niki10
11.12.09,16:27
Nasa spolocnost organizuje v strede tyzdna vianocny vecierok zo zaciatko od 19:30 do 05:00 samozrejme s moznostou vyberu alkoholickych napojov. Zaujimalo by ma ci ma zamestnavatel narok na druhy den rano v praci ma podrobit dychacej skuske, kedze logicky ak ostanem do konca a budem pozivat alkohol nemam sancu to vyspat kedze prac.doba mi zacina o 8:00.
arizona
11.12.09,15:54
Nasa spolocnost organizuje v strede tyzdna vianocny vecierok zo zaciatko od 19:30 do 05:00 samozrejme s moznostou vyberu alkoholickych napojov. Zaujimalo by ma ci ma zamestnavatel narok na druhy den rano v praci ma podrobit dychacej skuske, kedze logicky ak ostanem do konca a budem pozivat alkohol nemam sancu to vyspat kedze prac.doba mi zacina o 8:00.
Nárok samozrejme má.
Môžeš si zobrať dovolenku, ak plánuješ piť, či zabávať sa do rána.;):---
niki10
11.12.09,16:12
Jasne to je logicke. Ale niekto mi spominal ze existuje nejaky § alebo zakon ktory hovori ze ak zamestnavatel organizuje do rannych hodin posedenie s alkoholom poskytne na druhy den volno (pokial je pracovny), ale ze ci je to ponimane ako dovolenka alebo nejako inak to neviem.
Nevie niekto o tomto § alebo zakone..??
mzdarka renca
11.12.09,16:57
Nasa spolocnost organizuje v strede tyzdna vianocny vecierok zo zaciatko od 19:30 do 05:00 samozrejme s moznostou vyberu alkoholickych napojov. Zaujimalo by ma ci ma zamestnavatel narok na druhy den rano v praci ma podrobit dychacej skuske, kedze logicky ak ostanem do konca a budem pozivat alkohol nemam sancu to vyspat kedze prac.doba mi zacina o 8:00.

nárok určite má, ale je to na tebe a hlavne na povahe pracovnej činnosti, ktorú v práci vykonávaš, či je vhodné, aby si mal v sebe nejaké to promile alkoholu a o spánku sa v tvojom prípade veľmi hovoriť nedá, ak je koniec o 5.00 a začiatok prac. doby o 8.00. Ak dobre počítam, tak by si spal max. 1 - 1,5 hod.
PS: čo tak prestať piť cca o 1.00 hod. a dobre sa najesť;), ja osobne pri takýchto akciách si na druhý deň beriem dovolenku, ale nie kôli tomu, že by som mohla nafúkať, ale ak nespím potrebný čas, tak v práci by zo mňa veľa asi nemali:D.