vama
11.12.09,14:09
Ahojte,
SZČO - neplatca DPH - skončil v oktobri leasing. Môže toto auto preradiť do osobného vlastníctva? Aké povinnosti z toho vyplývajú?
Ďakujem
vama
IvoM
11.12.09,17:55
Áno, môže, treba ho ale vyradiť z evidencie DHM. Treba ale mať na pamäti, že príjem z jeho prípadného predaja do 5 rokov od vyradenie z evidencie je pre FO predmetom dane.
vama
14.12.09,05:43
Ďakujem
AdrianaA
17.12.09,14:14
Ja mám tiež taký prípad. SZČO po odpísaní auta preradila auto do osobného užívania. Po dvoch mesiacoch ho previedol na manželku a teraz po roku a pol ho manželka predáva. Ako sa zachovať v tomto prípade ? Zdaniť alebo sa tváriť, že sa nič nedeje ?
Jana Acsová
17.12.09,14:25
Ja mám tiež taký prípad. SZČO po odpísaní auta preradila auto do osobného užívania. Po dvoch mesiacoch ho previedol na manželku a teraz po roku a pol ho manželka predáva. Ako sa zachovať v tomto prípade ? Zdaniť alebo sa tváriť, že sa nič nedeje ?V tomto prípade je podľa môjho názoru významné, či manželia majú, alebo nie vysporiadané bezpodielové spoluvlastníctvo manželov. Je jedno, kto je označený ako predávajúci. Reálnymi predávajúcimi v prípade neriešeného bezpodielového spoluvlastníctva sú obaja. § 9 os. 1 písm. d zároveň hovorí o zdanení veci zahrnutej do obchodného majetku a to do piatich rokov od jej vyradenia. Zaujímavá situácia.
AdrianaA
18.12.09,06:34
Takže by to mal zahrnúť do príjmu manžel, ktorý mal auto v majetku. Nedá sa to nejako obísť ? Ešte jedna vec. Auto sa zrejme predá až v januári alebo možno neskôr a klient sa rozhodol k 31.12.2009 ukončiť činnosť.
babi2
18.12.09,10:06
Takže by to mal zahrnúť do príjmu manžel, ktorý mal auto v majetku. Nedá sa to nejako obísť ? Ešte jedna vec. Auto sa zrejme predá až v januári alebo možno neskôr a klient sa rozhodol k 31.12.2009 ukončiť činnosť.
Aj keď bude mať ukončenú činnosť, a auto predá do piatich rokov od vyradenia
z obchodného majetku, mal by príjem z predaja zdaniť, môj názor
Zita5
18.12.09,10:08
Aj keď bude mať ukončenú činnosť, a auto predá do piatich rokov od vyradenia
z obchodného majetku, mal by príjem z predaja zdaniť, môj názor

Od vyradenia z OM predaj do 5 rokov sa musí zdaniť .Po 5 rokoch nie.