birosudi
12.12.09,16:57
Od 1.júla do 30.6.2009 som vykonával funkciu riaditeľa školy. Pracovnú zmluvu mal som síce na dobu neurčitú, ale ako riaditeľ. Po tom, ako som prestal byť riaditeľom, stratil som základnú podmienku svojej pracovnej náplne a môžem dostať výpoveď bez udania dôvodu, nemám nárok ani na odstupné. Od 29.6. som však práceneschopný, čo ma chráni pred výpoveďou. PN ale skôr či neskôr musím skončiť a chcel by som vedieť, čo ma čaká po tom? Zanikne môj pracovný pomer automaticky alebo mi musí zamestnávateľ dať výpoveď (v prípade, ak ma nemieni ďalej zamestnávať, čo považujem za pravdepodobné)? Prípadne sa mám snažiť o skončenie pracovného pomeru dohodou? A kto bude vlastne mojim zamestnávateľom, ak skončím PN - škola, ktorá má právnu subjektivitu (ktorej zamestnancom som stále) alebo primátor mesta, ktorý podpísal pracovnú zmluvu (ešte ako s riaditeľom)? Nechcem urobiť chybu a prísť o podporu v zamestnanosti.
Dovoľte ešte otázku, ktorá je trochu iná, ale s mojim prípadom bezprostredne súvisí: zaradenie do evidencie nezamestnaných a nárok na dávku je viazané na spôsob skončenia pracovného pomeru (kto dal výpoveď, z akého dôvodu atď.)?
Ďakujem za odpovede!
Sabadka
12.12.09,17:19
Od 1.júla do 30.6.2009 som vykonával funkciu riaditeľa školy. Pracovnú zmluvu mal som síce na dobu neurčitú, ale ako riaditeľ. Po tom, ako som prestal byť riaditeľom, stratil som základnú podmienku svojej pracovnej náplne a môžem dostať výpoveď bez udania dôvodu, nemám nárok ani na odstupné. Od 29.6. som však práceneschopný, čo ma chráni pred výpoveďou. PN ale skôr či neskôr musím skončiť a chcel by som vedieť, čo ma čaká po tom? Zanikne môj pracovný pomer automaticky alebo mi musí zamestnávateľ dať výpoveď (v prípade, ak ma nemieni ďalej zamestnávať, čo považujem za pravdepodobné)? Prípadne sa mám snažiť o skončenie pracovného pomeru dohodou? A kto bude vlastne mojim zamestnávateľom, ak skončím PN - škola, ktorá má právnu subjektivitu (ktorej zamestnancom som stále) alebo primátor mesta, ktorý podpísal pracovnú zmluvu (ešte ako s riaditeľom)? Nechcem urobiť chybu a prísť o podporu v zamestnanosti.
Dovoľte ešte otázku, ktorá je trochu iná, ale s mojim prípadom bezprostredne súvisí: zaradenie do evidencie nezamestnaných a nárok na dávku je viazané na spôsob skončenia pracovného pomeru (kto dal výpoveď, z akého dôvodu atď.)?nie
Ďakujem za odpovede!

Úplne som nepochopila ten začiatok píšeš, že od 1. júla do 30.6.2009. Od ktorého júla? Robil si riaditeľa celé funkčné obdobie alebo len rok, skončilo ti funkčné obdobie, alebo ťa odvolali? Prešiel si výberovým konaním, alebo si bol len poverený výkon funkcie riaditeľa? Neviem ako si mohol mať ako riaditeľ pracovnú zmluvu na dobu neurčitú, tú si mohol mať ako učiteľ tej školy, a mal si mať dodatok k pracovnej zmluve, kde sa ti menilo zaradenie z učiteľa na riaditeľa a to na dobu určitú, teda na jedno funkčné obdobie. Po uplynutí tejto doby si opäť zamestnancom školy. Tvojím zametnávateľom je vždy škola, pokiaľ má právnu subjektivitu, je jedno či si riaditeľ alebo učiteľ. Primátor mesta ťa vymenúva za riaditeľa školy a podpisuje pracovnú zmluvu ako zástupca zriaďovateľa. Po skončení funkčného obdobia ostávaš naďalej učiť na škole, ak ťa nový riaditeľ prepustí pre nadbytočnosť, máš nárok na odstupné a platia ustanovenia ZP. Ak ťa neprepustí a nechceš tam ostať ďalej odídeš dohodou (toto je zaužívaná prax, mizivé % bývalých riaditeľov sa prepúšťa pre nadbytočnosť).
birosudi
12.12.09,18:53
Pardon zabudol som upresniť, že od 1.júla 2004, čiže celé funkčné obdobie. Neprešiel som výberovým konaním na druhýkrát. Bohužial s tou zmluvou je to tak, ako píšem ja, čiže nemal som ako učiteľ, ako riaditeľ, a to dokonca na dobu neurčitú, čo je zrejme právny nonsens. Neviem však, či je to protizákonné a čo s tým. Bývalý primátor asi vedel, prečo mi urobil takú zmluvu...
V každom prípade tam ostať nechcem, s kým mám podpísať dohodu o skončení pracovného pomeru, s primátorom alebo s novou riaditeľkou?
A ešte prosím ťa, vráť sa k záveru mojej témy.
ivka70
12.12.09,19:29
Narok na podporu v nezamestnanosti nezavisi od sposobu ukoncenia PP. /napr . mozu ta aj vyhodit pre porusenie prac.discipliny a narok budes mat, ak splnas podmienky/.
Sabadka
13.12.09,10:52
Pardon zabudol som upresniť, že od 1.júla 2004, čiže celé funkčné obdobie. Neprešiel som výberovým konaním na druhýkrát. Bohužial s tou zmluvou je to tak, ako píšem ja, čiže nemal som ako učiteľ, ako riaditeľ, a to dokonca na dobu neurčitú, čo je zrejme právny nonsens. Neviem však, či je to protizákonné a čo s tým. Bývalý primátor asi vedel, prečo mi urobil takú zmluvu...
V každom prípade tam ostať nechcem, s kým mám podpísať dohodu o skončení pracovného pomeru, s primátorom alebo s novou riaditeľkou?
A ešte prosím ťa, vráť sa k záveru mojej témy.

Odpoveď na druhú časť tvojej otázky som dala v texte a takisto ti na ňu odpovedala aj Ivka. dohodu o skončení pracovného pomeru samozrejme odovzdáš novej riaditeľke.
jankkam
13.12.09,17:29
Potrebovala by som vedieť, že ak starosta prepustí kolegyňu ktorej končí zmluva 31.12 2009 a nikoho nebude mať namiesto nej a ja ostanem sama tak MŠ pôjde na poldennú prevádzku – majú vtedy deti nárok na celodennú stravu hlavne sa to týka soc.prípadov, dúfam že sa rodičia za to postavia.