michaeladca
10.12.09,11:18
Dobrý deň,

chcela by som sa niekoho opýtať či nemá skúsenosť so SF, viem je tu veľa článkov o tom ale nenašla som čo by som ja potrebovala.
Mám firmu, ktorá zo SF nechce prispieť zamestnancom ani cent. Budem to musiet na konci roka zdaniť ale potrebovala by som poradiť s účtom, bude to 622 nie som si 100 % istá.
Ďakujem
Zoltán Kovács
10.12.09,10:25
Nerozumie tomu, že zdaniť na konci roka. Komu a čo zdaniť?
michaeladca
10.12.09,10:36
zamestnávateľ nechce vyčerpať tento fond pre zamestnancov. K 11/2009 už nemá žiadnych zamestnancov. Tak sa chcem opýtať čo v takomto prípade s SF je tam cca 1600€ tieto budem musieť zdaniť tak som sa pýtala na aký účet by som to mala dať
michaeladca
10.12.09,11:35
viete mi niekto poradiť
a_je_to
11.12.09,00:38
chcela by som sa niekoho opýtať či nemá skúsenosť so SF, viem je tu veľa článkov o tom ale nenašla som čo by som ja potrebovala.
Mám firmu, ktorá zo SF nechce prispieť zamestnancom ani cent. Budem to musiet na konci roka zdaniť ale potrebovala by som poradiť s účtom, bude to 622 nie som si 100 % istá.
Ďakujem


zamestnávateľ nechce vyčerpať tento fond pre zamestnancov. K 11/2009 už nemá žiadnych zamestnancov. Tak sa chcem opýtať čo v takomto prípade s SF je tam cca 1600€ tieto budem musieť zdaniť tak som sa pýtala na aký účet by som to mala dať
Zaujímavá otázka....! Majiteľ zrejme chce využiť akumulované zdroje, kryté dlhodobým záväzkom, ktorý už niet de facto aj de iure komu plniť, aj za cenu zdanenia. Uvažuješ správne ! SF bol tvorený na úkor nákladov 527/472. Zrušiť mimo zákonného čerpania....by sa mal účtovaním interného dokladu - rozhodnutia majiteľa - do výnosov... ako 472/648. Účet 622 nie je vhodný....je to aktivácia vnútroorganizačných služieb....a Ty nič neaktivuješ. Pre zánik záväzku sa v zmysle § 74, ods. 4 Postupov v PÚ používa práve účet 648.
michaeladca
11.12.09,07:25
dakujem za odpoved