lex2
12.12.09,12:26
Zdravim, potrebujem zalozit distribucnu spolocnost na dovoz jedinecneho alkoholu na SR. Viete mi poradit, co a kde vsetko potrebujem vybavit? Prip. mal by niekto zaujem ist do toho? Zisky budu neuveritelne, pretoze budeme mat jedine zastupenie na Slovensku. mam kontakt na licenciu. Kontakt na mna: lijons@pobox.sk
Farkaška
12.12.09,13:30
Viem, ze mimo temy, ale neda mi nenapísať: Nie je dolezite mat kontakt, dolezite je mať podpisany kontrakt...
pavol54
12.12.09,15:54
ten výrobca alkoholu je mimo eu však? Pretože v rámci eu medzi výrobcom a predajcom výhradné zastúpenie sa asi nedá spraviť v rámci voľného pohybu tovaru a kapitálu. predáva ten kto je lepší
lex2
12.12.09,16:12
vyrobca je z Nemecka, ale je to jeho poziadavka, aby v kazdej krajine mal jeho vyrobok iba jedneho vyhradneho distributora, ktory bude zasobovat trh v danej krajine. Ja mam osobny kontakt s clovekom, ktory je v kontakte s vyrobcom a poskytne licenciu pre Slovensko. Ak by som mal dostatok cashu tak to tu neriesim, je to prilezitost byt prvy a jediny ....
domenico.office
12.12.09,20:49
vyrobca je z Nemecka, ale je to jeho poziadavka, aby v kazdej krajine mal jeho vyrobok iba jedneho vyhradneho distributora, ktory bude zasobovat trh v danej krajine. Ja mam osobny kontakt s clovekom, ktory je v kontakte s vyrobcom a poskytne licenciu pre Slovensko. Ak by som mal dostatok cashu tak to tu neriesim, je to prilezitost byt prvy a jediny ....

Ale čas si strácaš sám, dostal si ponuky, zatiaľ žiadna reakcia.....
lex2
12.12.09,20:53
teraz nechapem co s tym ma čas, ak si si myslel ze "cashu" je preklep tak sa mylis to je akoze cash (keš), ze by si pochopil
domenico.office
12.12.09,21:56
Aha, sorry, tebe hlavne išlo o to, niekoho nájsť. Ospravedlňujem sa. Vieš, píšeš bez interpunkčných znamienok, predpokladajúc, že mohol vzniknúť preklep, z cash-u som si myslel, že je to času. Ospravedlňujem sa ešte raz.
lex2
13.12.09,09:27
priznam, ze je to kus moja chyba ze pisem bez interpunkcnych znamienok, ale uz som si zvykol a pouzivam to uz dlho takto
pavol54
13.12.09,16:20
mám otázku myslíš že Rakúšana ktorý bude výhradným zástupcom Nemca pre Rakúsko, bude zaujímať či ja Slovák ktorý nakúpim u neho alkohol ho budem predávať na Slovensku alebo na Ukrajine? Jeho bude zaujímať len tržba ako keby malo Slovensko 50 miliónov.
holos
13.12.09,17:24
mám otázku myslíš že Rakúšana ktorý bude výhradným zástupcom Nemca pre Rakúsko, bude zaujímať či ja Slovák ktorý nakúpim u neho alkohol ho budem predávať na Slovensku alebo na Ukrajine? Jeho bude zaujímať len tržba ako keby malo Slovensko 50 miliónov.

nedá mi aby som sa nezapojil. ako píšeš že prečo bi výhradný zástupca nepredával aj inde nie len v danom regione na ktorý dostal licenciu. jednoducho ak by to spravil a ty ako výhradný zástupca pre Slovensko by si dal echo výrobcovi. ten jednoducho mu nebude dodávať tovar za veľkoobchodné ceny. a potom si može vieš čo. také som dostal aj ja podmienky od výrobcov v EU. jednoduché vyriešenie výhradného zastúpenia.
Jasne že ani mne sa to nepáči že nemôžem predávať v Čechách ale pokial chcem predávať ich výrobky tak musím sa riadiť podmienkamy.
pavol54
13.12.09,20:52
Prepáč ale ja ako výrobca by som bol pekne blbý aby som si za každú cene držal výhradné zastúpenie s niekým len preto že bol prvý, výhradné zastúpenie budem robiť vždy s tým kto je pre mňa na danom území najväčší odberateľ a to sa môže zmeniť teoreticky z večera do rána, ako sa vydáva taká licencia? Výrobca môže dať tak akurát odporúčania aby si nešiel do iného regiónu.