, ktoré de facto ani nevyužíva, keď nemá klientov.
Štát od občanov žiada platiť dane, ZP, SP, žiť podľa predpisov, nekradnúť atď atď, ale štát a funkcionári v jeho čele veselo porušujú všetky pravidlá. Potom to tu tak vyzerá. Bordel. Začínajúci podnikateľ na Slovensku môže dostať jedinú podporu podnikania a to od rodiny !!!
Zoltán Kovács
11.12.09,13:01
Ono stačila by úplne jednoduchá podpora od štátu. Keď niekto otvára kamenný obchod, tak má najvačšie výdavky na prenájom. Stačilo by, ak by štát platil prvý rok polovicu prenájmu.
Takáto podpora od štátu priamo evokuje možnosť podvodu. Dohodnem sa s majiteľom, že "na oko" budem platiť 100 tisíc, štát mi dá 50% a skutočné nájomné by mohlo byť aj menej ako tých 50% z 100 t. Takto by obaja na to zarábali s rehotom.


Podnikám v službách, tak myslím len na také príklady, ale viem, že nám by to určite pomohlo. Veď kým sa dozvie dostatočný počet ľudí o našich službách a kým začne chodiť pravidelné množstvo zákazníkov to je strašne dlhý čas. A to ide každý podnikateľ do obrovského mínusu na prenajatých priestoroch, ktoré de facto ani nevyužíva, keď nemá klientov.
Nevyužitie prenajatých priestorov...... Preto je potrebné aby na začiatku bola analýza potrieb čo najpresnejšia. Na začiatok stačí aj menšie, a keď firma vyrastie z tých priestorov, až vtedy treba "presedlať" na väčšie.


Štát od občanov žiada platiť dane, ZP, SP, žiť podľa predpisov, nekradnúť atď atď, ale štát a funkcionári v jeho čele veselo porušujú všetky pravidlá. Potom to tu tak vyzerá. Bordel. Začínajúci podnikateľ na Slovensku môže dostať jedinú podporu podnikania a to od rodiny !!!
Toto zase je o morálke politikov, ktorých inak si volíme sami.

Osobne si myslím, že podpora štátu by nemala spočívať len na prefinancovaní počiatočných výdavkov. Skôr v odbúravaní administratívy, burokracie atď. Totiž ak spočítaš koľko času tráviš s vybavovaním, behaním po úradoch, a ten čas si vynásobíš s tvojou hodinovou sadzbou poskytovanej služby, tak sa dopracuješ k zaujímavím číslam. A tieto čísla bohu žiaľ nezarobíš, lebo si nútený venovať to inému ako produktívnej práci.
Miwoslav
11.12.09,15:21
Nemyslím si, že je problém v množstve administratívy je to síce veľmi populárne žiadať aby štát znižoval administratívnu náročnosť podnikania ale nič to nerieši. Dovolím si tvrdiť, že administratíva nie je ani finančne ani časovo náročná zaležitosť. To čo je finančne a časovo náročne, keď si na začiatku to sú priestory,technológie,marketing aby si vyskúšal svoj zámer pričom nemáš žiadnu istotu že sa ti zámer vydarí. Začínajúci podnikateľ nemá možnosť lacno vyskúšať svoj zámer a vytvoriť produkt na ktorom by mohol stavať budúcnosť svojho podnikania. Pritom by stačilo vybudovať po Slovensku podnikateľské inkubátory kde by každý, kto má záujem podnikať dostal k dispozícii tieto základne potreby aby mal možnosť si v praxi overiť svoj podnikateľský zámer. Pomôcť mu na začiatku, doslova ho naučiť podnikať, lebo základom je že chce chce tvoriť hodnoty. Čim viac úspešných podnikateľov tým viac slobodných ľudí tým lepšia krajina.
dusanpetras
14.12.09,17:18
Nemyslím si, že je problém v množstve administratívy je to síce veľmi populárne žiadať aby štát znižoval administratívnu náročnosť podnikania ale nič to nerieši. Dovolím si tvrdiť, že administratíva nie je ani finančne ani časovo náročná zaležitosť. To čo je finančne a časovo náročne, keď si na začiatku to sú priestory,technológie,marketing aby si vyskúšal svoj zámer pričom nemáš žiadnu istotu že sa ti zámer vydarí. Začínajúci podnikateľ nemá možnosť lacno vyskúšať svoj zámer a vytvoriť produkt na ktorom by mohol stavať budúcnosť svojho podnikania. Pritom by stačilo vybudovať po Slovensku podnikateľské inkubátory kde by každý, kto má záujem podnikať dostal k dispozícii tieto základne potreby aby mal možnosť si v praxi overiť svoj podnikateľský zámer. Pomôcť mu na začiatku, doslova ho naučiť podnikať, lebo základom je že chce chce tvoriť hodnoty. Čim viac úspešných podnikateľov tým viac slobodných ľudí tým lepšia krajina.

Podľa mňa podpora pre podnikateľov od NADSME.sk je geniálna.
Požičanie až do 50.000€ na 3% ročne !!! a možnosť predčasného splatenia kedykoľvek bez sankčných poplatokv je úžasná. NIKDE v slovenskej banke toto nezoženiete! A úvery sú od bývalých 50.000SKK.
Poďľa mňa skvelé, hlavne, keď ručiť sa dá aj hnuteľným majetkom !!!
A aby som si prihrial polievočku, ja som sa tiež rozhodol podporiť svojou malilinkou možnosťou začínajúcich podnikateľov - robím okrem iného tvorbu webovách stránok, eshopov a marketing (http://plamenia.com/sluzby-a-ceny-tvorby-a-propagacie-webu/prispevok-na-podnikanie-pri-zalozeni-zivnosti), tak keby sa ohlásil začínajúci podnikateľ, má zľavu 30%.