cabada
12.12.09,21:38
Rada by som v tejto téme s vami hovorila o kvalite služieb na Slovensku. Najviac ma poburuje hlavne kvalita v oblasti gastronómie, ale i služby všeobecne.
Naozaj nám to nevadí, že si často platíme
za nekvalitnú prácu,
za neochotu,
za neprofesionalitu,
za nemilý prístup,
za špinavú šálku,
za nechutné jedlo, za ...

Všetka česť tým, čo robia svoju prácu dobre a ponúkajú nám dobrú službu
a s úsmevom.
Pochváľte ich nahlas
a kľudne prejavte nahlas aj nespokojnosť.

Nech sa to zlepší.
Stanislav 1975
12.12.09,21:00
Rada by som v tejto téme s vami hovorila o kvalite služieb na Slovensku. Najviac ma poburuje hlavne kvalita v oblasti gastronómie, ale i služby všeobecne.
Naozaj nám to nevadí, že si často platíme
za nekvalitnú prácu,
za neochotu,
za neprofesionalitu,
za nemilý prístup,
za špinavú šálku,
za nechutné jedlo, za ...

Všetka česť tým, čo robia svoju prácu dobre a ponúkajú nám dobrú službu
a s úsmevom.
Pochváľte ich nahlas
a kľudne prejavte nahlas aj nespokojnosť.

Nech sa to zlepší.
No na Slovensku je ten problém,že každý chce byť za rok podnikania milionárom a preto na všetkom šetria- napr. k jedlu dostaneš(za príplatok) ten najlacnejší kečup,čo stojí flaška 0,70 eura, nehovorím o ingredienciách z Metra(podľa mňa mal byť ten veľkoobchod dávno zavretý- je tam humus,nekvalitný tovar, zvadnutá zelenina a pod.) a zo zlých ingrediencií dobré jedlo nenavaríš...
Ďalej zamestnávajú sa nekvalitní kuchári ktorí pracujú za pár eur-tí dobrí určite nepojdu pracovať za almužnu a tak aj to jedlo vyzerá...
Je to veru na Slovensku bieda teda...
Excise Duty
12.12.09,21:17
JarkaL
12.12.09,22:08
Raz mi priniesol čašník džús a pohár bol od rúžu. Samozrejme mi to vymenil, ale kamarát, čo s nami sedel, si spomenul, že sa mu stalo to isté a keď upozornil čašníka na ten špinavý fliačik od rúžu, čašník chytil okraj pohára medzi dva prsty a na mieste to zotrel!!!
katarina.j
12.12.09,22:23
No o čistote poniektorych podnikov by sa dali pisat romany.mne sa stalo,ked sme si objednali colu, tak pohar bolo citiť za saponatom-asi ho prehnane čistili a zabudli oplachnut.aj špinavy pohar som zazila.co sa tyka jedla, tak namiesto opekanych zemiakov sme dostali ohorene zemiaky,namiesto kečupu-tatar.omačku,no mam vela neprijemnych zažitkov....
Dantess
12.12.09,22:55
V prvom rade chválim tému. V druhom ďakujem za link na rozhovor s pánom kuchárom, ktorý ma veľmi zaujal. Napadlo ma veľa vecí počas čítania, bohužiaľ som si ich nezapísal, tak sa pokúsim spomenúť na to najhlavnejšie.
Som si istý, že ten pán je jeden z najlepších. Má byť na čo hrdý a namyslený. Druhá strana mince je ale tá, že je demokracia a ľudia si sami vyberajú kam pôjdu. Ak niekto chodí do podniku, kde pýtajú euro za kečup, tak to bude mať svoj dôvod. My s priateľkou sme chodili k čínanom na obed. Dával som si kačicu. Odkedy som tam dostal črevnú chrípku (sračku) a priateľka herpes, tak sme tam neboli. Určite sme neboli jediní. Prejdite sa po obchodnej popri tej reštaurácii a snažta si nájsť miesto na sedenie. Nenájdete. Prečo ? Menu stojí 4 eurá. Jedlo je relatívne dobré a keby niet ich pochybenia doteraz tam chodíme. Koľko ľudí má čas a PENIAZE ísť sa najesť za 30eur ? Radšej si dám menu s 5 dňovými surovinami za 4 eura, než s cerstvymi za 30. Mám 100 kil, čo značí, že som veľký jedák a jedlo si ctím. Máme tiež reštauráciu, kde ideme na poriadny steak, ktorý je ale kvalitný a drahý. Ako povedal on, jeho reštika nieje na to aby tam niekto chodil jest kazdy den. To chápem, ale tak si ľudia vyberajú miesta, kde môžu ísť každý deň a je to relatívne v pohode. Na príklade s kačkami vysvetlil v podstate ďalší problém. Ľudia ani nevedia čo je to kvalita. Dajú sa oblbovať kačkami a lacnými vínami, hlave, že to má vysokú cenu. ALE kde zistiť tú skutočnú kvalitu ? Nieje kde !!! U nás doma máme reštiku, kde sú ceny výborné, jedálny lístok tučný (čo je zlé podla pána kuchára), ale jedlo je tam na úrovni toho koľko stojí. Solnička, korenie na stole. Kvietky na stole, kečup na stole. Na slovensku je premňa kvalita to.
V podnikaní sa tiež staviam na stranu kvality za rozumnú cenu. Sú salóny, kde ponúkajú masáže ako my aj o 100% drahšie. Myslíte si, že majú naobjednané dopredu už 12 masáží na pondelok ako my ? Určite nie. Na začiatku podnikania som si povedal, že chcem zarobiť radšej 2x 5 eur, než 1x 10 a toho sa držím. Toho by sa mal držať každý. Ten pán si aj protirečí, čo asi aj ja v tomto príspevku trošku, ale je veľa myšlienok a podnikanie nieje čiernobiele. Nedá sa mať super fungujúci podnik s kvalitným jedlom, profesionálnym personálom a lacnými cenami. Po prvé preto, lebo pracujú za minimálnu mzdu a po druhé preto, lebo to nieje ich biznis. Im je to jedno či sa niekto vráti, alebo nie, pretože sú platení od času a nie od počtu zákazníkov. Kvalita znamená vyššia cena a ten čo dáva kvalitné služby za nižšie ceny maká pekne dlho zadarmo. Ale to je druhá vec, ktorú som sa naučil. Pracovať zadarmo pre svoj biznis. Človek, čo chce rýchlo zbohatnúť v podnikaní sa na to asi vy..., pretože sa rýchlo zbohatnúť nedá. Ak len nieste podvodník, ktorých na porade občas tiež stretneme ;-)
Miwoslav
12.12.09,23:21
Určite to má veľa príčin. Skúsim pomenovať hlavné. Životná úroveň na Slovensku a z toho vyplývajúci dopyt po týchto službách. Ľudia tu žijú spôsobom z práce k televízii to znamená nežijú ale prežívajú :) Dovolím si tvrdiť, že aj keby bola na Love_nsku nad priemerná úroveň týchto služieb nebol by po nich dopyt. Ceny si myslím, že sú v poriadku len naše platy sú chabé. Takže platy sú problém prečo to tu nefunguje.
Rozalka
13.12.09,09:06
Pohostinské služby využívam ako spotrebiteľ. Tiež ma zaujal rozhovor s pánom kuchárom a aj príspevok Dantessa - máš vo všetkom pravdu. Žiaľ, je to tak, že ľudia pozerajú najmä na cenu.
Ak poviem niekomu, že som si dala vo Viedni rezeň veľkosti taniera - a koľko stál? a keď poviem cenu, júúúúj, aké drahé. Ale keby sa to prepočítalo na gramáž (tam sa to neuvádza), by sme boli prekvapení.
Nikdy som nemala pocit, že ma oklamali, skôr naopak, že som za svoje peniaze dostala veľmi kvalitné jedlo.
Ale u nás chcú byť ihneď milionármi ....
Na zmenu myslenia jedna generácia nestačí.
Farkaška
13.12.09,11:15
s Detmi a muzom sme boli prednedavnom v jednom Pezinskom podniku, ktory bol vyhlaseny ako super pre pristup k detom... OK, boli tam hracky a vsetko, ale bolo vidiet, ze odkedy to ma novy majitel ide to dolu vodou. Najviac ma zabila casnicka, ktora chcela vediet co si dama, tak som ju poziadala o napojovy listok, kedze u nas na stole nebol a znechutene mi podla jeden z vedlajsieho stola, ze ona tu predsa nebude roznasat listky, mame sa sami poobzerat po okolitych stoloch, ci niekde daky nie je...No mala som chut otocit sa na opatku, ale deti sa tam cheli hrat, len prto sme ostali... To bolo naposledy co sme tam vkrocili... Myslim, ze problem slovenskeho gastra je ja v tom, ze majitelovi je jedno, kto mu orbi v prevadzke, hlavne, ze tam niekto je a robi mu za minimalnu mzdu...
cabada
13.12.09,14:39
http://bratislava.sme.sk/c/5147951/pavel-pospisil-bratislavske-restauracie-katastrofa-a-zlodejina.html

Čítala som to, a prosím čítajte všetci, alebo si pozrite na webe Primy reláciu Ano, šéfe. To sa počudujete.
A takto je to aj u nás. Bohužiaľ :mee:
Farkaška
13.12.09,17:44
" Ano, sefe", pozeram a pravdu povediac ma to vobec neprekvapuje... Bohuzial...
Dáša_
13.12.09,20:22
Čítala som to, a prosím čítajte všetci, alebo si pozrite na webe Primy reláciu Ano, šéfe. To sa počudujete.
A takto je to aj u nás. Bohužiaľ :mee:

priznám sa, že odkedy sledujem túto reláciu, tak mám veľký problém ísť niekam von jesť - lebo som si začala uvedomovať, že vlastne v okolí skoro všetci robia z polotovarov, dochucujú vo veľkom dochucovadlami. Nie sú kuchári, ale zohrievači.

Na druhej strane je pravda, že je to hodne aj v dôsledku toho, že chceme všetci všetko hlavne lacné a veľa. A to asi nie je cesta.
220870
14.12.09,04:43
Som nútený sa stravovať po reštauráciách.Škoda slov.Mohol by som nadávať celý deň.Ale jednu pochválim síce obed stál cez 240SKK nachádza sa medzi Nitrou a Čabaj -Čáporom.Tuším sa to volá Slovenská koliba.
Generalissimus
14.12.09,05:31
Pár mesiacov naspäť sme boli na čaj do reštaurácie pri topoľčanoch, čašník zakričal od pultu k nášmu stolu: "Ale musíte počkať, vyváram kanvicu" :eek:
otočka a preč...
Dada
14.12.09,05:36
My sme boli cca pred mesiacom v reštaurácii U Troch Apoštolov v Kežmarku. Prídeme, hľadáme si miesto a hneď som zacítila, že sa tam fajčí. Pri jednom stole veselo dymil pán. Tak vravíme čašníčke, že majú všade vyvesené, že "Zákaz fajčiť" a tento pán tu fajčí. Tak nám len odvrkla, že si to nevšimla. Išla za bar a tvárila sa akože nič. Tak sme sa otočili a išli preč.
Dáša_
14.12.09,05:37
My sme boli cca pred mesiacom v reštaurácii U Troch Apoštolov v Kežmarku. Prídeme, hľadáme si miesto a hneď som zacítila, že sa tam fajčí. Pri jednom stole veselo dymil pán. Tak vravíme čašníčke, že majú všade vyvesené, že "Zákaz fajčiť" a tento pán tu fajčí. Tak nám len odvrkla, že si to nevšimla. Išla za bar a tvárila sa akože nič. Tak sme sa otočili a išli preč.

žeby to bol majiteľ ?:D?
Dada
14.12.09,05:42
žeby to bol majiteľ ?:D?

Majiteľ nemajiteľ, viac tam nepôjdeme. ;)
Máme odskúšanú lepšiu reštauráciu v KK - Severka. Tam chutne varia.
monika74
14.12.09,05:57
tiez som to citala a aj diskusiu k tomuto clanku a vo velkej miere suhlasim s nazorom dotycneho pana kuchara...ale ma to aj tzv. druhu stranku, a tou je, ze upriamil na seba pozornost a otazna je udrzatelnost kvality jeho gastronomickych sluzieb, bude este pod prisnejsim hodnotenim spotrebitelov jeho sluzieb, a ani tu najmensiu chybicku mu neprepacia a budu mu to na oci vyhadzovat ako velikansku chybu samozrejme s komentarom sak to je ten , co sa tu vystatoval aky on je super kuchar a pozrite sa na neho a pod....tak to v zivote chodi, ze ti co sa pasuju do ulohy toho najlepsieho je im aj najmenej prepacene kazde zlyhanie...napriek tomu drzim palce kazdemu kto na sebe pracuje a aj tie chyby, ktore urobi povazuje za nieco z coho sa mal poucit, nieco naucit a posunut vpred :-)..a nakoniec je na nas na zakaznikoch ci platenim takychto sluzieb ponechame na trhu nekvalitnych poskytovatelov alebo... :-))
andreaS
14.12.09,06:09
najest sa niekde na vylete je aj nas hlavny problem...

co vysostne neznasam su solene hranolky... ked si uz chcem dat tuto nezdravu stravu, tak preco docerta mi ich osolia!!! ja si mam snad dochutit jedlo, nie?

predminuly vikend sme isli do nitry a tesili sa na jednu restiku cestou v lefantovciach... cuduj sa svete nebolo plno, ale za chvilocku sa to naplnilo... slecna bola mila, oznamila nam, ze budeme dlhsie cakat lebo maju komplikovanu objednavku, nikam sme sa neponahlali, tak sme si pockali... jedlo bolo este rychlejsie hotove ako povodne povedala... vzdy sa tam dobre najeme... akurat som bola trosku sklamana s loksi s makom... ale to bol zrejme moj subjektivny pocit... lebo som mala zato ze to ma byt plnene hustou makovou plnkou kt. spaja trocha dzemu... ale boli plnene dzemom a posypane makom... takze skor take palacinky a mooooooc sladke... inak super ;)

minuly rok som isla s manzelom zaviest ploty na akciu do lucenca... cestou tam v pohode, lebo sme boli najedeni z domu, ale z lucenca do ziliny nebolo jedineho miesta, kde by sme mohli zastavit s nakladakom a privesom :( potom uz bolo aj vela hodin, tak ked sme nieco nasli tak uz bolo zatvorene :( hladovali sme celu dobu... nehovoriac o tom, ze sme mali mat povinnu prestavku... no nebolo kde...

ale co este na restikach neznasam je, ze v kazdej obci, ci malej dedinke je pizzeria!! a keby aspon robili tie pizze dobre... alebo u nas na sidlisku je koliba, v kt. je pizzeria... tak to je uz ine KO...

nechapem, preco nemozu urobit kratky jedalny listok, dat tam jedla, kt. si zvycajne nerobime doma alebo su zlozite na pripravu a nie mat 10 stranovy jedalnicek, z kt. si neviem vybrat ani po polhodine listovania...

v ziline sme mali jeden oblubeny podnik.. nepatri k najlacnejsim, ale porcie su obrovske (jedine tam sa moj muz naje :D )... chodime tam uz daky ten rok v pravidelnych intervaloch... obsluha nas uz pozna, tak vedia, co ma kto rad... ale naposledy to zakorenili tym, ze sme prisli za kamaratmi, kt. uz mali objednane a akurat ked sme prisli tak im jedlo doniesli a my sme boli najedeni, len sme chceli pokecat s kamaratmi... tak sme si objednali len taku chutovku, nie hlavne jedlo... a chceli sme aj jedny hranolky a obsluha nam povedala, ze hranolky davaju len k hlavnemu jedlu... ze majitelia sa tak rozhodli... aj nam povedala, ze inak nema problem nam ich doniest ale ze nemoze... tak sme tam vtedy boli posledny krat... navyse po novom roku zdvihli vyrazne ceny... povodne sme nechali za veceru pre dvoch cca 20-25 euro... teraz to bolo nieco cez 30.. a to je uz fakt dost...
cabada
14.12.09,15:50
No aká fajná debatka sa rozprúdila :)
A to som si myslela, že to ľudí nepáli, že ich nezaujíma, za čo si zaplatia. A zaujíma. Teším sa.

Dnes som bola v jednej reštike - cenovo fajnovejšej - v OD v Trenčíne.
Celkom som si zamlsala, doniesli mi paradajkovú minestrone a v košíčku k nej bagetky s maslom. Nebolo to zlé. Káva bola prekvapujúco tiež dobrá, na čo nie som zvyknutá.
Tak som si povedala, čašníčka milá, jedlo fajn, nefajčí sa, z kuchyne vykukuje fešák kuchár...:), celkom som sa potešila. Lebo vždy som sklamaná.
A potom...sa dovalil asi šéf, hlasno telefonoval za barom - všetci hostia mali naňho dobrý výhľad - a veselo sa škrabal pod pazuchou a prešiel si celé brucho a hrudník, veselo ho ukazujúc nám všetkým...to všetko pri šálkach na kávu. Hnusné.

Ja sa tiež škrabem, ale toto...

Minestrone mi skyslo v žalúdku a káva sa ponáhľala naspäť :(
cabada
06.01.10,15:57
A to už sú všetky prevádzky gastronomických služieb, s ktorými ste nespokojní ?
Asi ich je oveľa viac...napíšte :)

A tiež by určite bolo fajn spomenúť tie, ktoré je potrebné pochváliť, lebo "svietia" svojimi prístupom. Dajte...

Ja za moju rodinu spomeniem salaš pri oravskej priehrade. Milí ľudia, dobré jedlo, určite sa tam niekedy vrátime. A tá radosť majiteľa, keď som mu po návrate domov poslala pochvalu e-mailom. Tešil sa, myslím, že úprimne, tak ľudsky.
Nech žijú "ľudské podniky" :)
whisper
09.01.10,17:04
Nechutné vývary za veľa peňazí... a môj rok stravovania sa v meste namiesto domácej stravy mu dáva za pravdu...

Inak na sme.sk je o tom celkom dobrý (celkom kritický) článok...

bratislava.sme.sk/c/5147951/pavel-pospisil-bratislavske-restauracie-katastrofa-a-zlodejina.html
tetrisss
09.01.10,17:12
Raz mi priniesol čašník džús a pohár bol od rúžu. Samozrejme mi to vymenil, ale kamarát, čo s nami sedel, si spomenul, že sa mu stalo to isté a keď upozornil čašníka na ten špinavý fliačik od rúžu, čašník chytil okraj pohára medzi dva prsty a na mieste to zotrel!!!

No netes sa, pokial ho odniesol, tak ti to jednoducho prelial do cistejsieho.
Dobrotka
09.01.10,17:36
Nemyslím si, že šefkuchár z TV Prima je synonymom "dobrého".....Vulgárny grobian ostane vždy vulgárnym grobianom!...To skor Jamie O. je pre mňa synonymom skutočne dobrého kuchára. Nielen že varí dobre a z čerstvých surovín, ale dokáže zhodnotiť aj svoj úspech v podobe pomoci iným...vďaka nemu odstránili vo V.Británii zo škol humusy v podobe fast foodového jedla. Učí nezamestnaných variť, aby sa postavili na vlastné nohy.

A čo sa týka situácie na Slovensku, vždy je to len a len o ľuďoch-dámy a páni.....nech bude človek variť, šiť, alebo učiť deti. Jeden,dvaja budú skvelí, traja priemer a zbytok nebude stáť za reč.
To máte ako s čínskymi obchodmi. Všetci vedia, že ich oblečenie má ďaleko od kvality,nehovoriac o zdravotnom riziku....ale čínske obchody sú plné ľudí...
Každý má právo výberu a zodpovednosti sám za seba...
cabada
09.01.10,17:52
Nemyslím si, že šefkuchár z TV Prima je synonymom "dobrého".....Vulgárny grobian ostane vždy vulgárnym grobianom!...To skor Jamie O. je pre mňa synonymom skutočne dobrého kuchára. Nielen že varí dobre a z čerstvých surovín, ale dokáže zhodnotiť aj svoj úspech v podobe pomoci iným...vďaka nemu odstránili vo V.Británii zo škol humusy v podobe fast foodového jedla. Učí nezamestnaných variť, aby sa postavili na vlastné nohy.

A čo sa týka situácie na Slovensku, vždy je to len a len o ľuďoch-dámy a páni.....nech bude človek variť, šiť, alebo učiť deti. Jeden,dvaja budú skvelí, traja priemer a zbytok nebude stáť za reč.
To máte ako s čínskymi obchodmi. Všetci vedia, že ich oblečenie má ďaleko od kvality,nehovoriac o zdravotnom riziku....ale čínske obchody sú plné ľudí...
Každý má právo výberu a zodpovednosti sám za seba...

Mne sa tá relácia celkom páči, aj keď je pravda, že hlavný predstaviteľ je ostrejší.
Ale oveľa ostrejšie je pre mňa nazretie za dvere kuchýň reštaurácií, poznanie, že sme mnoho krát klamaní a podvádzaní, že máme dať čoilen Euro za podvod a niečo, čo nám môže a častokrát ničí zdravie.
A páči sa mi, že sa o tom začalo hovoriť a niekedy možno ostrejšie...možno, aby sme sa prebrali.
Pracovala som v tejto sfére a mám "zážitky". Bola som tak znechutená, že som z nej na dlhší čas vypadla. A dodnes mám problém sa niekde najesť.

To, čo je v telke je vždy nejako vykreslené. Niekto zarába na tom, že je grobian a niekto, že sa prezentuje ako miláčik. Obom šéfkuchárom držím palce :)
Máš pravdu pravdúcu - je to o ľuďoch.
cabada
10.01.10,15:24
Pár mesiacov naspäť sme boli na čaj do reštaurácie pri topoľčanoch, čašník zakričal od pultu k nášmu stolu: "Ale musíte počkať, vyváram kanvicu" :eek:
otočka a preč...

:mee::mee::mee:
arizona
10.01.10,17:23
Pár mesiacov naspäť sme boli na čaj do reštaurácie pri topoľčanoch, čašník zakričal od pultu k nášmu stolu: "Ale musíte počkať, vyváram kanvicu" :eek:
otočka a preč...
No čo? Prekecol sa...:---:D
Vždy lepšie , keď ju občas vyvaria, ako keby Ti na dne šálky plávali usadeniny vodného kameňa:);)
konti
20.01.10,00:40
predminuly vikend sme isli do nitry a tesili sa na jednu restiku cestou v lefantovciach... cuduj sa svete nebolo plno, ale za chvilocku sa to naplnilo...
Súhlasím, Lefantovce jednoducho SUPER, odporúčam každému už dlhšiu dobu. Síce ceny minulý rok tiež dvihli pri prechode na euro /niektoré položky hádam aj o 30%/ ale chodíme tam aj naďalej...
Ja osobne tam registrujem len 2 problémy - že je tam často plno, a smrad zo žumpy ktorá je pravdepodobne priamo pod vonkajšou terasou (alebo v tesnej blízkosti)
kačkapoliačka
20.01.10,05:46
mne veľmi chutila pizza na dovolenke v SNV - "garáž" a príjemné prostredie, bolo to na námestí, a neďaleko bola pekná a chutná "cukráreň" v takom zvláštnom štýle
tak asi toľko
pa
Aankaa
20.01.10,06:29
A to už sú všetky prevádzky gastronomických služieb, s ktorými ste nespokojní ?
Asi ich je oveľa viac...napíšte :)

A tiež by určite bolo fajn spomenúť tie, ktoré je potrebné pochváliť, lebo "svietia" svojimi prístupom. Dajte...

Ja za moju rodinu spomeniem salaš pri oravskej priehrade. Milí ľudia, dobré jedlo, určite sa tam niekedy vrátime. A tá radosť majiteľa, keď som mu po návrate domov poslala pochvalu e-mailom. Tešil sa, myslím, že úprimne, tak ľudsky.
Nech žijú "ľudské podniky" :)

Reštaurácii, kam už moja noha nevkročí je veru dosť, ale vzhľadom na to, že skutočne do počtu prevláda viac tých zlých ako dobrých, tak dajme odporúčania na tie, ktoré chválime.... a nech sa tie ostatné poučia:rolleyes:
Poprad - jednoznačne rodinná reštaurácia UTÓPIA. Je zastrčená medzi panelákmi, ale výborná obsluha, jedlo, miesto pre detí.... Bola som tam x-krát a zase pôjdem:)
Stará Ľubovňa- Reštaurácia u grófky Isabelly
Dantess
20.01.10,07:40
Bohužiaľ tie lepšie sú aj drahšie, ale tak:

Marlon pub, BA - robia tam najlepšie steaky za celkom dobré ceny

Bieta, Šahy - asi najznámejšia reštika v našom okolí. Za full menu so všetkým zalatíme často pod 10 eur.

Pizza grande, BA - donášková služba. Dobré ceny, sú rýchlí a pizza je dobrá

A nesmiem vynechať palacinkáreň v Poluse, ale musí tam byt ten tučnejší pán a keď sa mu prihovorím maďarsky, tak mi naloží 2x tak vela :D

Rozpisovat sa o zlych zazitkoch z reštík tu nebudem, to by asi ani nemalo zmysel... Hlavne podporte tie, ktoré za niečo stoja :)
bea
20.01.10,08:02
My radi chodíme do motorestu Nezábudka v Orovnici, ktorý je po vybudovaní rýchlostnej komunikácie mimo hlavného ťahu z Banskej Bystrice. Ale keď ideme z Banskej Bystrice, tak sa vždy tam zastavíme, aj keď musíme odchádzať z hlavnej cesty. Zatiaľ sme boli vždy spokojní.
vmsux
30.01.10,18:09
Ahojte.
Ked sme uz pri tej kvalite, mne sa v Bratislave celkom paci RIO v pesej zone (je to sice drahsie), slovak pub, zeleny vodnik na zlatych (velke porcie :-). Co by ste doporucili v BA, v centre?
A dalsia otazka, kde v BA sa da kupit kvalitna zelenina o ovocie, v ktorom obchode? Lebo z hypermarketov so dooost sklamany.
Inac, pred Tescom v meste zacali predavat cerstve ovcie syry a nepasterizovanu bryndzu, celkom odporucam.
Dantess
30.01.10,18:20
Ahojte.
Ked sme uz pri tej kvalite, mne sa v Bratislave celkom paci RIO v pesej zone (je to sice drahsie), slovak pub, zeleny vodnik na zlatych (velke porcie :-). Co by ste doporucili v BA, v centre?
A dalsia otazka, kde v BA sa da kupit kvalitna zelenina o ovocie, v ktorom obchode? Lebo z hypermarketov so dooost sklamany.
Inac, pred Tescom v meste zacali predavat cerstve ovcie syry a nepasterizovanu bryndzu, celkom odporucam.

Možno čínske bistro na vysokej v centre. Aj ten slovak pub je dobrý. V lete chodievame do hyde parku, kde sa dá vonku posedieť. to je na obchodnej v pasáži. Teraz im to ale moc nejde a už som tam dlho nebol, tak neviem ako varia momentalne, ale v lete to bolo dobré. A čítam veľa chvály na steak house v centre mesta up side down, ale ešte som tam nebol.
cabada
08.04.10,13:13
Tak téma nám trochu zaspala, bodaj by to znamenalo, že úroveň služieb je lepšia... Neverííím....
Ja by som dobrú skúsenosť, za moju 34ročnú existenciu, napočítala možno na prstoch jednej ruky...Takže nepíšem, lebo by to iba sťažovanie bolo, tak píšte vy.....;)
betak
05.07.10,20:13
Ak máte dobré skúsenosti s kvalitou ponúkanej stravy v tej ktorej reštaurácii podelte sa prosím resp. zverejnite aj opačné skúsenosti a nedoporučenia.
Včera som bol s rodinou v penzióne Pod hradom v Podhradí okr. Topoľčany a jednoznačne nejedzte.
Lubaba
05.07.10,20:21
v Podhradí som ešte nebola, ale keď nechutí...a čo ste si dali??
arizona
06.07.10,02:33
pivko
06.07.10,03:58
Ja som sa zatiaľ stále najlepšie najedol U zlatého vodníka na Zlatych Pieskoch v Blave, varia tam neskutočne dobre a porcie sú obrovské.
horka
06.07.10,04:07
Ja rada chodim do Zvolena do Akademiku je to reštaurácia, kde sa cvičia študenti hotelovej školy ale na úrovni. V živote by som to nepovedala na "študentskú" reštauráciu. Jedlá sú chutné, ja ako vegetarián si nemám poblém vybrat jedlo, pekne naservírované, zaujímavé chute.... odporúčam
osky
06.07.10,21:55
no ja teda asi budem najprv na opacnej strane-ked prideme na Slovensko,vzdy si skocime obdalec do nejakej restauracie a neboli sme este sklamani. jedlo chutilo skvelo.aj naservirovane pekne....no a cena,viac nez prijatelna.neviem kam chodite vy vsetci,co sa stazujete.
samozrejme,presne ako pisala Rozalka,v Rakusku je draho,ale dostanete kvalitu aj kvantitu.pokial na Slovensku ked si date napr. rezen,donesu vam jeden,v rakusku vzdy 2 a teda dost velke.casto sa to neda zjest a davame si to zabalit.
je vsak pravda,ze si nedavam jedla typu pica,pasta,lasagne.........talianska kuchyna by sa hrooooozne chcela na Slovensku ponukat,ale nevieme to,to musim uznat.neviem ako je to s inymi,ale mali by sme sa drzat nasich klasickych jedal,co vieme navarit.

ale mam aj otrasne zazitky,zo studentskych cias:
pamätam sa ako som raz docestovala z talianska a dosla som na bratislavsku stanicu.hrozne mi chutila pica tak som si ju v stanicnej restauracii dala.
pica margherita-bol hruby cca 5 cm kysnuty kolac,letmo posypany dakym syrom a oblozeny celymi mesiacikmi paradajok,omacka nebola paradajkova,ale chutila po gulasi alebo niecom takom.....skoro ako tescove paprikove chipsy-brrrrr......myslela som ze sa mi to sniva.spytala som sa casnicky,ci uz dakedy bola v taliansku a videla naozajstnu picu.....ona povedala-tu nie sme v taliansku.....:D:)....no ,ved prave.vyreklamovali to,ale za peniaze ktore mali vratit sa mi snazili nanutit nieco ine.nedala som sa,na stanici v Blave by som si uz nedala ani obycajnu vodu.....
ja osobne mavam problem na Slovensku len s jedinou vecou:kedze nemam rada salaty a oblohy z verejnych jedalni,pytam si vzdy jedlo-bez oblohy-ale vzdy mi to tam chcu silou mocou davat,v lepsom pripade tam polozia par kuskov na ozdobu......mne to hrozne vadi,lebo ja vela veci nemusim,a ked to je pri tom jedle,odpadne mi to od chuti.pre mna je to ako ked by pri mne pri jedle dakto fajcil a pritom ja som nefajciarka.ale to nikto nechape,ze ked mi uz stava s nakladanej kapusty podtecie po ryzu,tak ju proste citim a pritom ju neznasam!!!!!!raz ,ako studentka som si dala opekane zemiaky a dali mi k tomu automaticky tu kapustu.reklamovala som to.priniesli mi nove-som si myslela.ked som sa prejedla blizsiek druhej strane taniera,videla som ze tam tie zemiaky v comsi plavaju-predstavte si,oni tu kapustu len vzali prec a zemiaky mi doniesli naspät.a na tom istom kapustovom tanieri.brrrrrr.

ale aj tak si myslim,ze to nie je vsad etake hrozne-mysklim ze to ide uz aj na slovensku k lepsiemu.zale zi to od ludi ktori to prevadzkuju.ja radsej chodim tam,kde to poznam a nove skusam len zriedkavo.
účtovník 007
07.07.10,06:39
Mám to šťastie, že nie som nútená sa často stravovať v reštauráciách. A ak sa v nejakej náhodou najem, riešim spokojnosť -nespokojnosť priamo s čašníkom, alebo kuchárom. Celkový dojem spočítam v sprepitnom. Niekedy rovná sa 0. Dala som si pár krát zavolať kuchára a ten prišiel taký vyplašený:eek:, no keď som ho pochválila za dobré jedlo, nevedel sa uďakovať. Odkedy pozerám na Digi TV program Paprika(doma sú už z toho na nervy), kde preferujú dochucovanie iba bylinkami, soľou a korením(väčšinu receptov som vyskúšala a už iba tak varím), som veľmi kritická k chutiam jedál. Doma sme nechápali, prečo v reštaurácií majú k mäsu takú chutnú šťavu. Ja som takú doma nikdy nedokázala urobiť. Už viem, lebo tá moja je pravá a ich z 10 kg krabice. Odvtedy máme radšej tú moju.
Občas si zájdeme na pizzu do NMnV. V strede pizzerie je pec a pridelený kuchár iba na pizzu. Cesto rozvaľkajú priamo pred Vami, vidíte čo Vám tam dávajú, ako sa pečie a vyberá. Je skutočne chutná.
http://www.pizzeria-alcacciatore.sk/default.aspx?PAR=FOT

PS: Neznášam smradľavé poháre. A milujem usmiaty personál;)

Pridám jednu príhodu. Salaš nemenujem, nakoľko sa vymenil majiteľ a ako varí tento nový, neviem. Išli sme zo školenia a zastavili sme sa na nemenovanom salaši. Ja som si dala bryndzové halušky. Vyzerali chutne, kým som nenarazila na niečo, čo tam nepatrilo. Našla som tam špáradlo na zuby. Bolo mi jasné, že halušky zosypali. Zavolala som si čašníčku. Ukázala som jej špáradlo. Snažila sa ma presvedčiť, že to sa vraj odlomilo z varechy. Predstavte si, špáradlo aj zastrúhané, odlomené priamo z varechy. To som už nevydržala, húkla som na nu, že ak to je odlomené z varechy, tak kľudne môže halušky zjesť, ja ich zaplatím. To bol údes v jej očiach. Okamžite som odišla bez platenia, ani nápoj som nezaplatila. Viac som sa tam nezastavila a ani po zmene majiteľa tam nevkročím, veď čo keď kuchárku neprepustil?
cabada
08.07.10,19:42
Už som tu dávno nebola, ale čítam, že téma pokračuje a tešíím...:)
Ja nemám momentálne nové skúsenosti s reštikami (keďže niesom ochotná platiť v zlej a dobrá v okolí nieje), ale mám svoju obľúbenú kaviarničku FRANi v TN (pozri fb :)
ubka
08.07.10,21:14
Možno si nezískam priazeň, ale ja osobne si myslím, že za služby, aké máme si môžeme my ľudia, šomreme v kuloároch, ale služby vzužívame s ospravedlnením, "čo mám robiť?", ako v prípade Pezinka, kde zostali, hoci sa chceli otočiť a ísť...lenže tam boli deti. Takže boli ste spokojní, alebo nie?
Zostali ste, teda pravdepodobne boli. Pretože v úvode ste súhlasili s tým, k čomu ste mali výhrady. Nepriamo ste ocenili kvalitu služieb v podniku, kde môžu mať právom pocit, že sú dobrí, lebo ste ich služby využili.
Tiež som navštívila zopár podnikov, dokonca som mala jedlo na stole a ak som nedostala to, čo sľubovali jedlo som vrátila, určite min. 5 x, odišla som a šírila referencie, viac som podnik nenavštívila. Hlad som zahnala kúpou mlieka a pečiva v najbližšom markéte.
Nemám problém reklamovať prácu u remeseľníka-ktorí sú neuveriteľne pažraví, naučili sme si ich my ľudia, , ohlásim sa u lekára ak sa cítim dotknutá, urobím to v reštaurácii, na úrade... a nepovažujem sa za rebela. vždy chcem iba to na čo mám nárok a nepriamo pomáham skvalitňovať služby. Peniaze si zarábam poctivou prácou a preto mi nie je ľahostajné, za čo ich dám.Ak by sme to robili všetci, určite by sa službukonajúci museli zamyslieť nad kvalitou ponúkaných služieb. Lenže my, aj keď nie sme spokojní, necháme tringelt, lebo sa to robí...
dad111
09.07.10,04:32
Ubka to napísala presne. Tak s tým už začnime čosi robiť a prestaňme plakať.
cabada
17.08.10,17:33
Možno si nezískam priazeň, ale ja osobne si myslím, že za služby, aké máme si môžeme my ľudia, šomreme v kuloároch, ale služby vzužívame s ospravedlnením, "čo mám robiť?", ako v prípade Pezinka, kde zostali, hoci sa chceli otočiť a ísť...lenže tam boli deti. Takže boli ste spokojní, alebo nie?
Zostali ste, teda pravdepodobne boli. Pretože v úvode ste súhlasili s tým, k čomu ste mali výhrady. Nepriamo ste ocenili kvalitu služieb v podniku, kde môžu mať právom pocit, že sú dobrí, lebo ste ich služby využili.
Tiež som navštívila zopár podnikov, dokonca som mala jedlo na stole a ak som nedostala to, čo sľubovali jedlo som vrátila, určite min. 5 x, odišla som a šírila referencie, viac som podnik nenavštívila. Hlad som zahnala kúpou mlieka a pečiva v najbližšom markéte.
Nemám problém reklamovať prácu u remeseľníka-ktorí sú neuveriteľne pažraví, naučili sme si ich my ľudia, , ohlásim sa u lekára ak sa cítim dotknutá, urobím to v reštaurácii, na úrade... a nepovažujem sa za rebela. vždy chcem iba to na čo mám nárok a nepriamo pomáham skvalitňovať služby. Peniaze si zarábam poctivou prácou a preto mi nie je ľahostajné, za čo ich dám.Ak by sme to robili všetci, určite by sa službukonajúci museli zamyslieť nad kvalitou ponúkaných služieb. Lenže my, aj keď nie sme spokojní, necháme tringelt, lebo sa to robí...

absolútne súhlasím a ešte raz!
osky
18.08.10,11:34
Dojmy z Bratislavy
V nedelu sme mali 1.vyrocie cirkevneho sobasa.tak sme si urobili vylet do Bratislavy.auto sme si nechali v" opernej garazi" a dalej sme uz chodili peskom.
kedze bol cas obeda,zvazovala som,kam sa usadime.tak sme sli k Michalskej brane a tam je tolko restauracii,ze sme si nevedeli vybrat.napokon sme si ale predsa vybrali a bolo tam naozaj super.obsluha prakticka a ochotna,casnik ma oboznamil s tym,ze bosniak uz nemaju,ci mi teda moze servirovat cesnacku aj v miske.
jedlo bolo vyborne a kava super.mojmu muzovi chutilo aj pivko.
okrem toho je super,ze jedalny listok je uvadzany aj v cudzich jazykoch,tak som nestravila hodinu s prekladom celeho jedalneho listka...:);)
oci som vypucala len pri cenach-je to uz pomaly ako aj tu v Rakusku.:eek::eek:

potom sme sa pustili cez Michalsku branu smerom na hrad.vsade kopu turistov,milym prekvapenim boli cervene vlaciky,ktore robili okruznu jazdu po historickom centre mesta.to sme odkukali z Viedne,bolo nam to hned jasne.

sklamanim bol spomienkovy obchodik pre turistov:same sosky a vyjavy so Sisi,Mozartom,Strausom.....vyjavy a obrazky od Gustava klimta...a bonboniery typicke rakuske,este aj Mozartove gule!!!!.:eek::mad:
pytala som sa sama seba-som na Slovensku ci v Rakusku?????co to ma s nami spolocne?
len zopar nevyraznych jednofarebnych porcelanovych popolnikov a klucovych priveskov s napisom Slovakia,pomalovane tricka a sadrove odliatky Modreho kostolika a Bratislavskeho hradu!!!to je vsetko co Slovensko ponuka????kde je modranska keramika,vysivky,Figaro cukrovinky.....???

na hrade bolo tiez vela turistov.skvelo sme sa tam zrelaxovali,vyhlad na Dunaj je uchvativy a v tieni stromov sa nadherne sniva.
na spiatocnej ceste sme sa zastavili v jedinej restauracii v hradnom areali.bola som strasne smädna,no a uz aby sme tam nesedeli len tak na prazdno,objednali sme si aj hranolky.
objednane pitie prislo po hodnej chvili cakania,v 2 dcl-trovych flastickach,mali sme chut dat si to este aspon 3 razy znova.napoje sa v nas stratili ako vichor a hranolky stale nic.cakali sme 5,10,15,20-minut:eek:,a stale nic.ludia sediaci naokolo boli na tom podobne.flasky a pohare prazdne,ludia sa krutili dokola a jedlo nikde!!!!!
ked som konecne zazrela casnicku,spytala som sa kde su hranolky.rozbehla sa a v zapäti nam ich doniesla .hned som ju poprosila o ucet lebo bolo jasne ze ho aj tak neprinesie skor ako ich zjeme.
ale akeze to boli hranolky!!!!!!zvädnute,studene,nemastne ,neslane.......jednoducho neboli cerstve.to ma tak dozralo ze som si uz nezahryzla do jazyka a ked doniesla ucet tak som sa do nej pustila-

ja-viac ako 20 minut cakam na hranolky ktore su zmrazene vo vreci a usmazene za 2 minutky.a vy mi ich prinesiete studene,obschnute,skratka nie cerstve a tvarite sa akoze sa nic nedeje.-

casnicka na to-prepacte ja som sa bola najest,v kuchyni vedeli ze vam to maju priniest....

ja-:eek:Vy ste sa boli najest?:mad:nehnevajte sa,ale to ma nemusi zaujimat,ja som tu host .chapem ze aj vy musite jest ale musite si to zariadit tak aby tym netrpeli zakaznici!!!!!!to je vrchol....

casnicka-ja vam prinesiem nove hranolky

ja-:eek::Dpreboha len to nie,ja uz nemam cas tu vysedavat,moj muz je uz nervozny......odratajte si tie hranolky a berte si ich.

casnicka vzala len papierovu bankovku a zvysok v drobnych ani neratala-odpustila nam viac ako stali hranolky.
prerobila a ja som jej to veru nepripominala.nebola to moja chyba a ona to dobre vedela inak by sa domahala svojej pravdy.

takze tento zazitok vo mne narusil vsetko to pekne,co sme pred tym videlii.no a ked sme prechadzali druhou stranou k vychodu/z opacnej strany restauracie/ zaklincoval tuto historku pohlad na dve fajciace casnicky.......
oni si tam kludne hulili a ludia sa mozu aj po...at.hlavne ze nam hranolky nemal kto priniest......tak,tak.tak to u nas chodi.:mad::(
Rozalka
18.08.10,15:36
Môj tip: ak hľadám v cudzom meste miesto na papkanie, vyberiem si miesto, kde je plno.
Tam, kde varia zle, plno určite nebude.
rickman
18.08.10,16:35
Môj tip: ak hľadám v cudzom meste miesto na papkanie, vyberiem si miesto, kde je plno.
Tam, kde varia zle, plno určite nebude.

Nesuhlasim, dnes som sa o tom presvedcil, ale asi to bola len vynimka. V podstate nie som narocny, vo vacsine pripadoch mi chuti, ale pokial mi da niekto do greckeho salatu ribezle, mrkvu a kopec inych hovadin, tak to ma vie vytocit. Vzdy sa zaprisaham, ze uz si ho u nas neobjednam, no vzdy to skusim a vzdy to dopadne rovnako. To iste s frappe. Slovaci jednoducho nevedia robit grecky salat a frappe.
arizona
18.08.10,17:49
...

sklamanim bol spomienkovy obchodik pre turistov:same sosky a vyjavy so Sisi,Mozartom,Strausom.....vyjavy a obrazky od Gustava klimta...a bonboniery typicke rakuske,este aj Mozartove gule!!!!.:eek::mad:
pytala som sa sama seba-som na Slovensku ci v Rakusku?????co to ma s nami spolocne?
len zopar nevyraznych jednofarebnych porcelanovych popolnikov a klucovych priveskov s napisom Slovakia,pomalovane tricka a sadrove odliatky Modreho kostolika a Bratislavskeho hradu!!!to je vsetko co Slovensko ponuka????kde je modranska keramika,vysivky,Figaro cukrovinky.....???
...


Toto mi pripomenulo jednu starú príhodu. Krátko po revolúcii sme sa vybrali na výlet do Rakúska. Zastavili sme sa v jednej reštaurácii, asi 100km za Viedňou na kávu.
Samozrejeme, mali veľký výber káv, ale nás upútala akcia káva+ grátis šálka. Potešili sme sa, že si donesieme aj suvenír :---
Pri odchode sme dostali každý krabičku, v nej zabalená krásna porcelánová šáločka. Radosť trvala dovtedy,pokým sme ju neobrátili hore nohami a nezbadali nápis : made in Slovakia" :D:D:D Tak sme si z Rakúska na pamiatku priniesli slovenskú šálku :):D
Stanislav 1975
18.08.10,17:57
Toto mi pripomenulo jednu starú príhodu. Krátko po revolúcii sme sa vybrali na výlet do Rakúska. Zastavili sme sa v jednej reštaurácii, asi 100km za Viedňou na kávu.
Samozrejeme, mali veľký výber káv, ale nás upútala akcia káva+ grátis šálka. Potešili sme sa, že si donesieme aj suvenír :---
Pri odchode sme dostali každý krabičku, v nej zabalená krásna porcelánová šáločka. Radosť trvala dovtedy,pokým sme ju neobrátili hore nohami a nezbadali nápis : made in Slovakia" :D:D:D Tak sme si z Rakúska na pamiatku priniesli slovenskú šálku :):D

Troška mimotemy, ludia pamatáte si ako sa otvorili hranice a každý slovák tam kupoval tie hnusné, kilové kávy, čo rakušáci nemohli predať roky:D:D:D, lebo rakušák im to nekúpil...,aspoň sme im vyprázdnili sklady...
Alebo ja som si tam kúpil kazeťák "značky" INTERNATIONAL,čo bol pokazený už ked som ho kúpil...:D:D:D
osky
18.08.10,19:10
Toto mi pripomenulo jednu starú príhodu. Krátko po revolúcii sme sa vybrali na výlet do Rakúska. Zastavili sme sa v jednej reštaurácii, asi 100km za Viedňou na kávu.
Samozrejeme, mali veľký výber káv, ale nás upútala akcia káva+ grátis šálka. Potešili sme sa, že si donesieme aj suvenír :---
Pri odchode sme dostali každý krabičku, v nej zabalená krásna porcelánová šáločka. Radosť trvala dovtedy,pokým sme ju neobrátili hore nohami a nezbadali nápis : made in Slovakia" :D:D:D Tak sme si z Rakúska na pamiatku priniesli slovenskú šálku :):D



:eek::D:---
osky
18.08.10,19:14
Troška mimotemy, ludia pamatáte si ako sa otvorili hranice a každý slovák tam kupoval tie hnusné, kilové kávy, čo rakušáci nemohli predať roky:D:D:D, lebo rakušák im to nekúpil...,aspoň sme im vyprázdnili sklady...
Alebo ja som si tam kúpil kazeťák "značky" INTERNATIONAL,čo bol pokazený už ked som ho kúpil...:D:D:D


:---:---teda som na pocikanie od rehotu-to je sila.....!!!!:---

a co sa tej kavy tyka-tusim ze je stale v obehu-ak myslime tu istu.je to Gastro kava a je ozaj hnusna.v zlatom obale a 1kg balenie.sama premyslam,kto ju kupuje.
arizona
19.08.10,06:16
[/B]


:---:---teda som na pocikanie od rehotu-to je sila.....!!!!:---

a co sa tej kavy tyka-tusim ze je stale v obehu-ak myslime tu istu.je to Gastro kava a je ozaj hnusna.v zlatom obale a 1kg balenie.sama premyslam,kto ju kupuje.
mimotemyáno, ešte sa predáva. Minule som ju videla v Ziel punkte za dve eurá...
rickman
19.08.10,07:10
Tak mozno nie kazdemu chuti illy alebo lavazza :D.
lujza.j
19.08.10,08:24
Tak mozno nie kazdemu chuti illy alebo lavazza :D.
mimotemylavazza je čisto marketingová káva;) "nastrkaná" do množstva rešt. a kaviarní:(
Rozalka
19.08.10,10:55
Dovolím si nesúhlasiť, v mojom kávovare sa z nej urobí skvelá káva so super penou, už sa len naučiť robiť tie všakovaké obrazce.
lujza.j
19.08.10,12:02
Dovolím si nesúhlasiť, v mojom kávovare sa z nej urobí skvelá káva so super penou, už sa len naučiť robiť tie všakovaké obrazce.
ok:D Rozalka, 100 ľudí 100 chutí;) chceš povedať, že lavazza je lepšia ako napr. fajnová káva v HR zn. Franck:confused::);) ja netvrdím, že v mojej "mašine" neurobí pekné presso urobí, ale nekupujem ju.;)
rickman
19.08.10,12:04
Ale no, dievcata, je to iba kava :).
Tweety
19.08.10,12:06
ok:D Rozalka, 100 ľudí 100 chutí;) chceš povedať, že lavazza je lepšia ako napr. fajnová káva v HR zn. Franck:confused::);) ja netvrdím, že v mojej "mašine" neurobí pekné presso urobí, ale nekupujem ju.;)
Lavazzí je viac druhov, nie všetky sú dobré, napr. rossa nie je zlá.
lujza.j
19.08.10,12:31
Ale no, dievcata, je to iba kava :).
ty si tu brnkol na kávovú strunu:D mne ani illy nechutí:D
lujza.j
19.08.10,12:35
Lavazzí je viac druhov, nie všetky sú dobré, napr. rossa nie je zlá.
rossa chutí preto tak ako chutí pretože tam je viac "robusty" ako "arabiky":);)
Rozalka
19.08.10,12:44
Celé to spočíva v miešaní druhov káv, arabiky a robusty.

ARABIKA - káva s výraznou, veľmi variabilnou chuťou, menej horká.
ROBUSTA - 3x viac kofeínu ako arabika, viac horká.

Illy je 100% arabika, preto je chuťovo jemná, kým Lavazza robí aj 100% arabiku, ale aj zmesi 50/50 príp. 80/20.
Koľko ľudí, toľko chutí.
rickman
19.08.10,13:39
ty si tu brnkol na kávovú strunu:D mne ani illy nechutí:D

Ja kávu nepijem :D, iba poznám značky :).
cabada
20.08.10,18:04
rossa chutí preto tak ako chutí pretože tam je viac "robusty" ako "arabiky":);)

to ani nie...
cabada
20.08.10,18:06
Celé to spočíva v miešaní druhov káv, arabiky a robusty.

ARABIKA - káva s výraznou, veľmi variabilnou chuťou, menej horká.
ROBUSTA - 3x viac kofeínu ako arabika, viac horká.

Illy je 100% arabika, preto je chuťovo jemná, kým Lavazza robí aj 100% arabiku, ale aj zmesi 50/50 príp. 80/20.
Koľko ľudí, toľko chutí.

ani toto nie celkom tak...:)
lujza.j
20.08.10,18:25
to ani nie...
tak daj, nech som ešte múdrejšia:D:D
hladkyy
29.08.10,19:18
u nas je pohstinstvo na mizernej urovni. ak je nieco lepsie, je to aj drahsie. na druhej strane, u nas ludia chodia do restauraci menej ako napr. v okolitych krajinach. je to zacarovany kruh. Nie je nad ceske hospudky a ich hotovky, tak jak za komancu.
ubka
20.07.12,13:12
pre mna je najlepšia tá káva, ktorá chutí mne :-), a to isté platí o víne, nedávam na žiadneho somoliera, predovšetkým pijem vínko, ktoré mne chutí a to je pre mňa najlepšie:-)
páči sa mi ako sa doťahujete :-))))
renka45
25.07.12,17:33
Určite to má veľa príčin. Skúsim pomenovať hlavné. Životná úroveň na Slovensku a z toho vyplývajúci dopyt po týchto službách. Ľudia tu žijú spôsobom z práce k televízii to znamená nežijú ale prežívajú :) Dovolím si tvrdiť, že aj keby bola na Love_nsku nad priemerná úroveň týchto služieb nebol by po nich dopyt. Ceny si myslím, že sú v poriadku len naše platy sú chabé. Takže platy sú problém prečo to tu nefunguje.
no tak to súhlasím, ja osobne zopár rokov pracujem v tejto oblasti a som aj v tejto oblasti vyštudovaná,....správny čašník sa má spravať ako osoba, ktorá prichádza do kontaktu s ľuďmi, má vyzerať dobre, a všetko robiť s maximálnou snahou, zákazník, náš pán,...ale keď tí dvaja zákazníci, čo prídu do podniku a prestravujú okolo 50 eur, si absolútne neuvedomujú, že čašník tých 50 eur zarobí za 2 dni státia na nohách. o čom má byť to všetko, čo očakávajú ľudia od gastronómie, keď personál nemá inšpiráciu a nie je ani zďaleka objektívne ohodnotený, nie je tam snaha obnovovať a vnášať do gastronómie život, aspoň mna to baví, ale nemá to zmysel za také peniaze :(