Natalia
23.07.04,12:28
Všetkých pozdravujem! Riešime vo firme otázku, ohľadom bločkov z ERP, konkrétne ak abdržím do účtovníctva v mesiaci júl takýto bloček (napr. za PHL) s dátumom na bločku 3.3.2004. Považujem tento bloček z tohto hľadiska za faktúru a priradím ho do DPH za II.Q 2004 (sme štvrťroční...) alebo musím urobiť dodatočné DP k DPH za I.Q 2004? Stretli sme sa s rôznymi názormi daňových poradcov. Aké máte skúsenosti Vy v praxi?:confused:
janaGT
23.07.04,10:39
Skús pozrieť staršie príspevky, mám pocit, že sme to tu už rozoberali. A výsledok bol taký - až sa nemýlim - že si to uplatníš, keď ho obdržíš resp. zaúčtuješ, tzn. že v 7/04. Ja by som to tak robím, lebo sa to u nás stáva dosť často, že mi manageri zabudnú dať bločky.
marianna
23.07.04,11:14
Aby si nemusela dlho hľadať v predošlých poradách, tak keďže ste štvrťročný platcovia, tak to dajte do apríla, pretože sa riadiš ešte starým zákonom a tam je podmienka odpočtu DPH - zaúčtovanie dokladu. Takže dodatočné podľa mňa nieje potrebné.
Ala
23.07.04,11:18
Ak si dobre pamätam zo skolenie, tak do 30. 4. 2004 bolo možne uplatniť si DPH s datumom starším, pretože sme mali určite podmienky, ktoré sme museli splniť na uplatnenie DPH a jedná z nich bolo zaúčtovnie, avšak od 1. 5. 2004 už nie je to možne. Doklady na DPH sa musia uplatiť v tom zdaňovacom období do ktorého patria. Prajem príjemný deň.
McMarti
23.07.04,11:21
Ala mýliš sa .. bolo vydané opatrenie uplatnuješ ked máš doklad a tato tema tu už bola rozobratá
Luckasari
23.07.04,11:22
tento doklad sa podla mna riadi este starym zakonom, takze plati datum zauctovania, podla toho by to malo ist az do III.Q - neviem, ale, ci bol doklad zauctovany, v II.Q. alebo v III.Q.

je to doklad na vysoku sumu?

ja som vo firme vyhlasila, ze do 31.05.2004 si musia vsetci vytriast vrecka a doniest vsetky doklady, potom uz neakceptujem ziaden
Natalia
23.07.04,11:44
Díky za rady, vidím že väčšina má taký názor ako my. Podľa usmernenia teda uplatňujem, keď mám faktúru (bloček ERP). Som tu dnes prvý krát, takže históriu predošlých tém nepoznám. Díky.
jana
26.07.04,11:24
Mne sa to nezdá. Keď mi dajú bločky za jún a odovzdajú mi to v júli, tak si to uplatním v júli, pretože faktúru/bloček/ som mala v júli.
Katty
26.07.04,11:37
ono ide tiež oto či dostanem ten bloček za jun v juli do podania DP alebo až po podaní DP, ak pred tak to ešte šupnem do juuuna pretože som doklad do podania DP fyzicky mala...viď usmernenie.
Ale všetko je to vec systému, ja som všetkých naučila že mi majú odovzdávať bločky buď okamžite alebo do 10.dňa nasled.mesiaca inak nemajú nárok na preplatenie.
Luckasari
26.07.04,12:30
Katty, presne takyto system som zaviedla aj ja v nasej firme, nemilosrdne som im povedala, ze musia odovzdat do konca prislusneho mesiaca, vo vynimocnych pripadoch maju na to este 10 dni, vobec sa im to nepaci, ale ja som im povedala, ze potom nepreplatim, tak teraz sa snazia nosit poctivo, je to velmi zaujimave, ze zrazu to ide, nezabudnut niekde vo vrecku doklad

co sa tyka DPH, postupujem rovnako - vid usmernenie MF SR
Fajdy
26.07.04,19:36
Vlastníctvo dokladu do podania DP sledujem vtedy, ak je na doklade uvedený dátum dodania v tom zd. období, za ktoré sa priznanie podáva.
:)
Pekný deň.
Janca
27.07.04,03:51
Doporucujem vsetkym pozriet oyn8menie MF SR k riadku 19 - vyska odpocitatelnej dane podla parag. 49 az 51 vo FS 8/2004, kde sa hovori o tom, kedy zauctovat doklad, ktory dosiel do a po podani DP DPH.