ferojano
12.12.09,13:11
Zdravím,
chcel by som sa opýtať či spĺňam kvalifikačné predpoklady na funkciu ped.asistent učiteľa na špeciálnej základnej škole,keď mám ukončené konzervatórium s pedagogickým minimom a absolutóriom.
ďakujem vopred za odpoveď.
Sabadka
12.12.09,12:57
Zdravím,
chcel by som sa opýtať či spĺňam kvalifikačné predpoklady na funkciu ped.asistent učiteľa na špeciálnej základnej škole,keď mám ukončené konzervatórium s pedagogickým minimom a absolutóriom.
ďakujem vopred za odpoveď.

Ano, pri asistentovi sa nevyžaduje aby mal doplnenú kvalifikáciu o špeciálnu pedagogiku, stačí akékoľvek pedagogické vzdelanie a minimálne stredná škola s maturitou.:)
ferojano
12.12.09,13:14
Pýtam sa preto,lebo môj riaditeľ tvrdí ,že som nekvalifikovaný pre túto prácu...
Ja som sa v tom začal trošku "špŕtať" a zistil som, že ukončenie konzervatória je podľa európskej normy ISCED považované za vyššie obdorné vzdelanie a resp. za VŠ prvého stupňa na úrovni Bc. s označním 5b.Okrem toho mám pred Konzervatóriom ukončené 4-ročné stredné odborné učilište s maturitov.
Mám 5 rokov praxe v tomto obore a pracujem s detmi často sám,nacvičujem rôzne spevácke vystúpenia k rôznym spol.udalostiam.
V akej platovej triede by som podĺa Vás mal byť zaradený podľa nového zákona?

Naozaj ďakujem veľmi pekne za odpovede.
Sabadka
12.12.09,17:31
Pýtam sa preto,lebo môj riaditeľ tvrdí ,že som nekvalifikovaný pre túto prácu...
Ja som sa v tom začal trošku "špŕtať" a zistil som, že ukončenie konzervatória je podľa európskej normy ISCED považované za vyššie obdorné vzdelanie a resp. za VŠ prvého stupňa na úrovni Bc. s označním 5b.Okrem toho mám pred Konzervatóriom ukončené 4-ročné stredné odborné učilište s maturitov.
Mám 5 rokov praxe v tomto obore a pracujem s detmi často sám,nacvičujem rôzne spevácke vystúpenia k rôznym spol.udalostiam.
V akej platovej triede by som podĺa Vás mal byť zaradený podľa nového zákona?

Naozaj ďakujem veľmi pekne za odpovede.

V 8PT a pracovná skupina 2
Jaro ban
14.12.09,13:30
Žiaľ nepoteším ťa ale vedenie má pravdu, podľa vyhlášky 437/2009 Časť XVII. Pedagogický asistent bod A - nespĺňaš kvalifikačné požiadavky pre asistenta učiteľa.
Jaro ban
14.12.09,13:37
Členom od: 25-02-09
Miesto: Lučenec a jeho širšie okolie
Príspevky: 975
Súhlasil: 950x
Získal 1,023 súhlasov
v 386 príspevkoch
PoradaBody: 228
Re: Pedagogický asistent - asistent učiteľa
Citát:
Pôvodca textu príspevku: ma_ta111
Ja som v tej istej situácii. Sociálna pedagogika - I. stupeň VŠ. pracujem ako asistentka už 4 roky. a podľa vyjadrenia vedenia našej školy mám nedostačujúce vzdelanie. Resp. nemám pedagogické vzdelanie.

ďaľšie príspevky k tejto téme by zaujímali aj mňa.

Žiaľ nepoteším ťa ale vedenie má pravdu, podľa vyhlášky 437/2009 Časť XVII. Pedagogický asistent bod A - nespĺňaš kvalifikačné požiadavky pre asistenta učiteľa.
ferojano
15.12.09,17:13
A získala si štúdiom sociálnej pedagogiky pedagogické minimum?
Fany1000
20.12.09,13:19
Trochu rozšírim túto tému. Napíšte mi , prosím Vás, asistenti učiteľa, ale aj učitelia, ktorí majú v triede asistentov. Ako je to v praxi. Asistent robí to, čo mu povie učiteľ, alebo asistent sa pripravuje sám, či ako je to. Stará sa len o to, jemu zverené dieťa? Bezpečnosť nesie učiteľ alebo asistent? Napíšte mi, prosím Vás,všetky klady, zápory...čaká ma ťažké rozhodnutie, tak by som rada poznala všetky pre i proti. Vopred ďakujem. Ešte dopĺňam, že sa jedná o asistenta v MŠ, len tu sa mi na odkaz nik neozval, tak prosím aj o praktické rady zo základných škôl. Ešte raz vďaka.