Lukáš 142
10.12.09,11:43
caute, potreboval by som poradit ci sa oplati zriadit satelitne magio, pouzivam starsi televizor kde je mozne set-top box prepojit jedine cez SCART kabel(zevraj cez PROFI SCART kvoli lepsiemu tienovaniu) , pocul som, ze kvalita obrazu pri prepojeni cez SCART kabel nie je moc dobra kedze sa musi digitalny signal konvertovat na analogovy,

este by som chcel poradit, ze co je podla vas lepsie MAGIO Sat alebo Skylink
mpca
10.12.09,11:05
to je jedno,,, ak máte starý "crt" televízor tak nerozoznáte scart, svideo alebo koaxiál,,,

MAGIO Sat vs. Skylink...Záleží od uhla pohľadu,,, Je veľa možností ako ich porovnať a povedať ktorý je "lepší" a ktorý "horší"....
Lukáš 142
10.12.09,11:34
chcel by som satelitnu televiziu len do vtedy pokym nebude dostupna optika u nas, pri skylink je vacsi pocet volnych programov a ak si dam balik multi tak platim len 9 € a mam tam dost programov, to by mi aj stacilo, ale daj si, ze musim zaplatit za satelit (parabolu), zriadenie atd. a ten set stoji okolo 150 € a ak potom by som zacal pouzivat IPTV tak mi je na nic, a ak by som si dal magio sat tak je tam menej programov ale zas nemusim platit za set (parabola + magio box) pouzivam starsi televizor takze HD TV nepotrebujem,

pocul som, ze ten magio box sa moc zahrieva a piska a po case sa odpali HDD takze neviem, ale niekde bolo pisane, ze skylink ma dobru kvalitu signalu, poradte co by bolo lepsie ide mi hlavne o kvalitu signalu a o naklady za set + mes. poplatky
mpca
10.12.09,11:45
Hmm,, a si si tou opikou ze bude uricie aj na mieste tvojho bydliska?
Ak si si 100% isty tak sa skus poobzerat ci nebudes mat pokrytie DVB-T,,, Lebo nevidim zmysel prechadzat od Sat k IPTV,,,,
A pozor pri magiu sa viazes na min 12 mesiacov a pri skylink neje ziadna viazanost...
Zalezi co chcete sledovat,,,,


http://www.inet.sk/clanok/8519/neoficialne-magio-sat-pride-v-januari-podmienky-pre-testerov-ceny-sluzby-doplnene
Lukáš 142
10.12.09,12:00
Hmm,, a si si tou opikou ze bude uricie aj na mieste tvojho bydliska?
Ak si si 100% isty tak sa skus poobzerat ci nebudes mat pokrytie DVB-T,,, Lebo nevidim zmysel prechadzat od Sat k IPTV,,,,
A pozor pri magiu sa viazes na min 12 mesiacov a pri skylink neje ziadna viazanost...
Zalezi co chcete sledovat,,,,

no na 100% si isty nie som, ale predpokladam, ze do 2-3 rokov uz tu bude optika a ak by som si kupoval set a vyhodil za to 150 € tak by sa mi potom neoplatilo prechadzat na IPTV, a pri DVB-T pri prvom multiplexe mas STV 1, STV 3, Markizu, JOJ, TA3 a kompresny standard MPEG-2 a to mi uz nestaci (tych 5 programov) a zalezi aky bude signal ked prepojim STB s antenou ktoru mam, takze na DVB-T sa nemozem spolahnut, mne ide hlavne teraz o to ci sa mi oplati investovat do paraboly a STB 150 € alebo dat si magio sat

ako si to myslel s tym, ze nevidis zmysel prechadzat od Sat k IPTV? ved sat prijem je zavisli na vonkajsich vplivov ako je pocasie a pri IPTV to nemusis riesit a este mas vacsiu ponuku HD TV

a ako je to s tou kvalitou obrazu pri skylink a magiu a ako s tym SCART kablom?
mpca
10.12.09,12:43
Mno momentálne na slovensku je penetrácia optikou od orangeu cca 18% a ISP sa neoplatí ťahať optiku vraj nad 22% (zdroj: http://dsl.sk/article.php?article=8442).
A druhá vec 2-3 roky je dlhá doba.. Vzhľadom nato ze pre magio sat nieje "povedaných" veľa vecí stale vychadza lepsie skylink,,, parabolu a STB mozes potom niekomu "darovat" alebo predat... Astra je kvalitny a osveceny sat poskytovatel, vyberes si parabolu a STB aky chces a vyuzijes,,,
Magio na tom AMOSe uvidime aky bude,, ale dostanes parabolu nejaku plastovu 70ku a STB bez PVRka a budes "spokojny",, od digi poutekalo po dvoch rokoch vela ludi...

S tou ponukou HD TV nesuhlasim ze IPTV ich ma viac,, :) a nezalezi od vonkajsich vplyvov az tak velmi, viac zalezi na priemere paraboly!,.,,, Skor predpokladam ze pri takom masivnom nasadeni IPTV budu pretazene linky s netom,,,

skylink magio,, to mas jeno obe primaju digitalne,, a do CRT TV ti pride takmer totozna kvalita,,, Vtom rozdiel tazko uvidis volnym okom,,
A scart je najlepsi kabel na analogove prenasanie obrazu.!
Fero11
10.12.09,14:23
IPTV
vyhody: nemusis mat parabolu
nevyhody: provider vie co a kedy sa sleduje, zatial malo providerov, zbytocne zatazovanie liniek, si odkazany na par kanalov, ktore provider ponuka, minimalne pokrytie
DVB-S/S2
nevyhody: musis mat parabolu
vyhody:sledujes anonyme, viac providerov, neskutocne mnozstvo kanalov aj zahranicnych od roznych providerov, 100% pokrytie
samozrejme vela odlisnosti som nespomenul.
Velmi sa mi nepaci, ked nieco niekde pchaju nasilu, ako napr. fotaky do mobilov, je statisticky zname ze 90% ludi nepouziva v mobile fotak
Taktiez neviem naco pchaju TV do optiky. TV je pre vsetkych ludi, nielen pre tych, co maju kabel
Lukáš 142
10.12.09,15:09
Mno momentálne na slovensku je penetrácia optikou od orangeu cca 18% a ISP sa neoplatí ťahať optiku vraj nad 22% (zdroj: http://dsl.sk/article.php?article=8442).
A druhá vec 2-3 roky je dlhá doba.. Vzhľadom nato ze pre magio sat nieje "povedaných" veľa vecí stale vychadza lepsie skylink,,, parabolu a STB mozes potom niekomu "darovat" alebo predat... Astra je kvalitny a osveceny sat poskytovatel, vyberes si parabolu a STB aky chces a vyuzijes,,,
Magio na tom AMOSe uvidime aky bude,, ale dostanes parabolu nejaku plastovu 70ku a STB bez PVRka a budes "spokojny",, od digi poutekalo po dvoch rokoch vela ludi...

S tou ponukou HD TV nesuhlasim ze IPTV ich ma viac,, :) a nezalezi od vonkajsich vplyvov az tak velmi, viac zalezi na priemere paraboly!,.,,, Skor predpokladam ze pri takom masivnom nasadeni IPTV budu pretazene linky s netom,,,

skylink magio,, to mas jeno obe primaju digitalne,, a do CRT TV ti pride takmer totozna kvalita,,, Vtom rozdiel tazko uvidis volnym okom,,
A scart je najlepsi kabel na analogove prenasanie obrazu.!

nevies ci cez skylink je mozne sledovat cesku novu a novu cinema na slovenskej karte? viem, ze to bolo mozne ale neviem ci pri slovenskej alebo ceskej karte

este k tej IPTV, tento typ televizie podporuje interaktivne sluzby TV pricom satelitna tv to nikdy podporovat nebude lebo iba prijma ale nevysiela, v tom je rozdiel, napr. ak by si chcel vyuzivat sluzbu viera cast tak cez kablovku to nejde, neviem ako to vyriesim, v case krizy je cca. 150 € dost velka polozka, k magio sat podla oficialnych informacii bude 80ka parabola ci plastova, neviem. Co je to PRVrko v STB?
Fero11
10.12.09,15:14
ALE ALE ....
Dnes normalny DVB-S/S2 receiver je normalne pripojeny do siete internet, su to napr. DremBoxy, IPBoxy, Octagony, AZ Box elite/premium a pod .....
Tie receivery su vlastne male PC, maju CPU niektore az 1GHz, maju pamat, do vacsiny sa da dat HDD, maju e-sata, usb, hdmi konektory. Vacsinou bezia na OS linux
Take veci ako prehravanie videa, hudby nielen z boxu, ale aj po LAN je bezna zalezitost.
Musim podotknut, ze niesu urcene pre uplnych laikov, obcas je potrebne aj nieco nakonfigurovat (editovat niektore parametre v confoch)

PVR je personal video rekorder
Lukáš 142
10.12.09,15:26
IPTV
vyhody: nemusis mat parabolu
nevyhody: provider vie co a kedy sa sleduje, zatial malo providerov, zbytocne zatazovanie liniek, si odkazany na par kanalov, ktore provider ponuka, minimalne pokrytie
DVB-S/S2
nevyhody: musis mat parabolu
vyhody:sledujes anonyme, viac providerov, neskutocne mnozstvo kanalov aj zahranicnych od roznych providerov, 100% pokrytie
samozrejme vela odlisnosti som nespomenul.
Velmi sa mi nepaci, ked nieco niekde pchaju nasilu, ako napr. fotaky do mobilov, je statisticky zname ze 90% ludi nepouziva v mobile fotak
Taktiez neviem naco pchaju TV do optiky. TV je pre vsetkych ludi, nielen pre tych, co maju kabel

Ano mas pravdu s tym, ze TV je pre vsetkych, ale pokial ma niekto pristup k optike a chce vyuzivat od providera rozsirene mnozstvo interaktivnych sluzie tak preco nie, a ked si zoberies, ze rozlisenie TV obrazu sa ma zvisovat "UHDTV" Ultra High Definition pri rozliseni 7680 × 4320 aj ked okolo roku 2019, tak ak je IPTV tak sa oplati ju dat aspon potom nemusis menit a pocet doplnkovych sluzieb sa bude kazdy rok zvysovat kedze optika takpovediac nema strop v rychlosti prenosu, je len na provideroch ako rychlo dokazu technicky zabezpecit zvysovanie rychlosti u seba lebo opticke kable k zakaznikom budu natiahnute a routeri sa daju vymenit
mpca
10.12.09,15:32
Ano novu aj novu cinema je mozne sledovat,, mame doma skylink a aj tieto programy,,
ostatne ako povedal fero....
Zalezi ako ratas:
trebas magio cez net: 1€+1€+3Mx1€+21Mx17,95€=381,95€
a skylink najlacnejsi komplet s kartou: 165,36€ (http://www.najnakup.sk/jump.aspx?w=425&p=http%3a%2f%2fwww.biga.sk%2findex.php%3fpage%3d6% 26itm%3d38551%26aff%3db492abb5b3a0d1%26aff%3db492a bb5b3a0d1&r=212009&c=165.36&t=12)
Vysledok: so skylinkom usetris cca 216,59€
Lukáš 142
10.12.09,15:37
ALE ALE ....
Dnes normalny DVB-S/S2 receiver je normalne pripojeny do siete internet, su to napr. DremBoxy, IPBoxy, Octagony, AZ Box elite/premium a pod .....
Tie receivery su vlastne male PC, maju CPU niektore az 1GHz, maju pamat, do vacsiny sa da dat HDD, maju e-sata, usb, hdmi konektory. Vacsinou bezia na OS linux
Take veci ako prehravanie videa, hudby nielen z boxu, ale aj po LAN je bezna zalezitost.
Musim podotknut, ze niesu urcene pre uplnych laikov, obcas je potrebne aj nieco nakonfigurovat (editovat niektore parametre v confoch)

PVR je personal video rekorder

ano ale daj si, ze musis mat este samostatne internetove pripojenie bud DSL alebo optiku atd., a ak mas napr. internet s rychlostou 3 Mbit/s tak nieco take ako videopozicovna HD filmov si neviem predstavit, kolko by sa ti to tahalo, tyzden jeden film? a ked mas optiku tak naco budes prepajat DVB-S/S2 s optikou, radsej si das IPTV cez optiku a mas to v jednom
mpca
10.12.09,15:49
Nevidím zmysel pokračovať v tejto diskusii. Ty máš svoju predstavu ktorú ti nik neberie,, my s ferom sme ti ponúkli alternatívu ako sa dá situácia vyriešiť. To ak máš záujem o IPTV je fajn a možno aj prespektíva v žiadnom prípade ta do toho nedohovárame len ako na začiatku som spomenul penetrácia optického netu je rentabilná pri pokrytí cca 22%,,, ale tipujem ze slovenský ISP alebo teda ISP ktorý pôsobia na slovensku to budú hnať do čo najväčšieho extrému aby mohli ťahať cash aj od "dedinčanov".... Netvrdím že optika nikdy nebude v takom Modrom Kameni ale je to velmi malo pravdepodobne....
btw: 50% "dedinskych" ISP maju konektivitu cez sateit ;)
Fero11
10.12.09,15:55
Presne, ak mas moznost, tak si daj optiku
Ale ak nebyvas v okresnom meste a niekde na sidlisku (s 3000-4000 bytmi), tak tazko sa dockas optiky
Lukáš 142
10.12.09,16:01
Nevidím zmysel pokračovať v tejto diskusii. Ty máš svoju predstavu ktorú ti nik neberie,, my s ferom sme ti ponúkli alternatívu ako sa dá situácia vyriešiť. To ak máš záujem o IPTV je fajn a možno aj prespektíva v žiadnom prípade ta do toho nedohovárame len ako na začiatku som spomenul penetrácia optického netu je rentabilná pri pokrytí cca 22%,,, ale tipujem ze slovenský ISP alebo teda ISP ktorý pôsobia na slovensku to budú hnať do čo najväčšieho extrému aby mohli ťahať cash aj od "dedinčanov".... Netvrdím že optika nikdy nebude v takom Modrom Kameni ale je to velmi malo pravdepodobne....
btw: 50% "dedinskych" ISP maju konektivitu cez sateit ;)

Zle si to pochopil, samozrejme, ze optika nebude pre vsetkych, ja som len ferovi vysvetloval preco tv cez optiku, kedze hovoril, ze naco pchaju tv do optiky, dakujem za rady, od teba aj od fera, myslim to vazne. Inak pri tom vypocte si zarataval magio komplet, ze? Lebo magio klasik stoji 13,95 € a to by mi stacilo, a pri tom sete je karta na 2 mesiace a potom by som si musel predplatit na dalsie mesiace, neviem este, ja len rozmyslam nad tym, ze keby som si dal skylink tak tam nemam HDD a v magio boxe na satelinu tv ma byt 250GB tak neviem teraz co je vyhodnejsie, lebo ked si das 166 € za set + dva mesiace zdarma balik multi + 24x9€ balik multi kedze pri magio sat je viazanost 27 mesiacov pricom prve tri su free + HDD na filmy, tak neviem ci sa mi neoplati skor magio s 250GB magio boxom, co myslis?
mpca
10.12.09,16:10
Ratal som s turbo 2 lebo pri turbo 1 je limit 2GB,,, a tu kartu si zakupis a k nej dosanes na dva mesiace balik multi v hodnote 9 €/mesiac na dva mesiace zadarmo,, ak ho nechces nemusis ho platit ale budes mat len tieto programy: STV Jednotka
STV Dvojka
STV Trojka
Markíza
Doma
TV JOJ
JOJ Plus
TA3
ČT1
ČT2
ČT24
ČT4 Sport **
ČT HD
Prima TV **
Prima COOL **
TV Barrandov **
Nova **
Nova Cinema **
Nova HD **
Óčko
Z1
Noe TV
Public TV
** Príjem týchto českých programov na Slovensku je z dôvodu vysielacích práv obmedzený.

btw: Superstar pozeram vacsinou na Nova HD a to je ovela lepsia "podívaná" ako na markize :?D
Lukáš 142
10.12.09,16:15
Ratal som s turbo 2 lebo pri turbo 1 je limit 2GB,,, a tu kartu si zakupis a k nej dosanes na dva mesiace balik multi v hodnote 9 €/mesiac na dva mesiace zadarmo,, ak ho nechces nemusis ho platit ale budes mat len tieto programy: STV Jednotka
STV Dvojka
STV Trojka
Markíza
Doma
TV JOJ
JOJ Plus
TA3
ČT1
ČT2
ČT24
ČT4 Sport **
ČT HD
Prima TV **
Prima COOL **
TV Barrandov **
Nova **
Nova Cinema **
Nova HD **
Óčko
Z1
Noe TV
Public TV
** Príjem týchto českých programov na Slovensku je z dôvodu vysielacích práv obmedzený.

btw: Superstar pozeram vacsinou na Nova HD a to je ovela lepsia "podívaná" ako na markize :?D

a nevies ci by sa nedalo nejako odblokovat tie ceske programy, kedze si hovoril, ze nova sa cez skylink da sledovat, tak teraz neviem, ci by bolo mozne sledovat aj tie dalsie ceske, niekde som cital, ze sa to da nejakym kodom ktory sa zadava pri programoch odblokovat, nevies o tom nieco viac?

a tie ostatne ktore su blokovane teda nepredplatene tak sa daju sledovat v originalnom zneni, teda nie bez prekladu?
Fero11
10.12.09,16:18
U byvaleho gital (teraz myslim cslink)sa da karta preregistrovat na region CZ, alebo SK (je to z dovodu, ze si napr. slovak ale pracujes v CZ, tak mas pravo pozerat CZ, lebo si na CZ uzemi). Ja som mal kartu registrovanu na CZ obcana a ked prisla moznost preregistracie, tak som si ju preregistroval na SK region. Zapisi mi vsak ostali aj na CZ, takze teraz mam aj cz aj SK. Ak mi skoncia zapisi, preregistrujem ju o5 na CZ a ak skoncia zapisy na SK, urobim znova ten isty krok.
Preregistracia sa robi jednoducho cez sms asi za 20 centov
Myslim, ze taku moznost ponuka aj skylink
Fero11
10.12.09,16:20
a nevies ci by sa nedalo nejako odblokovat tie ceske programy, kedze si hovoril, ze nova sa cez skylink da sledovat, tak teraz neviem, ci by bolo mozne sledovat aj tie dalsie ceske, niekde som cital, ze sa to da nejakym kodom ktory sa zadava pri programoch odblokovat, nevies o tom nieco viac?

a tie ostatne ktore su blokovane teda nepredplatene tak sa daju sledovat v originalnom zneni, teda nie bez prekladu?
http://skylink.sk/web/structure/2.html
http://www.cslink.sk/
Lukáš 142
10.12.09,16:23
U byvaleho gital (teraz myslim cslink)sa da karta preregistrovat na region CZ, alebo SK (je to z dovodu, ze si napr. slovak ale pracujes v CZ, tak mas pravo pozerat CZ, lebo si na CZ uzemi). Ja som mal kartu registrovanu na CZ obcana a ked prisla moznost preregistracie, tak som si ju preregistroval na SK region. Zapisi mi vsak ostali aj na CZ, takze teraz mam aj cz aj SK. Ak mi skoncia zapisi, preregistrujem ju o5 na CZ a ak skoncia zapisy na SK, urobim znova ten isty krok.
Preregistracia sa robi jednoducho cez sms asi za 20 centov
Myslim, ze taku moznost ponuka aj skylink

A tu preregistraciu nejak neblokuju, sak ich musi napadnut, ze to budu ludia zneuzivat? A to musis preregistrovat na nejaku osobu v cesku? takze potom to bude na nho pisane alebo ako to je? Ak nikoho v cesku nepoznam tak mam smolu?

a ako dlho ostavaju tie zapisy na cz/sk programy, lebo ak ti skoncia a ty sa este nebudes moct preregistrovat tak bud nebudes mas slovenske alebo ceske, nie?
Fero11
10.12.09,16:32
proste mam zapisy, tak pozeram, nezaujma ma jak to riesia. Oni zrejme poslu EMM zapis na 2-3 mesiace a ja ked preregistrujem, tak zapis tam ostava (keby posielali zapisy na kratsiu dobu, mozno by to bolo horsie) zrejme s karty ho uz nevedia zablokovat az pokym neskonci platnost.
Nemusi mat znameho v cesku, kludne si ho mozes najst na nete, ja som si tiez nasiel :)
Lukáš 142
10.12.09,16:43
proste mam zapisy, tak pozeram, nezaujma ma jak to riesia. Oni zrejme poslu EMM zapis na 2-3 mesiace a ja ked preregistrujem, tak zapis tam ostava (keby posielali zapisy na kratsiu dobu, mozno by to bolo horsie) zrejme s karty ho uz nevedia zablokovat az pokym neskonci platnost.
Nemusi mat znameho v cesku, kludne si ho mozes najst na nete, ja som si tiez nasiel :)

Takze preregistrovavate kazde 3 mesiace medzi sebou? Alebo ako. Neviem ci som to pochopil dobre, ty si ako prve objednas kartu SK, potom ju preregistrujes na niekoho z ceska, takze mas ceske programy + slovenske na 3 mesiace pokial neskonci platnost zapisov z sk karty, potom zas preregistuje on tvoju kartu ktoru ma na seba na teba a ty mas slovenske programy + na 3 mesiace ceske s tych zapisov. Dobre tomu rozumiem, je to nejak dopletene, povedz to jednoduchsie, dik a inak ako je to s peniazmi, za tu kartu si platite navzajom alebo ako a este jemu ceske peniaze kedze mame € ako to je?
Fero11
10.12.09,16:49
ee to si moc nepochopil.
Ten obcan vlastne ani nemusi vediet, ze si nanho registrovany, to je len taka formalita.
Ty mas jednu kartu a hotovo, potom si len prepinas regiony podla potreby.
Tie 3 mesiace ber s rezervou, nemusi to byt stale tri mesiace, niekedy je to 1 mesiac, niekedy pol roka, zavisi to od konkretnych kanalov
Lukáš 142
10.12.09,17:00
ee to si moc nepochopil.
Ten obcan vlastne ani nemusi vediet, ze si nanho registrovany, to je len taka formalita.
Ty mas jednu kartu a hotovo, potom si len prepinas regiony podla potreby.
Tie 3 mesiace ber s rezervou, nemusi to byt stale tri mesiace, niekedy je to 1 mesiac, niekedy pol roka, zavisi to od konkretnych kanalov

Ale ked mas prepnuty region na cesky tak mas primarne ceske programy a tie slovenske pokial neskoncia a ked skoncia viacere alebo tie hlavne ktore pozeras tak prepnes na slovensky region a zas ti na nejaky cas ostavaju tie ceske, ze?

Ale ako to riesis ked ti napriklad vypne markiza pri ceskom regione ale este dalsie slovenske idu, tak potom zas preregistrovavas len kvoli hlavnemu slovenskemu programu, to bol priklad ta markiza, takze ak ti skonci hlavny za 2 mesiace ale dalsie idu ale ty ten hlavny chces tak preregistrujes?
Fero11
10.12.09,17:13
zatial som preregistroval len raz asi 3 mesiace do zadu a zatial ide vsetko, takze teraz neriesim
Lukáš 142
10.12.09,17:21
zatial som preregistroval len raz asi 3 mesiace do zadu a zatial ide vsetko, takze teraz neriesim

A si si isty, ze ti na to neprídu? Neviem ci to neni nahodou porusovanie obchodnych podmienok. Kedze si preregistrovaval iba raz tak nevies ci napr. po tretej preregistracii ti nazablokuju kartu k programom a nedaju ta do black listu alebo niecoho podobneho s tym, ze uz si nebudem moct registrovat kartu na seba alebo budes musiet platit zmluvnu pokutu

A to mas len volne programy alebo mas aj predplatene? Lebo sa mi zda, ze pri tych platenych by to bol problem. Nie?
Lukáš 142
10.12.09,17:27
a na moznost preregistracie musis cakat pokial ti ju ponuknu alebo mozes hoci kedy, lebo si pisal, ze ti ponukli moznost preregistracie a si to vyuzil tak teraz neviem
Fero11
10.12.09,18:03
A si si isty, ze ti na to neprídu? Neviem ci to neni nahodou porusovanie obchodnych podmienok. Kedze si preregistrovaval iba raz tak nevies ci napr. po tretej preregistracii ti nazablokuju kartu k programom a nedaju ta do black listu alebo niecoho podobneho s tym, ze uz si nebudem moct registrovat kartu na seba alebo budes musiet platit zmluvnu pokutu

A to mas len volne programy alebo mas aj predplatene? Lebo sa mi zda, ze pri tych platenych by to bol problem. Nie?
uz som to vysvetloval ....
Karta sa moze pouzivat z hladiska vysielacich prav len na jednom uzemi. Cize ak som v cesku, mal by som mat cesky region ak som na Slovensku tak SK region. Na toto kde si ti nepride ani babka vrtulka, kludne mozes byt aj v anglicku.
A neviem preco by mali preregistraciu zakazovat, ved za sms nieco ziskaju :)

a na moznost preregistracie musis cakat pokial ti ju ponuknu alebo mozes hoci kedy, lebo si pisal, ze ti ponukli moznost preregistracie a si to vyuzil tak teraz neviem
preregistrovat mozes kedy chces