pipika
11.12.09,12:38
Dobrý deň,
možte mi prosím poradiť, ako je s DPH pri postúpení pohľadávky na FO nepodnikateľa. S.r.o , ktorá je platcom DPH chce postúpiť pohľadávku FO-nepodnikateľovi. Ako sa uctuje DPH u s.r.o.
Prosím poraďte mi, hľadala som uz vsade, ale nikde som nic nenasla, iba ako to je medzi POsobami alebo PO a FO podnikateľ.
Dakujem :)
Andyke
11.12.09,11:52
Pohľadávku postupuješ celú vrátane DPH. Do DPH Ti to nevstupuje ešte raz. Nie je to dodanie tovaru ani služby.

Ty už budeš riešiť len následný predaj z pohľadu zákona o dani z príjmu. Nominálnu hodnotu či ste predali lacnejšie, drahšie alebo
za nominálnu.
Jana Acsová
11.12.09,12:43
Dobrý deň,
možte mi prosím poradiť, ako je s DPH pri postúpení pohľadávky na FO nepodnikateľa. S.r.o , ktorá je platcom DPH chce postúpiť pohľadávku FO-nepodnikateľovi. Akékoľvek postúpenie je rovnakou transakciou. Neskúma sa komu je pohľadávka postúpená. Všeobecne postúpenie pohľadávky nie je dodaním služby podľa § 10 ods. 2 písm. b) ZDPH.

Ako sa uctuje DPH u s.r.o.
Konkrétna otázka, konkrétna odpoveď na postúpenú pohľadávku: 546/311 v hodnote pohľadávky a následne odporúčam 378/646 v dohodnutej cene.

Pri postúpení pohľadávky nie je z pohľadu Vašich otázok dôležitá osoba, ktorej sa postupuje, ale zmluva, na základe ktorej sa postupuje.
pipika
11.12.09,14:22
Ďakujem Vám velmi pekne:). Aspon som si teraz istá, že to je naozaj tak a klientovi som dala správnu odpoveď...