Gard
10.12.09,12:03
Mam len maly problem so stravnymi listkami a poprosil by som o pomoc. Uz som popozeral vsetky linky na uctovanie listkov ale aj tak mam otazku.

uctujem stravne listky nasledovne:
1. nakup listkov 213/321
2. zaplatenie listkov 321/211
3. prispevok zamestnavatela 527/213
4. prispevok zo SF 472/213
5. prispevok zamestnanca 335/213
6. zaplatenie zamestnancom zrazkou zo mzdy 331/335 (ako zaplatenie ostatnej pohladavky v Pohode PU)

po zauctovani miezd (mam Pohodu) mi vyjde na ucte 331 presne zostatok vo vyske prispevku zo SF. Ako keby to zamestnanci este mali zaplatit, ale bolo to zaplatene ako prispevok zo SF.
Co mam zle ? Nieco zrejme chyba, ked sa mi prispevok zo SF premieta na ucet 331.

Dakujem za pomoc
Dada
10.12.09,11:12
A máš vo výplatnej páske zrazené tie lístky?
Gard
10.12.09,11:19
Ano mam. Zamestnancom som to dal do polozky ostatne nezdanitelne nahrady, alebo tak nejak sa to vola v Pohode. Vygeneroval som mzdy a potom som rucne zadal prispevok zamestnanca do tych nezdanitelnych nahrad. O tuto ciastku sa ponizila cista vyplata.
Aj prispevok zo SF som zadal rucne.
Dada
10.12.09,11:25
Mam len maly problem so stravnymi listkami a poprosil by som o pomoc. Uz som popozeral vsetky linky na uctovanie listkov ale aj tak mam otazku.

uctujem stravne listky nasledovne:
1. nakup listkov 213/321 20 ks á 3,60 = 72,- EUR
2. zaplatenie listkov 321/211 72,- EUR
3. prispevok zamestnavatela 527/213 1,98 x 20ks = 39,60 EUR
4. prispevok zo SF 472/213 0,12 x 20 ks = 2,40 EUR
5. prispevok zamestnanca 335/213 20 ks x 1,50 = 30,- EUR
6. zaplatenie zamestnancom zrazkou zo mzdy 331/335 (ako zaplatenie ostatnej pohladavky v Pohode PU) 30,- EUR

po zauctovani miezd (mam Pohodu) mi vyjde na ucte 331 presne zostatok vo vyske prispevku zo SF. Ako keby to zamestnanci este mali zaplatit, ale bolo to zaplatene ako prispevok zo SF.
Co mam zle ? Nieco zrejme chyba, ked sa mi prispevok zo SF premieta na ucet 331.

Dakujem za pomoc

Viď príklad doplnený v texte červeným. A tých 30,- EUR je vo výplatnej páske mínusom nahodené.
Dada
10.12.09,11:27
Ano mam. Zamestnancom som to dal do polozky ostatne nezdanitelne nahrady, alebo tak nejak sa to vola v Pohode. Vygeneroval som mzdy a potom som rucne zadal prispevok zamestnanca do tych nezdanitelnych nahrad. O tuto ciastku sa ponizila cista vyplata.
Aj prispevok zo SF som zadal rucne.

Kde si ho ručne zadal??? On je iba v internom doklade.
Gard
10.12.09,11:41
Kde si ho ručne zadal??? On je iba v internom doklade.

Rucne som ho zadal do policka prispevok zo SF na vyplatnej paske po vygeneravani miezd v Pohode. Taktiez som rucne zadal vo vyplatnej paske aj do nezdanitelnych nahrad prispevok zamestnanca.
Gard
10.12.09,11:45
Mam z toho vypoctu v predchadzajucom prispevku dojem, ze ja som do vyplatnej pasky mal zadat len prispevok zamestnanca. Na hotline Stormware mi ale povedali, ze prispevok zo SF sa dava do policka prispevku zo SF, tak som ho tam dal. Nejako je ten prispevok za SF zapocitany 2x.
Dada
10.12.09,11:54
Mam z toho vypoctu v predchadzajucom prispevku dojem, ze ja som do vyplatnej pasky mal zadat len prispevok zamestnanca. Na hotline Stormware mi ale povedali, ze prispevok zo SF sa dava do policka prispevku zo SF, tak som ho tam dal. Nejako je ten prispevok za SF zapocitany 2x.

Vo výplatnej páske ho nezadávaš. Zadával by si ho tam len vtedy, ak by nešlo o príspevok na stravné lístky, ale napríklad by zo SF boli kúpené mikulášske balíčky a iné veci. Príspevok zo SF na stravné lístky sa nahadzuje len v internom doklade. Tak aspoň vieš, kde máš chybu. Daj ho preč z výplatnej pásky.
Gard
10.12.09,12:04
Uz teraz viem. Ja som ho vlastne odpocital zamestnancom z cistej mzdy. Ako to mozem teraz uctovne opravit aby to sedelo na tom 331, kde mam teraz ten zostatok rovny prispevku zo SF ? Som len taky hobby uctovnik, som rad ze aj stravne listky som dal dokopy ale teraz toto. Mam to cez 331/221 zaplatit naspat zamestnancom ?

Vyplatne pasky opravit nemozem, lebo je to vyplata za oktober. Prisiel som na to az ked mi po zauctovani bankoveho vypisu toto vyskocilo.
Dada
10.12.09,12:08
Uz teraz viem. Ja som ho vlastne odpocital zamestnancom z cistej mzdy. Ako to mozem teraz uctovne opravit aby to sedelo na tom 331, kde mam teraz ten zostatok rovny prispevku zo SF ? Som len taky hobby uctovnik, som rad ze aj stravne listky som dal dokopy ale teraz toto. Mam to cez 331/221 zaplatit naspat zamestnancom ?

Vyplatne pasky opravit nemozem, lebo je to vyplata za oktober. Prisiel som na to az ked mi po zauctovani bankoveho vypisu toto vyskocilo.

Lenže tým, že si ten príspevok zo SF nahodil do výplatnej pásky, tak ti zrejme vyrátalo aj daň z toho. A len tá daň im ponížila mzdu. Tak si to zisti. Ak áno, tak by som to skúsila v ďalších mzdách nahodiť opačným znamienkom. Ak to teda program dovolí.
Gard
10.12.09,12:20
Rozdiel na ucte 331 je presne 0,66 EUR, co bol presne prispevok zo SF. Neviem teda ako je to s danou.
Teraz som telefonoval na hotline Stormware a tam mi povedali, ze ked vyplnim policko prispevok zo SF, tak to o to zvysi/znizi (ked s minusom) zaklad dane.
Je mozne pouzit aj 221/331 aby som sa toho zbavil ?
Dada
10.12.09,12:25
Takže ti zvýšilo základ dane a z toho príspevku ti vyrátalo aj daň. Aj to treba vysporiadať.
Gard
10.12.09,12:30
Takze najlepsie by bolo takpovediac spravit tu istu chybu v tej istej hodnote 0,66 EUR s opacnym znamienkom a opravi sa to samo ?
Dada
10.12.09,17:52
Takze najlepsie by bolo takpovediac spravit tu istu chybu v tej istej hodnote 0,66 EUR s opacnym znamienkom a opravi sa to samo ?

Malo by to tak byť. Treba vyskúšať.