hana75
10.12.09,15:07
Zdravím, mám jeden problém a už dlho si s tým neviem rady. Mám na sklade tovar (škridlu), ktorí je v podstate nepredajný - daný druh sa už nevyrába. Chcela by som ho vyradiť (alebo predať so zlavou 90 %). Ako to mám urobiť. Dám príklad: nákup tovaru 500€, predaj toho tovaru za 50€. Ako sa zaúčtujem rozdiel medzi nákupom a predajom. Účtujem v jednoduchom účtovníctve. Díky za odpoveď. :mee:
Manual
10.12.09,14:14
Zdravím, mám jeden problém a už dlho si s tým neviem rady. Mám na sklade tovar (škridlu), ktorí je v podstate nepredajný - daný druh sa už nevyrába. Chcela by som ho vyradiť (alebo predať so zlavou 90 %). Ako to mám urobiť. Dám príklad: nákup tovaru 500€, predaj toho tovaru za 50€. Ako sa zaúčtujem rozdiel medzi nákupom a predajom. Účtujem v jednoduchom účtovníctve. Díky za odpoveď. :mee:
Ak sa k tomuto kroku odhodláš, bolo by dobré dať ponuku okolitým stavebným firmám alebo inzerát do novín na predaj. Ak sa niekto prihlási, dohodneš cenu aj keď za 50€.
Je potrebné mať nejaký doklad, že si sa chcela "legálne" zbaviť zásob, ale nikto napr. nemal záujem. Pretože sa jedná o predaj hlboko pod nákupnú cenu.
Osobne by som to robil takto
hana75
11.12.09,09:47
Ďakujem za rýchlu odpoveď