Stanislav 1975
12.12.09,20:47
Ahojte som sa chcel opýtať,keďže spotrebujeme dosť veľa masa a po troškách nakupovať ma už nebaví,tak hladám niekoho, kto by vedel zohnať nejaké masko a masové výrobky(jaternice,tlačenka a pod.)-najlepšie niečo domáce,nie zasa nejaké obrovské množstvo,tak asi zo 30 kilo celkovo a plus možu byť aj nejaké kurence a kuracie prsia...Máte niekto nejaké kontakty?:confused:
buchač
13.12.09,14:50
Ahojte som sa chcel opýtať,keďže spotrebujeme dosť veľa masa a po troškách nakupovať ma už nebaví,tak hladám niekoho, kto by vedel zohnať nejaké masko a masové výrobky(jaternice,tlačenka a pod.)-najlepšie niečo domáce,nie zasa nejaké obrovské množstvo,tak asi zo 30 kilo celkovo a plus možu byť aj nejaké kurence a kuracie prsia...Máte niekto nejaké kontakty?:confused:

Nejak si pritirečíš .....

Po troške nechceš kupovať .....nie zasa obrovské množstvo , len tak zo 30 kíl ......tak sa rozhodni ....
A ešte aj výrobky .....ejha , že jaký fiškus , že jaký fiškus....

Ale aby si nepovedal ....

Daj sa dokopy s niekým ....najlepšie dvaja .

Zožeňte si predajcu , najlepšie takého , ktorý urobí aj robotu okolo svinky , nakoľko predpokladám , že asi doma to nebudeš robiť ...

A všetko ide na polovičku ...mäso , výrobky , náklady ....:rolleyes:

Uderíš raz a máš na určitý čas pokoj . ;)

Teda , aspoň ja tak robím ...;):rolleyes::cool:
mareko
13.12.09,15:22
[QUOTE=Stanislav 1975;1232885] mimotemy ....zabíjate tu niekto? :D :D :D To znie desivo :D
hnedoočka
13.12.09,15:30
[QUOTE=Stanislav 1975;1232885] mimotemy ....zabíjate tu niekto? :D :D :D To znie desivo :D

:D:D:D niekedy by sme radi.....
pivko
13.12.09,18:10
Aj ja by som rád kúpil nejaký dobrý domáci kolbás,údené rebrá a bočik. V okolí Košíc dojdem osobne.
jojom
13.12.09,18:14
My s kamaratmi, traja robíme pred vianocami klobásky. vždy sa dohodneme kto čo vie kúpiť ( zohnať) lacnejšie. A jednu sobotu zo ženami vypijeme vinko a ukuchtime klobasky. V nedavnej minulosti aj zabíjačka ale už sa nám nechce.
buchač
13.12.09,18:16
Aj ja by som rád kúpil nejaký dobrý domáci kolbás,údené rebrá a bočik. V okolí Košíc dojdem osobne.

...šak dojdi ....;)

A stačí len tak málo .................................:rolleyes:

http://www.google.sk/search?client=opera&rls=sk&q=pred%C3%A1m+o%C5%A1%C3%ADpan%C3%BA&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8

http://www.google.sk/search?hl=sk&client=opera&rls=sk&q=k%C3%BApim+o%C5%A1%C3%ADpan%C3%BA&btnG=H%C4%BEada%C5%A5&meta=&aq=f&oq=
plada
15.12.09,07:38
Stanislav, ja každý rok kupujem polovicu prasiatka(110 - 120 kg), minulý rok som hľadala niekoho, s kým by som išla napoly, nakoniec si polovicu nechali domáci. Ak myslíš, že päťdesiat kíl je veľa, musím Ťa upozorniť, že je to živá váha. No a domáci nám to celé rozporcuje, narobí jaterničky, krvavničky, tlačenku, klobásy, no proste všetko ako sa na zabíjačku patrí, aj slaninu si u neho vytopíme. Domov si donesiem hotové balíčky mäsa s presným popisom, čo je vo vnútri. Akurát doma varím zabíjačkovú kapustnicu. Ak by si mal na budúci rok záujem, môžeme sa dohodnúť. A ešte to najdôležitejšie, aj cena je prijateľná, ja sa tam cítim ako u príbuzných. A je to desať kilometrov z Ba.
Plada
Stanislav 1975
15.12.09,07:41
Stanislav, ja každý rok kupujem polovicu prasiatka(110 - 120 kg), minulý rok som hľadala niekoho, s kým by som išla napoly, nakoniec si polovicu nechali domáci. Ak myslíš, že päťdesiat kíl je veľa, musím Ťa upozorniť, že je to živá váha. No a domáci nám to celé rozporcuje, narobí jaterničky, krvavničky, tlačenku, klobásy, no proste všetko ako sa na zabíjačku patrí, aj slaninu si u neho vytopíme. Domov si donesiem hotové balíčky mäsa s presným popisom, čo je vo vnútri. Akurát doma varím zabíjačkovú kapustnicu. Ak by si mal na budúci rok záujem, môžeme sa dohodnúť. A ešte to najdôležitejšie, aj cena je prijateľná, ja sa tam cítim ako u príbuzných. A je to desať kilometrov z Ba.
Plada

čauko,dík za odpoveď-ja viem,že tých 120kg je živá váha a to je celkom v pohode-išiel by som s tebou do toho,najma keď to máš už odskúšané,overené...;)
Chobot
15.12.09,07:52
čauko,dík za odpoveď-ja viem,že tých 120kg je živá váha a to je celkom v pohode-išiel by som s tebou do toho,najma keď to máš už odskúšané,overené...;)

Stano, ešte zháňaš mäso?

Naši donedávna robili takéto zabíjačky. Teraz to robí len strýko, majú vlastné prasatá. Treba kúpiť buď celé prasa alebo polovicu. Zabíjajú každý víkend a niekedy aj cez týždeň. Dobré je, keď ste dvaja, ale niekedy majú aj oni kupcu na pol prasaťa a vtedy ti dajú polovicu. Práve dnes majú jednu zabíjačku a ešte pred pár dňami zháňali kupcu na druhú polovicu. Ale už ho majú.

Strýko býva v DS, ale ak sa dohodnete, všetko prinesie naporcované v lodniach až tebe domov. Ak chceš, môžeš tam aj ísť a pozrieť si zabíjačku na vlastné oči. U našich som pomáhal na zabíjačkách, naši zabíjali tak 1-2x za mesiac (teda vždy to robil strýko ale u našich).

Robí aj výrobky (jaternice - biele, krvavé, klobásy, slaninu), ak máš záujem, aj mäso vyúdi.

Cena je 50 SK/kilo živej váhy. K tomu treba pripočítať cenu za prácu, ak to chceš mať naporcované prípadne cenu za prácu výrobkov.

Ak chceš, dám ti číslo, najlepšie je dohodnúť sa priamo s ním. Do konca roka má všetky termíny obsadené, ale nie je vylúčené, že tú polovicu bude mať na predaj....
plada
16.12.09,07:40
čauko,dík za odpoveď-ja viem,že tých 120kg je živá váha a to je celkom v pohode-išiel by som s tebou do toho,najma keď to máš už odskúšané,overené...;)
Do budúceho roku je ešte ďaleko, ale na budúci rok sa ozvem, ak si to nerozmyslíš.
Plada
Barbara
16.12.09,07:59
Stano, ešte zháňaš mäso?

Naši donedávna robili takéto zabíjačky. Teraz to robí len strýko, majú vlastné prasatá. Treba kúpiť buď celé prasa alebo polovicu. Zabíjajú každý víkend a niekedy aj cez týždeň. Dobré je, keď ste dvaja, ale niekedy majú aj oni kupcu na pol prasaťa a vtedy ti dajú polovicu. Práve dnes majú jednu zabíjačku a ešte pred pár dňami zháňali kupcu na druhú polovicu. Ale už ho majú.

Strýko býva v DS, ale ak sa dohodnete, všetko prinesie naporcované v lodniach až tebe domov. Ak chceš, môžeš tam aj ísť a pozrieť si zabíjačku na vlastné oči. U našich som pomáhal na zabíjačkách, naši zabíjali tak 1-2x za mesiac (teda vždy to robil strýko ale u našich).

Robí aj výrobky (jaternice - biele, krvavé, klobásy, slaninu), ak máš záujem, aj mäso vyúdi.

Cena je 50 SK/kilo živej váhy. K tomu treba pripočítať cenu za prácu, ak to chceš mať naporcované prípadne cenu za prácu výrobkov.

Ak chceš, dám ti číslo, najlepšie je dohodnúť sa priamo s ním. Do konca roka má všetky termíny obsadené, ale nie je vylúčené, že tú polovicu bude mať na predaj....


Chobot, Stano, a môžete ešte aj zabiť 1 mušku naviac:rolleyes::), poznať ma ak chcete, však aj ja som z DS. dajme si rande, čo vy nato?:rolleyes::---
Laco-monter
16.12.09,09:09
moja odpoved je METRO, tam su stale akcie na bravcove maso okolo 80 SK/kg

ked chces skoc do madarskeho METRA,tam predavaju zadne
1/4 cele stehno v prepocte po 50 Sk/kg a neolutujes ,lebo zadne stehno,je velmi kvalitné maso na cokolvek, a mas tam aj mastnejsie(na klobasy) aj kozu, (do tlacenky alebo do jaternic) a navyse si mozes dokupit aj vnutornosti.
Inak suhlasim,ze vyrobky je najlepsie si urobit sam,lebo to co robia v masokombinate,je shit,vyrobene zo sameho odpadu a 1/2 z toho je muka.
pivko
20.12.09,18:56
Nakoľko si z Bratislavy tak na hydinu ti stačí skočiť na Milatečku, my chudáci v Košiciach o takom trhu možeme snívať. U nás je zakázane predávať masove výrobky , hydinu , kapustu/mňam/ kyslé uhorky, plnené papričky atd. atd. Stále keď som v BA tak si nakúpim plný kufor dobrot. A keď nemám cestu do BA tak to istí trh v Miškolci kde je predaj všetký spomínaných dobrot tiež dovolený.
buchač
20.12.09,20:02
Nakoľko si z Bratislavy tak na hydinu ti stačí skočiť na Milatečku, my chudáci v Košiciach o takom trhu možeme snívať. U nás je zakázane predávať masove výrobky , hydinu , kapustu/mňam/ kyslé uhorky, plnené papričky atd. atd. Stále keď som v BA tak si nakúpim plný kufor dobrot. A keď nemám cestu do BA tak to istí trh v Miškolci kde je predaj všetký spomínaných dobrot tiež dovolený.

.....hovor za seba .....;)

Musíš aj vedieť , nestačí len chcieť ....

Kapustu , uhorky ..? Naložené mám , vlastné ...kua ...:confused:

Výrobky - ako som povedal , na Dominikánskom ...pozeraj lepšie ....aj inde sa dá ...:rolleyes:
220870
20.12.09,20:20
Ja vám môžem poradiť jedno mäsiarstvo v Topoľčanoch.Ak budete mať cestu okolo oplatí sa zastaviť v Jacovciach ,cesta smerom na Duchonku po pravej strane je sklenárstvo ( nedá sa prehliadnuť)a naproti cez cestu mäsiarstvo.Mäso sa tam dá kúpiť úplne čerstvé .A tie ich domáce výrobky tlačenky ,klobásy pečené plnené pliecko.....fantázia chutí.