janulka307
12.12.09,17:28
dobry vecer.chcela by som sa opytat ci mi vie niekto poradit.manzel ma notebok a pouziva ho na cestach.problem je v tom ze sa nemoze pripojit na net.ma wifi v noteboku a aj ked ma dobry signal a kod ktory si vyziada pripojit ho nechce.doma sa pripaja cez switch napojeny na modem cize nejde cez wifi.je potrebne nieco nastavit v noteboku aby sa mohol na cestach pripojit cez wifi na net?vopred dakujem.
Fero11
12.12.09,16:37
Ak zachyti na cestach volnu wifi siet, tak kludne sa pripojit moze. Ak vsak zachyti sifrovanu siet a nema kluc, tak sa pripojit nemoze. Ak kluc ma (ako si uviedla) tak sa moze pripojit, ak ho nepripoji, tak kluc je nespravny
KEJKA
12.12.09,16:44
ja mám aj sieť aj kluč, a aj tak sa nepripojím. Hláška je, že majiteľ siete ma musí nejakým spôsobom prihlásiť - akceptovať moj NB vo svojej sieti. Nerozumiem tomu, často nemožem teda na cestách a u klientov využívať svoj NB.
janulka307
12.12.09,16:50
je to jedno ci je volne siritelny alebo na kod ,aj ked zada kod tak ho nepripoji.akurat sa mu otvori firefox ale ziadnu stranku nenacita aj ked je signal najsilnejsi.
Fero11
12.12.09,18:13
Dalsi filter u poskitovatela moze byt MAC filter. Ak ma zabezpecenu siet aj pomocou blokovania MAC adresy, tak aj ked ma kluc, tak ho nemoze pripojit, lebo nieje povolena jeho MAC adresa.
PS, ak vie kluc, tak zrejme mu ho niekto povedal (mozno aj poskitovatel) nech sa informuje u neho aj ohladom MAC filtra
KEJKA
12.12.09,18:28
dakujem, len dlho mi trvalo,že pes je zakopaý tu. Poskytli mi kluc, ci heslo, ale viac neriešili. Ja som si myslela, že chyba je u mna, tak som sa nepýtala.