suzanitya
10.12.09,11:58
Dobrý deň všetkým, chcela by som sa opýtať, či má niekto skúsenosti s poskytnutím finančného prostriedku za účelom reklamy. Aby som to vysvetlila podrobnejšie. Oslovili ma, aby som dala nejaké peniažky na reklamu pre jazdcov, ktorý vytvorili motokárový tím. Že budem mať reklamu vo forme nálepky na ich káre. Ale, že to sa robí tak, že oni mne vyfakturujú, že kupovali dajme tomu motor, a ja im ho ako keby preplatím. Že sa dá takto sformulovať zmluva medzi nami. Vie mi prosím niekto poradiť, ako to chodí s takou reklamou v takýchto športových odvetviach? Ďakujem veľmi pekne.
katarina.j
10.12.09,12:13
no to potom nie su moc seriozni, ked vymyslaju, co daju do zmluvy. podla mna si preklepni firmu na nete, ved je vela firiem co robia reklamy.mne by sa to nepozdavalo, ked ta pridu oslovit a uz vymyslaju.nalepky ti urobi aj ina firma,nie?
domenico.office
10.12.09,16:13
Myslím, že ti chcú dobre, pretože finančný dar, či sponzorstvo si do nákladov nemôžeš dať, núkajú ti spôsob, aby si si svoje "sponzorské" peniaze mohla dať do nákladov. Nebudem to tu rozťahovať, popremýšľaj nad tým. Pre teba je dôležité dostať peniaze do nákladov.
Lianka
10.12.09,16:33
Dobrý deň všetkým, chcela by som sa opýtať, či má niekto skúsenosti s poskytnutím finančného prostriedku za účelom reklamy. ... Ale, že to sa robí tak, že oni mne vyfakturujú, že kupovali dajme tomu motor, a ja im ho ako keby preplatím. Že sa dá takto sformulovať zmluva medzi nami.

Ona pise o reklame - nalepka firmy na aute - nepise, ze daruje - reklamu firmy si do nakladov dat moze.

Co by si robila s vyfakturovanym motorom? :eek:

Ja by som veci nazyvala pravym menom. Ak ide o ozaj o to, ze ty das peniaze a za to budes mat logo na ich aute, tak by som to povazovala za formu reklamy a bol by to pre teba naklad.

Ak by malo ist to sponzorstvo, a otazka, co za to a ako to dat nakladov - to je ina otazka.
domenico.office
10.12.09,17:14
Myslím si, že motokárový tým jej nebude dať vedieť vhodný doklad o predaji priestoru na reklamu. V tomto prípade si myslím, by sa jednalo o sponzorstvo.
suzanitya
12.12.09,09:21
Tak ďakujem veľmi pekne za príspevky. Ešte by ma tak zaujímalo ako to býva potom s tými veľkými akciami ako sú napr. miss alebo slávik, tam majú generálnych a neviem akých partnerov. Čo to znamená? Však výška uznateľných nákladov na reklamu je tiež obmedzená. Ako to potom robia? Alebo také podujatia ako formula a pod. Ďakujem.
profesional
10.01.10,11:49
Cele je to nezmysel. Chcel by som vidiet toho daniara, ktory by ti z danovych nakladov nevyhodil kupu motokaroveho motora, ak nahodou nepodnikas v oblasti automobiloveho priemyslu.
Takze to ze ti daju toto do zmluvy je somarina.
A k tomu dat do ymluvy iny predmet plnenia ako je ten ku ktoremu dojde je protizakonne. A dokonca trestne. Ide totiz o trestny cin falsovania a pozmenovania hospodarskej, ekonomickej a uctovnej evidencie. Takze je to na basovu notu.
Raklama sa da dat do nakladov na ich motokarach. Samozrejme len do vysky stanovenej zakonom. Ale stale lepsie ako keby si tam nemala mat nic a mala byt v base.
Petra29
10.01.10,12:48
Tak ďakujem veľmi pekne za príspevky. Ešte by ma tak zaujímalo ako to býva potom s tými veľkými akciami ako sú napr. miss alebo slávik, tam majú generálnych a neviem akých partnerov. Čo to znamená? Však výška uznateľných nákladov na reklamu je tiež obmedzená. Ako to potom robia? Alebo také podujatia ako formula a pod. Ďakujem.
ktorým §§ je obmedzená výška uznateľných nákladov na reklamu?