KATA50
11.12.09,17:25
Učiteľ učí v pondelok a utorok, spolu 11 vyučovacích hodín. Za to dostáva aj plat. Postupuje zamestnávateľ správne, ak mu vypisuje dovolenku aj na dni, ked vôbec nechodí do práce. To znamená na stredu štvrtok a piatok. Nemal by si čerpať dovolenku iba v tých dňoch keď má vyučovaciu povinnosť podľa rozvrhu hodín? Ďakujem vám za radu. Katarína.
Sabadka
11.12.09,16:53
Učiteľ učí v pondelok a utorok, spolu 11 vyučovacích hodín. Za to dostáva aj plat. Postupuje zamestnávateľ správne, ak mu vypisuje dovolenku aj na dni, ked vôbec nechodí do práce. To znamená na stredu štvrtok a piatok. Nemal by si čerpať dovolenku iba v tých dňoch keď má vyučovaciu povinnosť podľa rozvrhu hodín? Ďakujem vám za radu. Katarína.

Ak má rozvrhnutú pracovnú dobu na 5 dní v týždni tak je to správne,napr. pondelok a utorok má priamu výchovnú činnosť a ostatné dni má nepriamu výchovnú činnosť a vykonáva ju doma,(nehovorím o tom, že je to správne riešenie) ale ak nie a aj nepriamu výchovnú činnosť vykonáva za tie dva dni, mal by mať prepočítaný nárok na dovolenku, pretože v tom prípade nemá nárok na 45 dní a potom by sa mu dovolenka vypisovala len na tie dva dni. Správne by to bolo v každom prípade tak, že by mal pracovný čas rozvrhnutý len na tie dva dni, priamu aj nepriamu činnosť a prepočítať mu nárok na dovolenku.
ivka70
11.12.09,17:15
Suhlasim, nakolko ma ucitel nepravidelne rozvrhnuty pracovny cas, tak sa mu musi dovolenka prepocitat, on sice ma narok na 8 tyzdnov, ale len na 2 dni v tyzdni, teda standardny narok na dovolenku je 16 dni.
A pri jeho pracovnom case mu narok na prvu dovolenku vznikne po odpracovani 21 dni, co je v jeho pripade 10,5 tyzdna.
Sabadka
11.12.09,17:18
Suhlasim, nakolko ma ucitel nepravidelne rozvrhnuty pracovny cas, tak sa mu musi dovolenka prepocitat, on sice ma narok na 8 tyzdnov, ale len na 2 dni v tyzdni, teda standardny narok na dovolenku je 16 dni.
A pri jeho pracovnom case mu narok na prvu dovolenku vznikne po odpracovani 21 dni, co je v jeho pripade 10,5 tyzdna.

súhlasím, len opravujem 8 na 9 a 16 na 18 :)
ivka70
11.12.09,17:30
súhlasím, len opravujem 8 na 9 a 16 na 18 :)

Pisala som o uplne zakladnej, viem, ze ucitelia maju + 1 tyzden, ak ma odpracovane roky, moze to byt aj 10.

Ale myslim si, ze prepocitat si to uz kata dokaze :).
Sabadka
11.12.09,17:31
Pisala som o uplne zakladnej, viem, ze ucitelia maju + 1 tyzden, ak ma odpracovane roky, moze to byt aj 10.

Ale myslim si, ze prepocitat si to uz kata dokaze :).

mimotemy no vidíš a zase musím s tvojím príspevkom súhlasiť:D
KATA50
11.12.09,17:54
Pracovnú dobu má rozvrhnutú iba na pondelok a utorok. Ostatné dni do školy nechodí. Teda má mať vypočítanú alikvotnú časť dovolenky a má ju čerpať ak sú prázdniny len počas pondelka a utorka. Srdečná vďaka.