marecek123
13.12.09,09:46
Dobry den.Remeselnik zivnostnik mi vykonaval v byte nejaku pracu a chcem sa opytat ake potvrdenie si mam od neho vypytat.Bude to nejaka faktura na ktoru mi rozpise rozsah prace,cena.Ten isty papier mi bude sluzit aj ako potvrdenie o zaplateni?Dakujem pekne
veronikasad
13.12.09,08:51
Dobry den.Remeselnik zivnostnik mi vykonaval v byte nejaku pracu a chcem sa opytat ake potvrdenie si mam od neho vypytat.Bude to nejaka faktura na ktoru mi rozpise rozsah prace,cena.Ten isty papier mi bude sluzit aj ako potvrdenie o zaplateni?Dakujem pekne
Ak budeš faktúru platiť v hotovosti, dokladom o úhrade bude príjmový pokladničný doklad s podpisom živnostníka, že uhr. od teba prevzal.
marecek123
13.12.09,08:56
Budem to platit v hotovosti,no neviem maju remeselni zivnostnici pokladne?:Alebo som to zle pochopil?AK by mi chcel dat iba tu fakturu moze to byt iba na fakture uvedene,alebo mam trvat na pokladnicnom blocku?dakujem
Tweety
13.12.09,09:29
Budem to platit v hotovosti,no neviem maju remeselni zivnostnici pokladne?:Alebo som to zle pochopil?AK by mi chcel dat iba tu fakturu moze to byt iba na fakture uvedene,alebo mam trvat na pokladnicnom blocku?dakujem
Za práce by mal vystaviť faktúru, ak ju zaplatiš v hotovosti, dokladom o úhrade bude jeho príjmový pokladničný doklad.
220870
13.12.09,14:23
Budem to platit v hotovosti,no neviem maju remeselni zivnostnici pokladne?:Alebo som to zle pochopil?AK by mi chcel dat iba tu fakturu moze to byt iba na fakture uvedene,alebo mam trvat na pokladnicnom blocku?dakujem
Asi neviete aký je rozdiel medzi príjmovým blokom a pokladničným blokom.Preto to radšej zaplatte bankovým prevodom a máte vystaráno.
veronikasad
13.12.09,14:28
Budem to platit v hotovosti,no neviem maju remeselni zivnostnici pokladne?:Alebo som to zle pochopil?AK by mi chcel dat iba tu fakturu moze to byt iba na fakture uvedene,alebo mam trvat na pokladnicnom blocku?dakujem
Do konca roka 2010 nepotrebuje živnostník - aj keď jeho služba podlieha evidencii tržby registračnou pokladňou - pri úhrade faktúry v hotovosti doklad z reg. pokladne. Stačí príjmový pokladničný doklad.