fialka m
10.12.09,10:20
ahojte poradaci, prisla mi na jedneho zamestnanca ziadost o vykonavanie zrazok zo mzdy, nie je to exekucia, je to nejaka banka v zastupeni advokatskej kancelarie. Poslali aj dohodu o zrazkach, co uzatvoril zamestnanec s bankou, je tam uvedeny jeho predchadzajuci zamestnavatel. Mozem tieto zrazky robit na zaklade tohoto? Alebo potrebujem este aj ja podpisat so zamestnancom dohodu o zrazkach zo mzdy?
Co ak ju nepodpise? Co potom?

Dakujem velmi pekne, este som sa s tymto nestretla :-)
vikinka
10.12.09,10:30
Pozri § 131 ZP,kde zákon určuje zrážky,ktoré sa uskutočňujú bez súhlasu zamestnanca,ďaľšie sa môžu uskutočniť len so súhlasom zamestnanca.
Nutricia
10.12.09,10:45
ak Vám veritel zašle dohodu o zrážkach zo mzdy,ktorú s nimi zamestnanec podpísal na základe §551 občianskeho zákonníka musíte tieto zrážky vykonávat aj bez súhlasu zamestnanca.
Skús pozriet ten §551
Jana Motyčková
10.12.09,10:52
Na takúto zrážku nie je potrebný ďaľší súhlas zamestnanca. Pre tieto zrážky platia rovnaké pravidlá ako pre neprednostné zrážky podľa Občianskeho súdneho poriadku.
Pozri aj tu :
http://www.porada.sk/1227811-post6.html
fialka m
11.12.09,10:07
Dakujem vam vsetkym, velmi.

Este otazka, mam mu zrazat tolko, kolko je na tej dohode, alebo ako pri exekucii?

dakujem
dušinka
11.12.09,10:10
Ja by som zrážala toľko, koľko je na dohode. On sa predsa zrejme dobrovoľne dohodol a súhlasil s výškou splátok.
Andyke
11.12.09,10:23
Ale však Janka Motyčková Ti napísala, že zrážaj podľa Obč.súd.por. a ideš na tretinový systém.
Už len doplňujem :
Pokiaľ má malú mzdu zrážaš 1/3.

POkiaľ má vysokú mzdu, tak
a.) 1/3 + nad 150 % ŽM ( pokiaľ tieto 2 položky sú vyššie tak pošli iba dohodnutú zrážky)
b.) 1/3 + nad 150 % ŽM (pokiaľ súčet týchto 2 položiek je nižšia ako dohodnutá splátka - posielaš túto nižšiu sumu)
Jana Motyčková
11.12.09,10:44
Dakujem vam vsetkym, velmi.

Este otazka, mam mu zrazat tolko, kolko je na tej dohode, alebo ako pri exekucii?

dakujem
Zrážaš koľko je na dohode, ale najviac do výšly prvej tretiny. T.j. ak je na dohode 100€ a prvá tretina je 200€, zrazíš 100€. Ak je prvá tretina 80€, zrazíš 80€.
fialka m
05.03.10,06:28
ahojte, k tomuto istemu zamestancovi mi prisla aj exekucia, ktora zrazka ma prednost?

dakujem
Jana Motyčková
05.03.10,07:31
Prednosť má zrážka, ktorá prišla prvá, ak exekucia je neprednostná.
fialka m
18.01.11,09:10
mam u jedneho zamestnanca exekuciu, tento zamestnanec skoncil pracovny pomer 31.12.2010, ja som mu ale vo vyplate za 12/2010 zabudla zrazit exekuciu? v 1/2011 uz nebude mat nic vyplatene, neviete ako postupovat teraz??

dakujem
ivka70
18.01.11,09:45
mam u jedneho zamestnanca exekuciu, tento zamestnanec skoncil pracovny pomer 31.12.2010, ja som mu ale vo vyplate za 12/2010 zabudla zrazit exekuciu? v 1/2011 uz nebude mat nic vyplatene, neviete ako postupovat teraz??

dakujem

Kedze exekuciu si bola povinna zrazit, je to tvoja chyba.
Zaplatila by som exekuciu a zaplatene peniaze ziadala vratit od zamestnanca - vyzva listom.
MGiti
11.02.11,07:34
Milí poraďáci mám na Vás prosbu. (Nakoľko máme poľnohospodársku výrobu, platy našich zamestnancov sú nízke.)
Jedná sa mi o zrážky zo mzdy pre našu pracovníčku. Už do teraz som jej strhávala 3 pôžičky vo výške okolo 270,-€. A dnes mi prišla ešte jedna dohoda o zrážkach zo mzdy, kde jej mám mesačne strhávať 131,-€, kde aj píšu, že nakoľko nebudeme z akéhokoľvek dôvodu menovanej strhávať dohodnutú zrážku, že ju budú vymáhať od nás ako zamestnávateľa aj súdnou cestou. Jedná sa o nebankovú spoločnosť Pohotovosť. Ale menovanej vychádza už aj teraz len niečo nad 100,-€, tak teraz vôbec neviem ako mám postupovať. Jednoducho jej nemôžem už strhávať, lebo by nedostala žiadnu výplatu. Mohol by mi niekto z Vás poradiť ako mám postupovať. Ďakujem.
MGiti
11.02.11,08:49
posúvam


Prosím poradte mi,
môžem krátiť všetky zrážky, aby som aspoň niečo posielala na každú pôžičku, alebo čo mám robiť s touto poslednou?