valeriam
08.09.05,13:41
Neviem celkom presne pozaraďovať položky do obstarania majetku, zdá sa mi to trochu komplikované- poraďte mi prosím:

Spoločnosť zakúpila v ČR konštrukciu, z ktorej chce postaviť sklad na svojom pozemku. Konštrukciu aj náklady na dopravu som dala ako obstaranie, ale neviem čo s nákladmi na služobné cesty, nakoľko si tú konštrukciu za pomoci svojich zamestnancov aj chodili rozoberať.
Takže: do obstarania dať aj všetky náklady na SC, ubytovanie, mzdu zamestnancov prepočítanú na príslušné dni(?) aj SC majiteľa, keď sa nezúčastnil prác, len mal akýsi dozor? Čo všetko by ešte tam mohlo ísť?
valeriam
09.09.05,09:28
Naozaj mi nikto neporadí? Pekne prosím:o .
Alllena
09.09.05,10:11
Naozaj mi nikto neporadí? Pekne prosím:o .
Aj ja čakám na vyjadrenie budem mať taký podobný problém nakúpená konštrukcia v SR a zmontovanie haly vlastnými zamestnancami na pozemku spoločnosti
neviem či k takejto stavbe treba stavebné povolenie ,následne neviem do akej odpisovej skupiny a taktiež neviem,čo bude súčasťou obstarávacej ceny.
KEJKA
09.09.05,10:40
podľa mňa všetko tak ako je napísané v 1. príspevku tvorí obstarávaciu cenu. Ak sa napíše dôvod SC iný, tak potom nie, ale ak je jasné, že to súvisí s demontážou a montážou tej haly, tak radšej dať všetko do obstarávacej ceny.
hala- prístrešok môže byť drobná stavba, záleží aj od rozmerov a aké sú základy. Drobné stavby sa odpisujú v OS 3 a síce 12 rokov.
valeriam
09.09.05,12:54
Lidka ďakujem Ti pekne za odobrenie, teraz sa už len potrápiť so zaúčtovaním a malo by to byť v suchu:rolleyes: . Aspoň dúfam.