milosk
10.12.09,20:38
Ahojte poradaci,
potrebujem poradit s Vistou, mam WiFi pripojenie do internetu a lokalnej siete, akonahle vypnem na routery DSL Internet a pripojim si k notebooku PCMCI kartu T-mobile, Internet mi nefunguje. Karta sa aktivuje, prideli si aj IP adresu, ale len ako lokalne pripojenie. Akonahle odpojim WiFi, ide aj internet. Neviete mi nahodou poradit, ako mozem ponechat totot WiFi pripojene a zaroven aj pripojit PCMCI Internet tak, aby mi fungovala karta aj do siete Internet?

dakujem za kazdu radu
Fero11
10.12.09,20:05
NEchapem, preco chces mat 2 pripojenia na net
milosk
11.12.09,05:54
no Fero11 nebol som si isty, ci som to spravne vysvetlil...nechcem mat dve pripojenia na net. Mam net+ home siet cez WiFi. Ak sa mi minie kredit na DSL, tak ho vypnem a pouzivam mobilny PCMCI.... ALe zaroven chcem pouzivat moju home siet (disky, tlaciaren sietovu) cez WiFi. Teraz mi to tak nefunguje...
TomasHC
11.12.09,06:23
Predpokladam, ze za to moze "defualt gateway" - predvolena brana, ktora moze byt len jedna (predvolena) na pristup na internet, a pristup k sietovym diskom a podobne by sa musel naroutovat staticky pomocou prikazu "route".

Z popisu to celkom nechapem, takze neporadim :)
milosk
11.12.09,06:54
Predpokladam, ze za to moze "defualt gateway" - predvolena brana, ktora moze byt len jedna (predvolena) na pristup na internet, a pristup k sietovym diskom a podobne by sa musel naroutovat staticky pomocou prikazu "route".

Z popisu to celkom nechapem, takze neporadim :)
TOmasHC a este stale ti neni jasne moje vysvetlenie? Tak skusim este raz.. :-) Ak odpojim DSL, ktore mam pripojene cez WiFi router, tak pouzivam cez router sietovu tlaciaren....(hlavne tu)alebo sietove disky. To chcen, aby fungovalo stale.
Ak pripojim do takehoto stavu PCMCI kartu, karta sa mi aktivuje, aj si stiahne ip adresu z T-mobile siete, ale do internetu nejde...v sprave pristupov mam pri Internet konentivite cerveny krizik...odstranim to len tak, ze vypnem wifi..... potom mi samozrejme ide karta bez problemov.

dakujem za radu