kergulaan
11.12.09,09:59
Zdravim
Uvazujem o prechode z TB (thunderbird)2 na TB 3 ale nikde nemozem najst info ako na to. To mam odinstalovat TB2 a nainstalovat TB3? A co vsetky moje nastavenia, adresy a hlavne ucty. To tam budem musiet ich znovu vkladat a nastavovat ucty rucne?
Na rodinnom positaci mam 3 uzivatelov a kazdy ma aspon 3-4 ucty, takze robota na skapanie, to asi ostanem na TB2

Este jedna otazka, prenos FF a TB na novy pocitac (vianocny) - daju sa nejako preniest vsetky nastavenia a adresy a doplnky uvedenych programov z jedneho pc na druhy?

ZA radu vopred vdaka
mpca
11.12.09,09:00
Druhú otázku ti vyrieši MozBackup http://mozbackup.jasnapaka.com/
Charon
11.12.09,11:54
Odporúčam nejaký deň s upgrade počkať. Na nete sú rozporuplné informácie. Inak nemôžeš stratiť nič. Vždy sa dá vrátiť nazad, teda downgrade...
Valcake
11.12.09,15:28
Zdravím, nainštalovala som Thund.3 a odvtedy mi nedochádza žiadny mail neviem čo sa stalo, alebo čo mám prerobiť. Skúšala som si preposlať mail z azetu, ani to mi neprešlo. Predtým som mala všetko ok. Prosím poraďte! Ďakujem
misoft
11.12.09,16:37
Niekedy je chybou "nedočkavosť" užívateľa. V podstate: pokiaľ máte v programoch nastavené sledovanie aktualizácií, tak daná aplikácia si sama kontroluje túto dostupnosť a SAMA navrhuje zmeniť (upgrade). Toto robí jak TB, tak FF, Skype a mnoho ďalších aplikácií, ktoré sú pripojené na sieť.
Tak ako FF, aj TB by si určite našlo aktualizáciu (pretože si kontroluje dostupnosť na domovskej stránke) a ponúkne túto možnosť. Potom len stačí postupovať podľa pokynov z monitora. Väčšinou sa stará aplikácia SAMA odinštaluje, pričom si urobí backup a nainštaluje novú verziu a doplní z backup-u kontakty.

Ak však sa nedá pripojiť, skontroluj si VŠETKY prihlasovacie údaje - niekedy aj 1 medzera v názve spôsobí nefunkčnosť (vyhodnotí ako ďalší znak!)


Pre zaujímavosť: Akurát teraz som dal na TB skontrolovať aktualizácie, ponúklo verziu 3, dal som inštalovať a za 3 minúty som mal novú verziu aj skontrolované doplnky. Nič nezmizlo, všetko ostalo na svojom mieste! Len som postupoval podľa pokynov na monitore!!!!
Valcake
11.12.09,22:34
Vďaka za pomoc, ale neviem v čom je chyba. Sledovanie aktualizácií mám nastavené, ale nič mi neponúka. Údaje som nemenila. Z ničoho nič mi asi 2-3 týždne neprišla žiadna pošta, bolo mi to veľmi čudné, tak som sa pozrela do azetu. Tam som mala, tak som ich skúsila preposlať, ale neprešli. Keď sa pripojím na TB, vypíše mi po pár sekundách toto: Čas na pripojenie k serveru pop.gmail.com vypršal. Inak všetky predošlé maily sú tam. Preboha, čo s tým ja mám robiť? Skúste mi ešte poradiť...dík
misoft
11.12.09,23:07
Skús v TB Nástroje>Nastavenie účtov pozrieť, či tam je tvoj účet. Malo by sa tam v ľavej časti objaviť meno@gmail.com (myslím to podľa tvojho zadania). Potom prejdi na Nastavenie servera a Názov servera: pop.gmail.com
Pod nastavením servera zaškrtni "Pri štarte kontrolovať....", "Automaticky prevziať...." a potvrdiť OK.

A skontroluj, aby sa všetky údaje zapísali korektne (aj medzera je znak!)
Valcake
11.12.09,23:42
Všetko som skontrolovala a mám to všetko tak ako si písal. Aj tak je niečo zlé.
Stefan2005
12.12.09,07:37
A aký firewall-antivír máš? Pri ponúknutej inštalácii mi zobrazí nekompatibilné pluginy - a medzi nimi je i (mimochodom sa nezobrazuje v doplnkoch) Eset Plugin 1.0. Či nebude niekde tu galiba...
misoft
12.12.09,15:37
Pri ponúknutej inštalácii mi zobrazí nekompatibilné pluginy - a medzi nimi je i (mimochodom sa nezobrazuje v doplnkoch) Eset Plugin 1.0. Či nebude niekde tu galiba...
V takomto prípade TB len deaktivuje (odpojí) daný plugin (vypne). Mne tiež niekoľko pluginov a addonov označilo za nekompatibilné s danou verziou a jednoducho ich vyplo, ale TB pracoval v základnom nastavení (default).

Valčake: pozri sa ešte v tých nastaveniach, ktoré som spomínal, či máš nastavený port (default je 110). Tiež skontroluj (Stefan2005 konštatoval), či ti to firewall náhodou neblokuje, ak áno, povoľ výnimku.
Valcake
14.12.09,15:13
Antivír mám Avast a blokuje to Win.Defender.Aspoň predpokladám. Keď otvorím WD ukáže sa mi tam čosi s tund. exe. Ja, ale neviem čo s tým. Vôbec mi nenačíta gmail.
Valcake
14.12.09,15:23
Odporúčanie:
Túto zistenú položku povoľte len v prípade, že dôverujete programu alebo vydavateľovi softvéru.

Prostriedky:
shellopencmd:
HKCU@S-1-5-21-3750476431-697427156-3252935288-1000\Software\Classes\mailto\shell\open\command\\

file:
C:\Program Files\Mozilla Thunderbird\thunderbird.exe

Kategória:
Zatiaľ neklasifikované

Tak toto sa mi ukázalo keď som kontrolovala Wind.Def. Lenže neviem čo s tým ďalej.
Valcake
14.12.09,16:21
Odoslanie správy zlyhalo.
Správu sa nepodarilo odoslať, pretože sa nepodarilo spojiť so SMTP serverom smtp.gmail.com. Server môže byť neprístupný, alebo odmieta spojenie. Overte si, že vaše nastavenie SMTP servera je správne a skúste správu odoslať znova, alebo kontaktujte vášho správcu siete.

Čo s tým ďalej? Poradíte,prosím...
Stefan2005
14.12.09,17:05
Odporúčanie: Túto zistenú položku povoľte len v prípade, že dôverujete programu alebo vydavateľovi softvéru....

A povolil si ? Inštaláciou novej verzie sa totiž zmenil súbor thunderbird.exe a win.defender ho preto oprávnene blokuje (podľa toho, aký režim máš nastavený).
Valcake
14.12.09,21:45
Už som zadala výnimku a aj tak nič.