klaun
13.12.09,09:12
Mám začínajúci eshop a potrebujem poradiť ako sa zviditeľniť, aby o ňom klienti vedeli.
Dantess
13.12.09,09:01
Ahoj, na porade nájdeš veľa tém o reklame. Musíš si ale niektoré príspevky vysortírovať, ktoré majú reklamný a oblbovací charakter a naslubujú ti všetko. Dobrá téma bola "ťažká cesta ku hviezdam", alebo "reklama v rádiu, alebo lokálnych novinách" tam sa diskutoval aj o inom než len o radiu a pod. Reklamou sa celkom zaoberám a baví ma. Máš eshop. Reklamu si teda môžeš robiť na vlastnú pasť. Odporúčam hlavne reklamu na google adwords. Etarget neodporúčam. Nájdeš tu témy, kde íše 90% diskutujúcich, že sa im zvýšila návštevnosť, ale tržby nie. Reklamu na facebooku nepoznám, ale z osobných skúseností môžem povedať, že ju nesledujem. Musí naozaj zaujať, aby tam človek klikol. Ďalej by som si spravil blog s tematikou tvojho podnikania, kde by si rozoberal problemy atd atd. Dobra web stranka je tiež základ a nie len dobre vyzerajúca, ale aj dobre spravená z vnútra. Na to poznám dobrú firmu, ktorá ti spraví aj profi SEO. Odporúčam ti prezrieď témy na porade, určite nájdeš veľa informácií
klaun
13.12.09,09:13
ďakujem za rýchlu odpoveď

určite si to pozriem

rada by som ti dala súhlas alebo porada body, no neviem ako, lebo mi to stále vypisuje, že to je len pre registrovaných a ja som registrovaná (klasická registrácia),alebo niečo o administrátorovi. Treba na to niečo iné?
Leila2006
13.12.09,09:16
Neviem ako je to vo všeobecnosti alebo aká je účinnosť reklamy na aute, ale mňa osobne zvykne zaujať a aj zopár mojich známych, čo prevádzkujú e-shop ju majú..
Dantess
13.12.09,10:39
Pravda, na aute máme aj my reklamu, ale neviem že by z nej chodilo nejak veľa Ľudí, ale je to dobrá podpora
klaun
13.12.09,10:47
Dá sa nejako finančne nenáročne spropagovať špecializovaný eshop?
klaun
13.12.09,12:48
urobím to inak. Udám vám adresu a ak bude niekto taký ochotný, aby sa ňu pozrela prípadne mi poradil, čo by som mala zlepšiť, prípadne ako podporiť jej účinnosť na webe. Stránku a aj jej eshop.
Adresa je: www.klaun-gameedition.meu.zoznam.sk
Stránky fungujú v niečo vyše mesiaca. Za tipy vopred ďakujem.
Dantess
13.12.09,13:08
mne sa nepaci domena. dlha a nepresvedciva. Daj si radsej nieco typu www.klaun-hry.sk, alebo neico podobne
klaun
13.12.09,13:30
S domenou momentálne nič nedokážem urobiť, ale neskôr sa to zmení na kratšie. Skôr mi ide o obsah stránky.
padro
13.12.09,20:09
ta domena snad uz horsia ani nemohla byt, a email to ani nehovorim uz, pri takej domene sa ludia ku obsahu ani nedostanu... a ze to nejde zmenit ?? preco by neslo ved to je otazka par minut.
klaun
13.12.09,20:39
opakujem, neide to zatiaľ. Nech mi prosím odpovedia tí, čo sa chcú vyjadriť k obsahu. Takí, čo si stránku pozrú a úprimne mi poradia. Opakujem názov stránky sa nedá zmeniť. Ja nemám problém s návštevnosťou, ale potrebujem radu na zefektívnenie obsahu. Návštev mám viac než dosť a aj sa tam zdržia.
padro
13.12.09,20:49
Návštev mám viac než dosť v zadani temy "potrebujem poradiť ako sa zviditeľniť" to si protireci... a ved ty nepredavas obsah webu ale hry, takze ide o to ci maju ludia zaujem o tie hry, aspon podla mna, a nie o obsah webu, myslim ze tam mas toho dost popisaneho.
klaun
14.12.09,04:15
ďakujem za odpoveď a máš pravdu, na začiatku to bolo zviditeľnenie, no na obsah stránky som sa pýtala nižšie, vrámci príspevkov.

Zviditeľnením som myslela reklamné kanály a miesta, kde môžem stránky umiestniť, prípadne kde môžem umiestniť PR články. Sú isté miesta, kde to už dávam, no rada by som to rozšírila na viacej miest. Vopred ďakujem za vaše fundované odpovede.
dusanpetras
14.12.09,21:17
Dá sa nejako finančne nenáročne spropagovať špecializovaný eshop?

Dantes mal dobré rady, ja by som ešte doporučil využiť virálny marketing, ako to umožňuje Facebook. Účet, priatelia, stránky, diskusné skupiny. Viem, že som len načrtol a nenapísal viac, ale ak bude treba, stačí napísať PM.
Podľa mňa je to čo sa týka investícií a času veľmi vhodná ´reklama´, ktorá nič nestojí. Pozor: nemyslím PPC na Facebooku, myslím marketing :-)
dusanpetras
19.12.09,07:50
Dá sa nejako finančne nenáročne spropagovať špecializovaný eshop?

Skús PR články, dajú sa zverejniť aj zdarma, prípadne za nie likvidačnú sumu na špecializovaných weboch.
peter9998
19.12.09,11:11
ja by som odporucal ako tu bolo spominane facebook - vytvorit si stranku na FB davat tam novinky niejake akcie pripadne sutaze atd...pripadne registraciu do katalogov...