Mrgrabber
10.12.09,16:36
dobrý deň potreboval by som pre kamaráta notebook do 19 tisíc niečo okolo 15" s čo najlepším herným výkonom ďakujem
myfleetwood
10.12.09,21:11
dobrý deň potreboval by som pre kamaráta notebook do 19 tisíc niečo okolo 15" s čo najlepším herným výkonom ďakujem

No prilis vysoky rozpocet nemas. Hlavne ak rozmyslas ze by si si chcel zahral novsie hry.

Mozno by stalo za uvahu, ci je nutne kupovat notebook, Lebo za tie iste peniaze ti posklada pocitacova firma minimalne o triedu rychlejsiu PC stanicu.

Len principialne napisem myslienku, zakladom pre hry, kde je vysoka
narocnost na pocitacovy vykon, je vykonna graficka karta. Lenze tu je prave kamen urazu pre notebooky, tazko sa riesi vyrobcom chladenie pri
obmedzenej velkosti notebooku. Umerne k tomuto problemu rastu aj ceny notebookov.

Tu ti pisem link na dobru stranku na notebooky. Vsimni sa triedenie grafickych kariet, mozes si podla nich urobit nazor na graficky vykon notebookov, ktore ta oslovia cenou.

http://www.notebookcheck.net/ATI-Mobility-Radeon-HD-3650.8839.0.html

Predopkladam ale, ze aj dalsie faktory, napr. procesor AMD ci INTEL, RAM, ba aj znacka pocitaca zrejme budu vplyvat na tvoje rozhodnutie.

Myslim, ze na temu co najlepsi notebook za prijatelny peniaz sa rozbehne ziva diskusia. Ja som tento problem riesil zaciatkom roka a nakoniec som kupil notebook Acer (AMD, 4 G RAM, Vista) s osadenou grafickou kartou ATI 3650 za cenu cca 650 Eur vratane DPH.
pistik71
11.12.09,07:43
Tiez je dolezite, ci bude notebook len doma na stole, alebo ho bude majitel vlacit hore-dolu a nebude sa k nemu spravat ako "vo vaticke".
V prvom pripade kludne aj Acer, ale ak nie, tak radsej nieco odolnejsieho (napr. minimalne Toshiba, snad HP vyssej rady, Lenovo,...)
Darina1234
11.12.09,07:46
Bagio
11.12.09,07:50
Ak chce hrat hry nech si kupi hernu konzolu xbox 360.Konzola je tou najidealnejsom vecou na hranie hier.Na tom ti pojde kazda hra ktora vyjde a nemusis sa bat ci tuto a tamtu hru ti tvoj PC spojazdni.Dokonca vyrobcovia hier casto vydaju herne tituly skorej pre xboxy a playstation ako platformu PC. Takze riesil by som to asi takto.Na internetovych bazaroch sa casto phybuju dvoj-troj.mesacne noteobooky uz aj v sume cca 300€ a kupil by si konzolu za 200€ a vyjde ho to spolu cca 500€ a este mu ostane aj na hry a kávu
kergulaan
11.12.09,08:06
mecky
11.12.09,08:15
Aky je vas nazor na tento NB
http://www.asus-shop.sk/katalog/asus-podla-serie/asus-g-seria/asus-g51j-15.6-i7-720qm-dvr-640gb-4g-w-b-7u-sk-2


cena adekvatna vykonu,
ja osobne by som vsak nieco taketo nekupoval, za tu cenu sa da kupit vykonny stolny pocitat aj notebook na prenasanie
Mrgrabber
15.12.09,20:40
ďakujem vám všetkým za príspevky tak niečo sme zbuchli s kamošom lebo to je pre môjho spolužiaka takže totok si objednáva

http://www.asus-shop.sk/katalog/asus-notebooky/intel-core-2-duo/asus-n61vn-16-p7450-dvdr-500gb-4g-w-b-noos
arizona
16.12.09,06:24
ďakujem vám všetkým za príspevky tak niečo sme zbuchli s kamošom lebo to je pre môjho spolužiaka takže totok si objednáva

http://www.asus-shop.sk/katalog/asus-notebooky/intel-core-2-duo/asus-n61vn-16-p7450-dvdr-500gb-4g-w-b-noos

Je to bez OS ? V tom prípade si pripočítaj cenu...
Fero11
16.12.09,06:54
A celkom dole je uvedene, ze podpora je hlavne pre vistu a win7, takze mozes pocitat s tym, ze oblubeny xp moze mat na tomto nb problemy (ale nemusi)
Palusko.sk
17.12.09,10:32
Na NB sa nikdy nezahras tak dobre hry ako na desktope. Nizky vykon, slaby display... navyse ten desktop bude o polovicu lacnejsi ako tu bolo spomenute. NB je na mobilitu, preto ja uznavam ked uz tak mikrobooky do kabelky, okolo 11-12".
Mrgrabber
17.12.09,15:28
no takže mame problem že ten notebook sa už nevyrába a že už je to starý model takže by bol aj problem ho objednať takže mam vybrať niečo od Toshiba a že podobne notebooky hentomu boli o dost drahšie
Mrgrabber
17.12.09,15:29
Na NB sa nikdy nezahras tak dobre hry ako na desktope. Nizky vykon, slaby display... navyse ten desktop bude o polovicu lacnejsi ako tu bolo spomenute. NB je na mobilitu, preto ja uznavam ked uz tak mikrobooky do kabelky, okolo 11-12".


No ved hej to máš pravdu ja som mu to tieš vravel ale on ce Nb takže mu teda zhánam niečo s čo najlepším výkonom za tú cenu
jsomsak
19.12.09,14:08
Kamarat ma Toshibu a vychvaluje ju.
ludmilla
19.12.09,15:10
Kamarat ma Toshibu a vychvaluje ju.

Poprosím váš názor na notebook kde cena nie je ohraničená - nebude veľmi prenášaný, len sem tam, bude tam internet, prevádzanie platieb, bude využitý vo firme.