mata5
12.12.09,18:12
Som učitelka odborných predmetov na strednej škole so zameraním na cestovný ruch. Učim tretí rok, mám ukončenú vysokú školu stavebnú, 16 rokov praxe v cestovnej agentúre, ukončené DPŠ a toho času študujem manažment cestovného ruchu na VŠ / 2. ročník/. Som správne zaradená ako nekvalifikovaná? Mali by mi byť uznané roky za prax?
dakujem
Stanislav 1975
12.12.09,17:25
Som učitelka odborných predmetov na strednej škole so zameraním na cestovný ruch. Učim tretí rok, mám ukončenú vysokú školu stavebnú, 16 rokov praxe v cestovnej agentúre, ukončené DPŠ a toho času študujem manažment cestovného ruchu na VŠ / 2. ročník/. Som správne zaradená ako nekvalifikovaná? Mali by mi byť uznané roky za prax?
dakujem

no neviem,ale podla mna sa prax v cestovnej agenture neda povazovat za nejaku kvalifikaciu v skolstve...
Sabadka
12.12.09,17:28
Som učitelka odborných predmetov na strednej škole so zameraním na cestovný ruch. Učim tretí rok, mám ukončenú vysokú školu stavebnú, 16 rokov praxe v cestovnej agentúre, ukončené DPŠ a toho času študujem manažment cestovného ruchu na VŠ / 2. ročník/. Som správne zaradená ako nekvalifikovaná? Mali by mi byť uznané roky za prax?
dakujem

Ano si správne zaradená, si nekvalifikovaná, je na zamestnávateľovi či sa ti rozhodne započítať nepedagogickú prax v 1/3 alebo v2/3. 2/3 je maximum, čo povoľuje zákon 553/2003. celú ti ju započítať nemôže.