Pohar
10.12.09,09:25
Zdravím všetkých
možno mi tu niekto poradí...
ide o to že bývame v centre, a na našej ulici je zákaz zastavenia....

ale stáva sa že si tu nejaký "dobrák" na chodníku odstaví auto, samozrejme so zapnutým motorom, a ide si niečo vybaviť - odbehnúť....
niekedy je to aj cca 10 min - pričom za ten čas mám byt plný smradu z výfuku....
neviem ako to riešiť..existuje nejaký postup?
ak by som zavolala políciu a tá nepríde do 10 min, a on odíde...nemám dôkaz...
tak neviem ako to riešiť....
možno máte niekto podobný problém- a riešili ste ho.
tatramat
10.12.09,08:57
napíšte názov ulice a autičkári vás zbavia tohto nechutného neduhu :), alebo zverejnite na viditeľnom mieste, že sa na danom mieste často kradnú autá a vás problém sa isto bude zmenšovať.
Pohar
10.12.09,09:04
napíšte názov ulice a autičkári vás zbavia tohto nechutného neduhu :), alebo zverejnite na viditeľnom mieste, že sa na danom mieste často kradnú autá a vás problém sa isto bude zmenšovať.
dakujem
len aby sa potom nepohrali aj s mojím autom - i ked ho zamykám...;)
ale vdaka za názor
buchač
10.12.09,09:16
Zdravím všetkých
možno mi tu niekto poradí...
ide o to že bývame v centre, a na našej ulici je zákaz zastavenia....

ale stáva sa že si tu nejaký "dobrák" na chodníku odstaví auto, samozrejme so zapnutým motorom, a ide si niečo vybaviť - odbehnúť....
niekedy je to aj cca 10 min - pričom za ten čas mám byt plný smradu z výfuku....
neviem ako to riešiť..existuje nejaký postup?
ak by som zavolala políciu a tá nepríde do 10 min, a on odíde...nemám dôkaz...
tak neviem ako to riešiť....
možno máte niekto podobný problém- a riešili ste ho.

Modelová situácia :

.....jéééžiš , prepáčte , nechcel som ....to je ale smola , že ten KVETINÁČ ....../ vedro s vodou pri umývaní okien ...../.... akurát na to Vaše auto spadol ...
....a veľkú škodu máte ....???


Ten dôkaz tam bude ....;)
Na aute ....:---:D:D:D:D
wagner
10.12.09,11:33
Modelová situácia :

.....jéééžiš , prepáčte , nechcel som ....to je ale smola , že ten KVETINÁČ ....../ vedro s vodou pri umývaní okien ...../.... akurát na to Vaše auto spadol ...
....a veľkú škodu máte ....???


Ten dôkaz tam bude ....;)
Na aute ....:---:D:D:D:D
Juraaaaaaaaj nebuď zlomyselný.
buchač
10.12.09,11:40
Juraaaaaaaaj nebuď zlomyselný.

Ja ?????

Potom toto ....je čo ???


...na našej ulici je zákaz zastavenia....
...
nejaký "dobrák" na chodníku odstaví auto, samozrejme so zapnutým motorom, a ide si niečo vybaviť - odbehnúť....
niekedy je to aj cca 10 min - pričom za ten čas mám byt plný smradu z výfuku....

Len tri porušenia zákona ..

- chodník
- značka zákazu zastavenia
- zbytočné ponechanie bežania motora
wagner
10.12.09,11:45
Ja ?????

Potom toto ....je čo ???



Len tri porušenia zákona ..

- chodník
- značka zákazu zastavenia
- zbytočné ponechanie bežania motora
Radšej by som volila odfotiť a hneď nahlásiť policajtom, pričom by som mu dala pod predné aj zadné kolesá napr. nejaké poleno, aby nemohol hneď ujsť. Ale robiť škodu na aute, to asi nie.
katarina.j
10.12.09,12:01
nepoznate "vajičkovu" metodu-hodit zopar vajec na predne okno, ved za par minut mu to super vyschne na okne, no chlapec si to asi tažko narychlo zoškriabe....tak sa mu okno nerozbije ani neznici, len ho to tak akurat naštve. no smola...
misoft
10.12.09,12:22
Ak je k dispozícii kamera: urobiť video záznam, pričom by tam malo byť zreteľném že vozidlo stojí na zákaze zastavenia (záber na značku a vozidlo za ňou), zastavenie na chodníku (musí byť podľa novelizácie 1,2 m miesta), bezdôvodný chod motora (viditeľné vypúšťanie výfukových plynov počas celej doby záznamu) a to so zvukom. Taktiež musí byť zreteľne identifikovateľné EČV, no a so záznamom šup na DI.
Ak by vyskakoval vodič vozidla, prečo sa filmuje, na verejnom priestranstve to NIE JE ZAKÁZANÉ!
(Zákon č.8/2009 §23:

(1) Vodič smie zastaviť a stáť len vpravo v smere jazdy v jednom rade a rovnobežne s

okrajom cesty, čo najbližšie k okraju cesty a na jednosmernej ceste vpravo i vľavo. Ak nie je

ohrozená bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky, vodič smie v obci zastaviť a stáť kolmo,

prípadne šikmo na okraj cesty alebo zastaviť v druhom rade. Pri státí musí zostať voľný aspoň

jeden jazdný pruh široký najmenej 3 m pre každý smer jazdy. Pri zastavení musí zostať voľný

aspoň jeden jazdný pruh široký najmenej 3 m pre oba smery jazdy. Pri státí vodič vozidla

nesmie obmedziť pohyb chodcov ani cyklistov.

(2) Pri zastavení a státí je vodič povinný prednostne použiť parkovisko tak, aby

neobmedzoval ostatných účastníkov cestnej premávky. Pri zastavení a státí vodič je povinný

čo najlepšie využiť parkovacie miesto a nesmie znemožniť ostatným vodičom vyjdenie z

parkovacieho miesta. Rovnako nesmie zastaviť a stáť na mieste, kde by znemožnil vjazd a

výjazd vozidiel. Ak sú na parkovisku vyznačené parkovacie miesta, vodič smie stáť len na

nich.

(3) Pri zastavení a státí vedľa vozidla s parkovacím preukazom podľa § 44 ods. 4

vodič je povinný ponechať bočný odstup najmenej l,2 m.

(4) Ak vodič, ktorý chce zastaviť alebo stáť, zachádza na okraj cesty alebo chodníka,

je povinný dávať znamenie o zmene smeru jazdy.

(5) Vodič vozidla, ktoré zastavilo alebo stálo a opäť vychádza od okraja cesty alebo od

chodníka, nesmie ohroziť ostatných účastníkov cestnej premávky; pritom je povinný dávať

znamenie o zmene smeru jazdy. Vodičovi vozidla pravidelnej verejnej dopravy osôb sú v obci

vodiči ostatných vozidiel povinní umožniť vyjdenie zo zastávky alebo zo zastávkového

pruhu, a to znížením rýchlosti jazdy, prípadne i zastavením vozidla; vodič takéhoto vozidla

pritom nesmie ohroziť najmä vodičov vozidiel idúcich rovnakým smerom.
§25:

(1) Vodič nesmie zastaviť a stáť

a) v neprehľadnej zákrute a v jej tesnej blízkosti,

b) pred neprehľadným vrcholom stúpania cesty, na ňom a za ním,

c) na priechode pre chodcov alebo na priechode pre cyklistov a vo vzdialenosti kratšej ako 5

m pred nimi,

d) na križovatke a vo vzdialenosti kratšej ako 5 m pred hranicou križovatky a 5 m za ňou;

tento zákaz neplatí v obci na križovatke tvaru "T" na náprotivnej strane vyúsťujúcej cesty,

e) na pripájacom alebo na odbočovacom pruhu,

f) na zastávke vozidla pravidelnej verejnej dopravy osôb v úseku, ktorý sa začína dopravnou

značkou pre zastávku a končí sa 5 m za označníkom zastávky, a tam, kde taká dopravná

značka nie je, vo vzdialenosti kratšej ako 30 m pred označníkom zastávky a 5 m za ním; ak je

priestor zastávky vyznačený príslušnou vodorovnou dopravnou značkou, platí tento zákaz len

pre nástupište a vyznačený priestor,

g) na železničnom priecestí, v podjazde a v tuneli a vo vzdialenosti kratšej ako 15 m pred

nimi a 15 m za nimi,

h) na mieste, kde by vozidlo zakrývalo zvislú dopravnú značku, vodorovnú dopravnú značku

vyznačujúcu spôsob radenia do jazdných pruhov a určený smer jazdy cez križovatku alebo

vyjadrujúcu doplňujúci údaj nápisom alebo svetelné signály,

i) na vnútornom jazdnom pruhu,

j) na vyhradenom jazdnom pruhu okrem vozidla, pre ktoré je vyhradený jazdný pruh určený, a

ak nejde o vnútorný jazdný pruh,

k) na cestičke pre cyklistov,

l) vo vzdialenosti kratšej ako 5 m od začiatku a 5 m od konca pozdĺžnej súvislej čiary alebo

nástupného ostrovčeka tam, kde by medzi touto čiarou alebo nástupným ostrovčekom a

vozidlom nezostal voľný aspoň jeden jazdný pruh široký najmenej 3 m,

m) na moste,

n) pred vjazdom na cestu z miesta mimo cesty alebo na vyhradenom parkovisku, ak nejde o

vozidlo, pre ktoré je parkovisko vyhradené,

o) na platenom parkovisku, ak vozidlo nemá zaplatený poplatok za parkovanie,

p) na električkovom koľajovom páse,

q) na chodníku okrem prípadu podľa § 52 ods. 2,

r) na kruhovom objazde,

s) na cestnej zeleni a inej verejne prístupnej zeleni, na ostrovčekoch a deliacich pásoch, ak to

nie je dovolené dopravnou značkou,

t) na mieste, kde by medzi vozidlom a najbližšou električkovou koľajnicou nezostal voľný

jazdný pruh široký najmenej 3,5 m,

u) na iných miestach, kde zastavenie alebo státie môže ohroziť bezpečnosť a plynulosť cestnej

premávky alebo obmedziť jazdu vozidiel; osobitne na miestach vjazdov alebo výjazdov z

pozemkov, vjazdov a výjazdov z objektov určených na zásobovanie alebo parkovacích miest.

(2) Na cestách I. triedy a za zníženej viditeľnosti aj na ostatných cestách s výnimkou

účelových komunikácií je mimo obce zakázané zastavenie a státie na inom mieste než na

mieste označenom ako parkovisko s výnimkou núdzového státia.
Pohar
10.12.09,13:11
Ak je k dispozícii kamera: urobiť video záznam, pričom by tam malo byť zreteľném že vozidlo stojí na zákaze zastavenia (záber na značku a vozidlo za ňou), zastavenie na chodníku (musí byť podľa novelizácie 1,2 m miesta), bezdôvodný chod motora (viditeľné vypúšťanie výfukových plynov počas celej doby záznamu) a to so zvukom. Taktiež musí byť zreteľne identifikovateľné EČV, no a so záznamom šup na DI.
Ak by vyskakoval vodič vozidla, prečo sa filmuje, na verejnom priestranstve to NIE JE ZAKÁZANÉ!
(Zákon č.8/2009 §23:

§25:

možno malá pod otázka
to filmovanie sa týka len verejného priestranstva? že nie je zakázané..
a keby napríklad niekto(nie vlastník) takto nechal auto na sukr.pozemku (uličke) - tak čo potom?
to sa môže nafotiť(filmovať)? myslím to auto....( i ked tam nemá právo byť)
arizona
10.12.09,13:17
Asi ťa nepoteším...
ale vyženieš desiatich, príde jedenásty. Každý len na 10 min... A kvôli značke nechajú bežať motor, lebo oni hned idú preč, keby dačo.
Mám oproti domu potraviny a krčmu, takže to dobre poznám.:mee::rolleyes: Nielen os. autá, ale aj traktory, tatrovky a cisterny. Najradšej mám takých vodičov traktorov a kamiónov, ktorí sa po nákupe ešte aj rozložia s raňajkami , novinami a zabíjajú čas- samozrejme s bežiacim motorom.:mad::mad:

Iné nezostávalo, len si zvyknúť...vetráme radšej oknami z opačnej strany domu, na kraj chodníka sme dali balvany.V 98% to pomáha, ale nájdu sa aj takí, ktorý ich drzo odhodia a zaparkujú ( pred bránou, na chodníku, na zákaze zastavenia ), ale aj občas takí, ktorí ich prehliadnu a "drapnú" spodok auta.
Len sa obávam toho, čia by to bola chyba, keby sa niekto ohradil, že si poškodil auto. Či jeho, alebo naša :confused::rolleyes::mad:
misoft
10.12.09,16:58
to filmovanie sa týka len verejného priestranstva? že nie je zakázané..
a keby napríklad niekto(nie vlastník) takto nechal auto na sukr.pozemku (uličke) - tak čo potom?
to sa môže nafotiť(filmovať)? myslím to auto....( i ked tam nemá právo byť)

No tu je to už problematickejšie. Pokiaľ by sa filmovalo z verejného priestranstva smerom na súkromný pozemok, dalo by sa to vyhovoriť na náhodný záber, avšak, ak by vlastník tohto pozemku žiadal, aby tento záznam bol zmazaný, tak by si ho musel zmazať, pretože by to mohlo narušovať ochranu súkromia. V takomto prípade to môžeš len oznámiť, ale aj tak ti to nebude nič platné - na súkromný pozemok nemá právo vstúpiť bez zvolenia majiteľa dokonca ani polícia, pokiaľ by nebola nútená odvrátiť hroziace nebezpečenstvo, alebo na príkaz súdu, alebo pri páchaní trestného čina na tomto pozemku. Mestská polícia dtto!
arizona
11.12.09,19:37
možno stačí zopár fotiek poslať sem :--- http://parkujemakodebil.blogspot.com/