Valjean
13.12.09,12:37
Vie niekto ako kandidovať za poslanca do strany trebárs za smer čo na to treba, kde , aké dokumenty a čo potom keď som v strane mám aj nejaký plat ?
Mária27
13.12.09,11:44
Keď si v strane, platíš členské príspevky. Keď sa chceš dostať do strany, prihlás sa do miestnej pobočky. Kto má šťastie či známosti v strane, dostane sa aj na nejakú kandidátku, alebo dostane nejakú funkciu (ak je strana pri hrante). Ostatné je "křoví".
ludex
13.12.09,15:22
Vie niekto ako kandidovať za poslanca do strany trebárs za smer čo na to treba, kde , aké dokumenty a čo potom keď som v strane mám aj nejaký plat ?

No myslím,že to je jednoduché! Stačí byť v správny čas na správnom mieste a vedieť sa správne strkať do r..i správnym luďom. A si tam!A pokial sa ti toto všetko podarí,tak bude aj plat! ;)
BXLmiami
13.12.09,18:21
Na začiatku platíš ty.A ked platíš dobre,napr.ako Flašík,tak potom sa ocitneš za odmenu tam,kde platia Tebe,napr.ako Monika.
buchač
13.12.09,18:23
No myslím,že to je jednoduché! Stačí byť v správny čas na správnom mieste a vedieť sa správne strkať do r..i správnym luďom. A si tam!A pokial sa ti toto všetko podarí,tak bude aj plat! ;)

....no myslím , že to až tak jednoduché nie je ....

Poniektorí správny ľudia majú tie svoje polky pevne stisnuté , zovreté ....to aby sa od strachu nepos...i , aby o tie svoje korýtka neprišli ....

Jednoduchšie je založiť si svoju , vlastnú stranu .....

A póóóóóóóóóóóóóóóoriadne sa rozkročiť ...........................;):rolleyes::---:D
ludex
13.12.09,19:47
....no myslím , že to až tak jednoduché nie je ....

Poniektorí správny ľudia majú tie svoje polky pevne stisnuté , zovreté ....to aby sa od strachu nepos...i , aby o tie svoje korýtka neprišli ....

Jednoduchšie je založiť si svoju , vlastnú stranu .....

A póóóóóóóóóóóóóóóoriadne sa rozkročiť ...........................;):rolleyes::---:D

Buchač,zadávatel témy chce vstúpiť do strany a mať plat! Keď si založí svoju stranu,musí platiť on. A na druhej strane,byť stale v strehu z roztiahnutými púlkami :eek::eek::eek::eek: ,tiež nie je búhví co. ;):):rolleyes:
Klimentová Viera
14.12.09,05:40
Odpusti mi moju poznámku na úvod, ale to s tým platením za členstvo v strane myslíš vážne, alebo si zažartoval. Členstvo v strane je spojené s dvoma podmienkami. Stotožnenie sa s jej programom a platenie členských príspevkov. Vládnuce strany majú aj svoj aparát, ktorý zabezpečuje "chod" strany, kde sú platení ľudia, teda dostávajú plat. Netuším, čo by si tam robil.
Ak chceš kandidovať za niektorú stranu, môžeš byť na jej kandidátke aj ako nezávislý kandidát. Skôr sú to však ľudia pomerne známi, niečím výnimoční. A potom kandidátka strany k voľbám je vždy akási "trauma". Každý chce byť na zvoliteľnom mieste. Ale ani to nie je rozhodujúce. Môže sa prekrúžkovať (napr.so 150-teho miesta aj na zvoliteľné), ale to vyžaduje obrovské úsilie, meno v strane i známosť vo verejnosti a veľa peňazí na kampaň.
Zdá sa, že tebe je jedno v akej politickej strane,len nech si na kandidátke. S týmto postojom som sa už niekde stretla, ale nebol tak prezentovaný ako tvoja otázka.
Valjean
14.12.09,08:43
Za členstvo v strane im platiť a ešte i za založenie strany im platiť. Dobre vymyslené. No čiže obyčajný človek môže ísť akurát tak do r..i. inak Dík za odpovede.
misomiso
14.12.09,08:52
Za členstvo v strane im platiť a ešte i za založenie strany im platiť. Dobre vymyslené. No čiže obyčajný človek môže ísť akurát tak do r..i. inak Dík za odpovede.

Normalny clovek hlavne neuvazuje nad takymi chujovinami ako ty, prepac, - nech mi za to da Richard druhe poriadkove upozornenie, alebo nech ma hoci aj vyluci z Porady.
BXLmiami
14.12.09,10:52
Za členstvo v strane im platiť a ešte i za založenie strany im platiť. Dobre vymyslené. No čiže obyčajný človek môže ísť akurát tak do r..i. inak Dík za odpovede.

mimotemyMaš 16 rokov,alebo kde si vlastne žil doteraz?:)
wagner
14.12.09,11:00
mimotemyMaš 16 rokov,alebo kde si vlastne žil doteraz?:)
Vidno - mladý, oblbnutý polit. sľubmi . A okrem toho verí, že to, čo ten "chudák, ktorého stále prenasledujú média" povie, je všetko pravda. Keby rozmýšľal, tak tým táraninám nikdy neuverí. Žiaľ, politika sa robí pre takýchto ......., ktorí si nevidia ďalej od nosa.
wagner
14.12.09,11:05
Za členstvo v strane im platiť a ešte i za založenie strany im platiť. Dobre vymyslené. No čiže obyčajný človek môže ísť akurát tak do r..i. inak Dík za odpovede.
Ešte musí pretiecť veľa vody, pokiaľ pochopíš o čom politika je. Iba v skratke - najprv plať, potom sa dobre pchaj do zadnej časti tela, buď podnikateľ a prispievaj na volebnú kampať v sume tak okolo 35 tisíc € a viac a potom Ťa buď obdarujú zákazkou, alebo miestom na kandidátke niekde v strede - teda na mieste, kde sa ťažko dostaneš do parlamentu. Alebo si sa narodil v nesprávnom čase, na nesprávnom mieste a v nesprávnej rodine. Inak by si nemal takéto otázky.
Valjean
14.12.09,15:36
No 16 nemám je mi 18 a na rok maturujem. Pýtal som sa preto lebo raz u nás bola na škole taká beseda so stranou smer kde nám vraveli,že do politiky môže ísť hocikto. A Fico osobne nám vravel že začínal ako poslanec a svoje úspechy v politike dosiahol ťažkou prácou. A vravel, že poslancom môže byť každý len sa treba snažiť, ale ako ním byť nám nevravel. Za to som sa to pýtal. Potom chcela ísť do politiky celá naša trieda:D
JankaO
14.12.09,15:46
No 16 nemám je mi 18 a na rok maturujem. Pýtal som sa preto lebo raz u nás bola na škole taká beseda so stranou smer kde nám vraveli,že do politiky môže ísť hocikto. A Fico osobne nám vravel že začínal ako poslanec a svoje úspechy v politike dosiahol ťažkou prácou. A vravel, že poslancom môže byť každý len sa treba snažiť, ale ako ním byť nám nevravel. Za to som sa to pýtal. Potom chcela ísť do politiky celá naša trieda:D
Veď áno, každý po dosiahnutí požadovaného veku, podľa Ústavy má právo voliť a byť volený.
wagner
14.12.09,17:22
No 16 nemám je mi 18 a na rok maturujem. Pýtal som sa preto lebo raz u nás bola na škole taká beseda so stranou smer kde nám vraveli,že do politiky môže ísť hocikto. A Fico osobne nám vravel že začínal ako poslanec a svoje úspechy v politike dosiahol ťažkou prácou. A vravel, že poslancom môže byť každý len sa treba snažiť, ale ako ním byť nám nevravel. Za to som sa to pýtal. Potom chcela ísť do politiky celá naša trieda:D
určite, do strany môžeš ísť. Zaplatíš členské, budeš sa zúčastňovať na schôdzach, prikyvovať a na to, aby si sa dostal na kandidátku, môžeš dlho iba snívať. Takých je veľa, čo sa tam chcú dostať.Lenže veľký šéf zabudol povedať, že bol v bývalých straníckych funkciách a preto sa mu ľahšie presadzovalo. Keby nebola zmena systému, dnes by bol z neho nomenklatúrny káder.
Excise Duty
14.12.09,17:45
No 16 nemám je mi 18 a na rok maturujem. Pýtal som sa preto lebo raz u nás bola na škole taká beseda so stranou smer kde nám vraveli,že do politiky môže ísť hocikto. A Fico osobne nám vravel že začínal ako poslanec a svoje úspechy v politike dosiahol ťažkou prácou. A vravel, že poslancom môže byť každý len sa treba snažiť, ale ako ním byť nám nevravel. Za to som sa to pýtal. Potom chcela ísť do politiky celá naša trieda:D
:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D :D:D:D:D:D
Škoda, že tu nie je taký smejko, čo šablí...
buchač
14.12.09,18:15
:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D :D:D:D:D:D
Škoda, že tu nie je taký smejko, čo šablí...

http://www.mysmiley.net/imgs/smile/sick/sick0006.gifhttp://www.mysmiley.net/imgs/smile/sick/sick0019.gifhttp://www.mysmiley.net/imgs/smile/sick/sick0020.gif

.....stačí ...???? ;)
misomiso
14.12.09,18:17
No 16 nemám je mi 18 a na rok maturujem. Pýtal som sa preto lebo raz u nás bola na škole taká beseda so stranou smer kde nám vraveli,že do politiky môže ísť hocikto. A Fico osobne nám vravel že začínal ako poslanec a svoje úspechy v politike dosiahol ťažkou prácou. A vravel, že poslancom môže byť každý len sa treba snažiť, ale ako ním byť nám nevravel. Za to som sa to pýtal. Potom chcela ísť do politiky celá naša trieda:D

Tak Fica mas na skole na besede a nas sa ides pytat, ako sa stat poslancom streny Smer? Jeho si sa mal opytat a nam si to sem mal podrobne opisat. Pretoze takych, ktori by sa tam radi ocitli by sa tu naslo viac.

Len si to treba dobre premysliet a nacasovat. Musis sa pchat do tej spravnej strany. Co ak sa Smer ocitne na smetisku dejin, pokym sa tebe podari urobit v strane karieru a dostat sa na kandidatku? Co budes potom robit ked nebudes mat poriadne zamestnanie, pretoze si cely zivot stravil na okresnych stranickych schodzach a ked budes mat konecne sancu, tak bude Fici stary dedo ako teraz Meciar a bude sa triast, ci sa vobec dostane do parlamentu?

Nebolo by lepsie vstupit do nejakej novej perspektivnej strany - napr. SAS aby si to stihol, ked sa raz dostanu k moci? Dobre si to premysli, a potom nam napis, drzime ti palce.
buchač
14.12.09,18:22
No 16 nemám je mi 18 a na rok maturujem. Pýtal som sa preto lebo raz u nás bola na škole taká beseda so stranou smer kde nám vraveli,že do politiky môže ísť hocikto. A Fico osobne nám vravel že začínal ako poslanec a svoje úspechy v politike dosiahol ťažkou prácou. A vravel, že poslancom môže byť každý len sa treba snažiť, ale ako ním byť nám nevravel. Za to som sa to pýtal. Potom chcela ísť do politiky celá naša trieda:D

Kriste Pane , odpusť mu , lebo nevie , čo činí ....

Tak na toto sú iné smajlíky ....

Chlapče , chlapče .....za toto by si si zaslúžil ....http://www.mysmiley.net/imgs/smile/fighting/fighting0056.gif

...a ja si idem ulahodiť .....respektíve si hodiť ....

http://www.mysmiley.net/imgs/smile/fighting/fighting0045.gif
poprípade ...http://www.celysvet.cz/skin/smile/s10125.gif

P.S.:
Teba ospravedlňuje mladosť , mňa zasa vek ....;)
hnedoočka
14.12.09,18:24
Kriste Pane , odpusť mu , lebo nevie , čo činí ....

Tak na toto sú iné smajlíky ....

Chlapče , chlapče .....za toto by si si zaslúžil ....http://www.mysmiley.net/imgs/smile/fighting/fighting0056.gif

...a ja si idem ulahodiť .....respektíve si hodiť ....

http://www.mysmiley.net/imgs/smile/fighting/fighting0045.gif
poprípade ...http://www.celysvet.cz/skin/smile/s10125.gif

P.S.:
Teba ospravedlňuje mladosť , mňa zasa vek ....;)

:D:D:D:D:D:D
BXLmiami
14.12.09,18:25
No 16 nemám je mi 18 a na rok maturujem. Pýtal som sa preto lebo raz u nás bola na škole taká beseda so stranou smer kde nám vraveli,že do politiky môže ísť hocikto. A Fico osobne nám vravel že začínal ako poslanec a svoje úspechy v politike dosiahol ťažkou prácou. A vravel, že poslancom môže byť každý len sa treba snažiť, ale ako ním byť nám nevravel. Za to som sa to pýtal. Potom chcela ísť do politiky celá naša trieda:D
:) To je už druhý.Prvý ,ktorý niečo dosiahol dlhou,ťažkou a poctivou prácou bol Rezeš.:D
Ibaka
16.12.09,12:16
No 16 nemám je mi 18 a na rok maturujem. Pýtal som sa preto lebo raz u nás bola na škole taká beseda so stranou smer kde nám vraveli,že do politiky môže ísť hocikto. A Fico osobne nám vravel že začínal ako poslanec a svoje úspechy v politike dosiahol ťažkou prácou. A vravel, že poslancom môže byť každý len sa treba snažiť, ale ako ním byť nám nevravel. Za to som sa to pýtal. Potom chcela ísť do politiky celá naša trieda:D
Ej bisťu, vidím že "gazda" zasieval na to správne panenské pole neorané.
Pani Oravcová
18.12.09,19:20
No ja by som na tvojom mieste súhlasila s MisoMisom. Pretože si aj ja naozaj myslím že smer už dlho nebude. Mali veľké sľuby ale slabé činy. Čo moja osobnosť považuje za podraz. Zvýšime platy, vrátime peniaze poškodeným klientom nebankových subjektov Horizont a BMG, atď .Čakáme čakáme a nič sa nedeje. Za tieto nebankovky sa zavraždilo 150 ľudí a nikoho to nezaujíma ľudia prišli o všetko a psichicky to nezvládli. Za takéto jednanie môžu o vol. hlase odo mňa určite iba snívať a ver mi, že čoskoro to zbadá viac ľudí a popularita začne klesať. Moja rada držím palce.
buchač
18.12.09,20:13
No ja by som na tvojom mieste súhlasila s MisoMisom. Pretože si aj ja naozaj myslím že smer už dlho nebude. Mali veľké sľuby ale slabé činy. Čo moja osobnosť považuje za podraz. Zvýšime platy, vrátime peniaze poškodeným klientom nebankových subjektov Horizont a BMG, atď .Čakáme čakáme a nič sa nedeje. Za tieto nebankovky sa zavraždilo 150 ľudí a nikoho to nezaujíma ľudia prišli o všetko a psichicky to nezvládli. Za takéto jednanie môžu o vol. hlase odo mňa určite iba snívať a ver mi, že čoskoro to zbadá viac ľudí a popularita začne klesať. Moja rada držím palce.

Čiže , z uvedeného mi vyplynulo , že Vladko Fruník bol aspoň za polovicou z tých ľudí , ktorých svojou rétorikou presvedčil , aby mu zverili svoje celoživotné úspory .
Za druhou polovicou , samozrejme prišli ostrí chlapci s besebalkami a týmito presvedčovacími nástrojmi donútili vložiť ostatných ku vkladom do týchto inštitúcií .......

Čiže , aký podraz , pýtam sa , otázku kladiem ??????????
Nie podraz , ale nehorázna chamtivosť národa slovenského ...:eek:

Kebyže sa začali vyplácať poškodení z týchto nebankoviek , tak to ja považujem za brutálne nehorázny podraz , následkom toho aktu asi by som začal vraždiť ja ....neviem síce , v ktorom poradí by som bol v rade tých nespokojných , ale rozhodne by bol dosť dlhý ...


Najvyšší vklad do nebankoviek zatiaľ prevyšuje 700 miliónov
"Zatiaľ najvyšší, no ešte neoverený vklad do nebankoviek prevyšoval 700 miliónov korún," povedala pre agentúru SITA hovorkyňa generálneho prokurátora Svetlana Husárová. Kto týmto vkladateľom bol a či stihol svoje peniaze vybrať pred krachom nebankoviek, však neuviedla. Ak by však vkladateľ, ktorý vložil sumu 700 miliónov korún bol úspešný len jeden rok, pri 30-percentnom úroku by za 365 dní zarobil podľa prepočtov agentúry SITA vyše 200 miliónov korún.

http://dnes.atlas.sk/slovensko/133145/najvyssi-vklad-do-nebankoviek-zatial-prevysuje-700-milionov

Kde , kto si dovolil byť taký istý , alebo sprostý , že takýto obnos položí pofidérnej firme ?

http://openiazoch.zoznam.sk/produkty/ni/detail.asp?TID=NIHOR

A kebyže nebol vyplatený napríklad tento vkladateľ , tak mi ver , že Fruni fialky vonia , ale odspodu ....
A s dotyčným vkladateľom je ich pekných pár ...menovať nebudem ....;)

To CD - ko je nenormálna zbraň ...
wagner
18.12.09,20:43
No ja by som na tvojom mieste súhlasila s MisoMisom. Pretože si aj ja naozaj myslím že smer už dlho nebude. Mali veľké sľuby ale slabé činy. Čo moja osobnosť považuje za podraz. Zvýšime platy, vrátime peniaze poškodeným klientom nebankových subjektov Horizont a BMG, atď .Čakáme čakáme a nič sa nedeje. Za tieto nebankovky sa zavraždilo 150 ľudí a nikoho to nezaujíma ľudia prišli o všetko a psichicky to nezvládli. Za takéto jednanie môžu o vol. hlase odo mňa určite iba snívať a ver mi, že čoskoro to zbadá viac ľudí a popularita začne klesať. Moja rada držím palce.
Lenže o tom, že nemajú voliť tieto komunistické kádrové rezervy, treba presvedčiť najmä tú väčšiu menšinu, ktorých oblbnú tak isto, ako aj študentov v témé "kandidovanie do strany". Takto si kádrová rezerva hľadá budúcich voličov. Žiaľ, na Slovensku je štatisticky viac ľudí s nízkym vzdelaním - teda potencionálnych voličov kádrových rezerv a pravica má potom smolu. Aj dnes som stretla v PD jedného, čo vykrikoval "zlatí komunisti". Asi som sa špatne pozrela a musela som rýchlo odísť, inak neviem, čo by ma ten pohľad bol stál. Takže realita je taká, že čím väčší oblbovač, tým viac voličov. A mladí, čo nezažili komunistov, mu žerú priamo z ruky.
wagner
18.12.09,20:50
Čiže , z uvedeného mi vyplynulo , že Vladko Fruník bol aspoň za polovicou z tých ľudí , ktorých svojou rétorikou presvedčil , aby mu zverili svoje celoživotné úspory .
Za druhou polovicou , samozrejme prišli ostrí chlapci s besebalkami a týmito presvedčovacími nástrojmi donútili vložiť ostatných ku vkladom do týchto inštitúcií .......

Čiže , aký podraz , pýtam sa , otázku kladiem ??????????
Nie podraz , ale nehorázna chamtivosť národa slovenského ...:eek:

Kebyže sa začali vyplácať poškodení z týchto nebankoviek , tak to ja považujem za brutálne nehorázny podraz , následkom toho aktu asi by som začal vraždiť ja ....neviem síce , v ktorom poradí by som bol v rade tých nespokojných , ale rozhodne by bol dosť dlhý ...


http://dnes.atlas.sk/slovensko/133145/najvyssi-vklad-do-nebankoviek-zatial-prevysuje-700-milionov

Kde , kto si dovolil byť taký istý , alebo sprostý , že takýto obnos položí pofidérnej firme ?

http://openiazoch.zoznam.sk/produkty/ni/detail.asp?TID=NIHOR

A kebyže nebol vyplatený napríklad tento vkladateľ , tak mi ver , že Fruni fialky vonia , ale odspodu ....
A s dotyčným vkladateľom je ich pekných pár ...menovať nebudem ....;)

To CD - ko je nenormálna zbraň ...
Juraj, úplne s Tebou súhlasím. Pretože aj môj názor je, že keby boli tie peniaze z nebankoviek dostali, tak daňový úrad by si bol utrel hubu, lebo by ich nebol nikto zdaňoval. A teraz, keď naleteli, tak neviem prečo vykrikujú, že im má niekto vrátiť peniaze. A čože ich tam posielal štát, veď ministerka financií v TV aj v rádii upozorňovala na to, že sú to súkromné spoločnosti, za vklady tam štát neručí. Lenže všetci videli rýchly zisk, mali veľké oči. Nie som škodoradostná, ale každému podľa zásluh.
Bastian
18.12.09,20:56
No ja by som na tvojom mieste súhlasila s MisoMisom. Pretože si aj ja naozaj myslím že smer už dlho nebude.
S tým súhlasím aj ja. Strany, ktoré v budúcnosti čaká úspech sú SAS a MOST/HÍD.


Mali veľké sľuby ale slabé činy. Čo moja osobnosť považuje za podraz.
To sa dalo čakať... A je to tak aj lepšie :).



Zvýšime platy, vrátime peniaze poškodeným klientom nebankových subjektov Horizont a BMG, atď .Čakáme čakáme a nič sa nedeje. Za tieto nebankovky sa zavraždilo 150 ľudí a nikoho to nezaujíma ľudia prišli o všetko a psichicky to nezvládli. Za takéto jednanie môžu o vol. hlase odo mňa určite iba snívať a ver mi, že čoskoro to zbadá viac ľudí a popularita začne klesať. Moja rada držím palce.
Inak práve tí, čo vložili svoje peniaze do BMG a Horizontu, sú asi najvernejší voliči strany SMER. Potom, ako vložili svoje peniaze do rúk zlodejom, zopakovali to isté... Ba čo viac, vložili Ficovi do rúk svoj osud. V domnení, že práve on sa o všetkých postará.
wagner
18.12.09,20:58
S tým súhlasím aj ja. Strany, ktoré v budúcnosti čaká úspech sú SAS a MOST/HÍD.


To sa dalo čakať... A je to tak aj lepšie :).



Inak práve tí, čo vložili svoje peniaze do BMG a Horizontu, sú asi najvernejší voliči strany SMER. Potom, ako vložili svoje peniaze do rúk zlodejom, zopakovali to isté... Ba čo viac, vložili Ficovi do rúk svoj osud. V domnení, že práve on sa o všetkých postará.
A on sa na nich kašle, veď ani iné nemôže spraviť.
BXLmiami
19.12.09,06:52
AAAle,čo by kašľal,odškodní ich predsa v roku 2011,len čo ho znova zvolia,no nieee???Tak len voľte,voľte.:DBlahoslavení chudobní duchom.....
Danila
19.12.09,08:54
Vie niekto ako kandidovať za poslanca do strany trebárs za smer čo na to treba, kde , aké dokumenty a čo potom keď som v strane mám aj nejaký plat ?Ak budeš čestný, bezúhonný, máš rodný list a diplom z trenčianskej univerzity si adeptom na milionára v službách pre blaho ľudu......;)
kukučka
19.12.09,21:51
možno dostaneš aj dvojnásobný....ak vieš dobre bicyklovať :D:D:D
misoft
19.12.09,23:21
A možno aj štvornásobný, ak si zavesí na krk červenú kravatu.
Excise Duty
20.12.09,08:04
možno dostaneš aj dvojnásobný....ak vieš dobre bicyklovať :D:D:D
Myslím, že mladý sa úplne jednoznačne vyjadril, že chce k bolševikom...
Pani Oravcová
20.12.09,10:40
V niečom máš pravdu áno boli sme oblbnutý vysokým ziskom.ale prečo to tu dovolil náš štát prevádzkovať takúto organizáciu. Vôbec ich nekontrolovali nepreverovali keď videli, že aké vysoké zisky ponúkajú. Zaujímavé že v českej republike bol ich národ odškodnený ihneď do haliera. Slováci nič. By si videl čo by spravili taký rakúšania keby sa v ich štáte toto stane Tí by ich ukrižovali z Viedne až do Ríma.
marjankaj
20.12.09,11:11
Vie niekto ako kandidovať za poslanca do strany trebárs za smer čo na to treba, kde , aké dokumenty a čo potom keď som v strane mám aj nejaký plat ?

Môžeš kandidovať za poslanca do parlamentu, do VÚC, do miestneho zastupiteľstva. Ale do strany? :confused: A za poslanca môžeš kandidovať aj ako nezávislý. Ide iba o to či budeš zvolený. Teda musíš presvedčiť voličov, prípadne stranu, aby ťa zaradila vo svojej kandidátke na zvoliteľné miesto. Neverím, že čakáš, že ťa nejaká strana zaradí vo svojej kandidátke na prvé miesto.(alebo zvoliteľné)
buchač
20.12.09,11:18
V niečom máš pravdu áno boli sme oblbnutý vysokým ziskom.ale prečo to tu dovolil náš štát prevádzkovať takúto organizáciu. Vôbec ich nekontrolovali nepreverovali keď videli, že aké vysoké zisky ponúkajú. Zaujímavé že v českej republike bol ich národ odškodnený ihneď do haliera. Slováci nič. By si videl čo by spravili taký rakúšania keby sa v ich štáte toto stane Tí by ich ukrižovali z Viedne až do Ríma.

Tomu sa hovorí aj inak ....


Sloboda podnikania
4. Sloboda podnikania

4.1 Definícia podnikania

Podnikanie – skutočné vykonávanie hospodárskej činnosti prostredníctvom stáleho zariadenia – podniku v inom čl.št. na neurčitú dobu. Zahŕňa profesionálny výkon činnosti samostatne zárobkovo činnej osoby, prevádzkovanie remeselnej, poľnohospodárskej, obchodnej alebo inej živnostenskej činnosti, ako aj činnosti slobodného povolania. Musí to byť legálna činnosť.

4.2 Osoby, kt. podnikajú

Slobodu podnikania majú osoby, kt. podnikajú a sú príslušníci čl.št.(FO a PO).
FO – samostatne zárobkovo činné osoby – sú podnikatelia, obchodníci či remeselníci, kt. pracujú pre seba, teda nie sú u nikoho zamestnaní.
PO – spoločnosti – všetky zariadenia, kt. sledujú hospodársky cieľ prevádzkujú zárobkovú činnosť. Ich právna forma nie je podstatná. Môžu to byť súkromné aj verejné podniky.

Musia spĺňať dve zásadne podmienky:

1.) musia byť založené (zaregistrované) podľa práva čl.št. – je proces, pri kt. spoločnosť získava právnu subjektivitu(vlastniť majetok, uzatvárať zmluvy, viesť súdne spory).
2.) musia mať registrované sídlo, ústrednú správu(miesto, kde sa prijímajú dôležité rozhodnutia), hlavné miesto podnikateľskej činnosť na území Spoločenstva(miesto, kde sú vykonávané najdôležitejšie hospodárske aktivity)

Ale dá sa aj inak ...

Čo je dovolené koňovi , nie je dovolené volovi ....

P.S.:
Citát žiadam nebrať osobne , narážam na trochu inú kategóriu ...;):rolleyes::---:D
BXLmiami
20.12.09,11:36
Stát mohol upozornovať,čo ustami ministerky financií opakovane urobil,ale pokiaľ tie spoločnosti preukazateľne neporušili zákon,resp.ich niekto neudal za niečo,nebolo v moci štátu spoločnosti zakázať.
Danila
20.12.09,12:58
S tým súhlasím aj ja. Strany, ktoré v budúcnosti čaká úspech sú SAS a MOST/HÍD.


To sa dalo čakať... A je to tak aj lepšie :).



Inak práve tí, čo vložili svoje peniaze do BMG a Horizontu, sú asi najvernejší voliči strany SMER. Potom, ako vložili svoje peniaze do rúk zlodejom, zopakovali to isté... Ba čo viac, vložili Ficovi do rúk svoj osud. V domnení, že práve on sa o všetkých postará.Milý Bastian, aj ja ako nenapraviteľný zvedavec som vložila do nebankoviek. Ale nie zmilionárčieť. Nad nimi už sa zmrákalo, a ja som veľmi chcela vedieť, ako sa pod mračnami tvária. Nebolo to však mojou príslušnosťou k žiadnej politickej strane, ale bolo to v dôsledku mojej nekonečnej blbosti. Neverila som im ani slovo, ani slovíčko. Ale, čo som to vlastne chcela? Asi toto.
Nikdy som ani vo sne neočakávala, aby občan za moju blbosť a zvedavosť zaplatil. Ak by sa tak stalo / ale to sa asi celkom určite nestane/, že by ma niekto odškodnil, tak by to boli prvé peniaze, za ktoré by som sa hanbila. A červeňala až za ušami. A rozdala ich na NOTA BENE. Aj takí sme my f...voliči. Pekné Vianoce a pozdrav Aničku.:);)
Lianka
20.12.09,13:09
Danila, paci sa mi, ze ty sa nelutujes, nenadavas na stat (ved ten za teba nerozhodol - sama si sa rozhodla), ale len zasnes sama nad sebou, kde ostal rozum stat... :eek:

Danila, ono to tak, zial, casto v zivote chodi, ze clovek sa zvacsa uci na vlastnych chybach. :(
buchač
20.12.09,13:19
Milý Bastian, aj ja ako nenapraviteľný zvedavec som vložila do nebankoviek. Ale nie zmilionárčieť. Nad nimi už sa zmrákalo, a ja som veľmi chcela vedieť, ako sa pod mračnami tvária. Nebolo to však mojou príslušnosťou k žiadnej politickej strane, ale bolo to v dôsledku mojej nekonečnej blbosti. Neverila som im ani slovo, ani slovíčko. Ale, čo som to vlastne chcela? Asi toto.
Nikdy som ani vo sne neočakávala, aby občan za moju blbosť a zvedavosť zaplatil. Ak by sa tak stalo / ale to sa asi celkom určite nestane/, že by ma niekto odškodnil, tak by to boli prvé peniaze, za ktoré by som sa hanbila. A červeňala až za ušami. A rozdala ich na NOTA BENE. Aj takí sme my f...voliči. Pekné Vianoce a pozdrav Aničku.:);)

... mea culpa , mea culpa , mea proxima culpa ...;):---:D


Neverila som im ani slovo, ani slovíčko
Ja už len z toho dôvodu , že oných pánov osobne som poznal .....:eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek:
pivko
20.12.09,18:25
S tým súhlasím aj ja. Strany, ktoré v budúcnosti čaká úspech sú SAS a MOST/HÍD.


To sa dalo čakať... A je to tak aj lepšie :).



Inak práve tí, čo vložili svoje peniaze do BMG a Horizontu, sú asi najvernejší voliči strany SMER. Potom, ako vložili svoje peniaze do rúk zlodejom, zopakovali to isté... Ba čo viac, vložili Ficovi do rúk svoj osud. V domnení, že práve on sa o všetkých postará.
SaS pojde do volieb v koalicii s SDKU a MOST/HID s SMK a po voľbach sa spoja tak že maš jedno kam vstúpiš , asi aj tak tu bude naďalej vládnuť Fico:mee:
pivko
20.12.09,18:32
Môžeš kandidovať za poslanca do parlamentu, do VÚC, do miestneho zastupiteľstva. Ale do strany? :confused: A za poslanca môžeš kandidovať aj ako nezávislý. Ide iba o to či budeš zvolený. Teda musíš presvedčiť voličov, prípadne stranu, aby ťa zaradila vo svojej kandidátke na zvoliteľné miesto. Neverím, že čakáš, že ťa nejaká strana zaradí vo svojej kandidátke na prvé miesto.(alebo zvoliteľné)
Hlavne ako nezávislý si najprv musí nazbierať potrebný počet podpisov na kandidátnu listinu aby mohol kandidovať;)
pivko
20.12.09,18:40
:) To je už druhý.Prvý ,ktorý niečo dosiahol dlhou,ťažkou a poctivou prácou bol Rezeš.:D
Ako si neviem pre čo Ťa napadlo do tejto diskusie miešať nebožtíka ,zamysli sa nad sebou:mee:
Danila
20.12.09,19:26
Ako si neviem pre čo Ťa napadlo do tejto diskusie miešať nebožtíka ,zamysli sa nad sebou:mee:Veď sa zamyslela. O mŕtvych len dobre. A to dodržala.:mee::rolleyes: Aj na iných velikánov spomíname....často a radi....;)
ludex
20.12.09,19:46
Ako si neviem pre čo Ťa napadlo do tejto diskusie miešať nebožtíka ,zamysli sa nad sebou:mee:


Aj súdruh Lenin je večne živý,čo ten druhý je horší ? ;)
betka
02.02.10,18:03
Nečítala som tému, ale mám čosi na jazyku, a preto musíííííím buchnúť.....!!!!!!!

Prieskumy hovoria: strana xy má podla prieskumu YY,Y%
- strana xx má podľa priskumu XX,X%

Dočerta!!!!

JA chcem vedieť, koľko:
- strana xy má podľa prieskumu YY,Y% a ako dopadol IQ test testujúcich za stranu xy
- strana xx má podľa prieskumu XX,X% a ako dopadol IQ test testujúcich za stranu xx

NECH SA VIE, AKÁ INTELIGENCIA s priemerne prepočítaným % volí XY, a XX!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ludex
02.02.10,18:17
Nečítala som tému, ale mám čosi na jazyku, a preto musíííííím buchnúť.....!!!!!!!

Prieskumy hovoria: strana xy má podla prieskumu YY,Y%
- strana xx má podľa priskumu XX,X%

Dočerta!!!!

JA chcem vedieť, koľko:
- strana xy má podľa prieskumu YY,Y% a ako dopadol IQ test testujúcich za stranu xy
- strana xx má podľa prieskumu XX,X% a ako dopadol IQ test testujúcich za stranu xx

NECH SA VIE, AKÁ INTELIGENCIA s priemerne prepočítaným % volí XY, a XX!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Myslím,že náš pán premiér si vie vybaviť aj väčšie veci ako je neaký prieskum! Inak to nevidím! Bohužial! :mee:
buchač
02.02.10,18:18
Nečítala som tému, ale mám čosi na jazyku, a preto musíííííím buchnúť.....!!!!!!!

...na to som tu JA.... ;)


Prieskumy hovoria: strana xy má podla prieskumu YY,Y%
- strana xx má podľa priskumu XX,X%

Dočerta!!!!

JA chcem vedieť, koľko:
- strana xy má podľa prieskumu YY,Y% a ako dopadol IQ test testujúcich za stranu xy
- strana xx má podľa prieskumu XX,X% a ako dopadol IQ test testujúcich za stranu xx

NECH SA VIE, AKÁ INTELIGENCIA s priemerne prepočítaným % volí XY, a XX!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Taky pěkný ....za najlepšieho volia asi tí , ktorí majú potom aké IQ ...???
Tiež by ma to zaujímalo , aj keď takýto prieskum je nereálny ...
Ale na porovnanie IQ národa - voličov by mohlo hádam postačiť aj začlenenie určitých otázok do relácie ....malá vzorka za minulý rok ....;):rolleyes::---:---:D:D:D

http://www.youtube.com/watch?v=seYT9uOMCEohttp://www.youtube.com/watch?v=vi-a3b_TR2I&feature=related

Inak , keď je tu taká téma , veď sa už zadávateľovi uvoľnilo nejaké miestečko ...;):D....či.....???

http://www.sme.sk/c/5220143/dzurinda-pod-tlakom-fica-skoncil.html
wagner
02.02.10,18:47
Myslím,že náš pán premiér si vie vybaviť aj väčšie veci ako je neaký prieskum! Inak to nevidím! Bohužial! :mee:

Samozrejme že si to vie vybaviť:rolleyes:. Narobí rozruch, ktorý potom spľasne ako bublina a zas ho budú voliť tí, čo majú IQ na úrovni izbovej teploty. Stačí pozrieť úroveň vzdelania v SR a podľa toho, koľko % je tých s tým nízkym vzdelaním( cca 2/3), tak toľko hlasov voličov získa ten krikľúň:eek:
Laco-monter
03.02.10,10:53
Moj stary otec stale hovorieval,že radšej stupi do maleho smradľavého ..... ako do strany!
buchač
03.02.10,11:14
Moj stary otec stale hovorieval,že radšej stupi do maleho smradľavého ..... ako do strany!

....pekný názor , len keby sa ho aj iní držali .

Poniektorí z našich " ctihodných " do toho malého , smradľavého nie že stúpili , oni sa rovno v bazéne plného smradu a h-áčiek vykúpali a hybaj do politiky ....;)
Pejo
03.02.10,18:01
Ja som sa tiež do politiky nemiešal, však sa ma to netýkalo, ale ako som sa stal účtovníkom-ekonómom, a pozrel som si celková cena práce - čistá mzda, a ešte potom aj z čistej mzdy platiť 19 % dph pri kúpe tovarov a služieb. Nie nie, takto to ďalej nešlo do politiky sa musíme zapojiť viacerí, ináč tam budú len chamtivci, mňa osobne oslovila strana SaS, a už som sa stal aj členom, a teraz som veľmi rád, že som členom takého odborného kolektívu. MOŽNO sa aj vďaka mne podarí niečo zmeniť :)
Laco-monter
03.02.10,18:10
Ja som sa tiež do politiky nemiešal, však sa ma to netýkalo, ale ako som sa stal účtovníkom-ekonómom, a pozrel som si celková cena práce - čistá mzda, a ešte potom aj z čistej mzdy platiť 19 % dph pri kúpe tovarov a služieb. Nie nie, takto to ďalej nešlo do politiky sa musíme zapojiť viacerí, ináč tam budú len chamtivci, mňa osobne oslovila strana SaS, a už som sa stal aj členom, a teraz som veľmi rád, že som členom takého odborného kolektívu. MOŽNO sa aj vďaka mne podarí niečo zmeniť :)
Aj ja v to dúfam,že sa niečo podarí zmeniť, no neverím, že bežný pracujúci človek zo svojej práce zbohatne.
To nebolo v žiadnom režime ani sa to nikdy nestane.
Jednoducho mzdy budú stále tak nastavené aby bežný pracujúci človek len živoril.
pavol54
03.02.10,19:25
Ja som sa tiež do politiky nemiešal, však sa ma to netýkalo, ale ako som sa stal účtovníkom-ekonómom, a pozrel som si celková cena práce - čistá mzda, a ešte potom aj z čistej mzdy platiť 19 % dph pri kúpe tovarov a služieb. Nie nie, takto to ďalej nešlo do politiky sa musíme zapojiť viacerí, ináč tam budú len chamtivci, mňa osobne oslovila strana SaS, a už som sa stal aj členom, a teraz som veľmi rád, že som členom takého odborného kolektívu. MOŽNO sa aj vďaka mne podarí niečo zmeniť :)

musim použiť jeden trojslovný výraz ktorý použila jedna diskutujúca kolegyňa
"....a bolo ráno"
Klimentová Viera
04.02.10,05:37
Ja som sa tiež do politiky nemiešal, však sa ma to netýkalo, ale ako som sa stal účtovníkom-ekonómom, a pozrel som si celková cena práce - čistá mzda, a ešte potom aj z čistej mzdy platiť 19 % dph pri kúpe tovarov a služieb. Nie nie, takto to ďalej nešlo do politiky sa musíme zapojiť viacerí, ináč tam budú len chamtivci, mňa osobne oslovila strana SaS, a už som sa stal aj členom, a teraz som veľmi rád, že som členom takého odborného kolektívu. MOŽNO sa aj vďaka mne podarí niečo zmeniť :)

Každý má právo vybrať si, ale zaujímalo by ma, čím ťa táto strana oslovila. Predstaviteľ strany je "otcom" ekonomickej reformy, teda téma, ktorá ťa sem priviedla. Trápia ťa chamtivci - a si presvedčený, že je to strana "čistých a nechamtivých ". Zamyslel si sa aj nad súvislosťami vzniku tejto strany?. Možno, že je tu veľa otázok, ale ja len tak trošku uvažujem a zamýšľam sa. Ak si presvedčený, že si "stúpil" správne, tak ti želám, aby si sa nesklamal.
Excise Duty
04.02.10,11:33
Slovenská voličská základňa sa delí fanúšikov, tých je bohužiaľ najviac, ďalej racionálnych voličov a napokon na tých, čo majú ruku v šerbli.
Excise Duty
04.02.10,11:37
Ako vždy :
- rečami
- nádejou.

Pozri si ako je napr. potichu prepojená na Poradu.

Ale to všetky vznikali tak, že už sa na to nemohli pozerať (ako iní kradnú ).

Pre istotu zober gumáky.
A z čoho vyplýva, že SaS je prepojená na Poradu?
Danila
05.02.10,10:55
A z čoho vyplýva, že SaS je prepojená na Poradu?Napríklad aj z toho, že opakovane sa toleruje politikum. Nie však vždy. Etiketou zakázané. A vraj história sa neopakuje. Že je tak, pamätníci Porady? Možno bude baner, lebo ja tú SaS nemusím.:):rolleyes:;)
pavol54
05.02.10,12:09
Zatial každá robila opak toho čo sľubovala pred voľbami asi dám hlas len takej čo pred voľbami bude sľubovať: plýtvanie , kradnutie, ohováranie podrazy skrátka všetky negatíva, tú pôjdem voliť lebo buď bude robiť naopak, ak bude robiť to čo sľubovala tak sa aspoň nesklamem.
misomiso
05.02.10,12:29
Ja dam bez vahania hlas takej strane, ktora di da do volebneho programu znizenie byrokratickej zataze - predovsetkym pre podnikatelov, ale aj pre obcanov.

Zatial som taku nesmelu zmienku o tom nasiel iba na stranke SDL - teda strany, o ktorej som si myslel, ze uz par rokov nejestvuje. Teda ona de facto ani nejestuje, pokial nema strana 5%, tak akoby neexistovala.

Na stranke http://www.mojasdl.sk/temy/lepsia-praca

sa mozeme docitat:

Súčasné úrady práce len vedú štatistiku nezamestnaných a mrhajú peniaze na zbytočnú byrokraciu.

alebo

Štát musí aktívne v spolupráci so sociálnymi partnermi hľadať spôsoby ako zlepšiť postavenie zamestnancov v práci. Neklásť nezmyselné prekážky zamestnávateľom,[COLOR=DimGray]ale zároveň podporovať tých, ktorí si svojich zamestnancov vážia (a tvrdo postihovať tých, ktorí ich šikanujú).

Je naozaj smutne a paradoxne, ze ak by som chcel pomoct presadit zasady zdraveho rozumu (ktore uz davno mali byt uplatnovane) a odstranit najvacsiu prekazku rozvoja podnikania aekonomiky, tak by musel volit komunistov. Ziadna ina strana pokial viem nad takym niecim ani neuvazuje...
Danila
05.02.10,15:42
Ja dam bez vahania hlas takej strane, ktora di da do volebneho programu znizenie byrokratickej zataze - predovsetkym pre podnikatelov, ale aj pre obcanov.

Zatial som taku nesmelu zmienku o tom nasiel iba na stranke SDL - teda strany, o ktorej som si myslel, ze uz par rokov nejestvuje. Teda ona de facto ani nejestuje, pokial nema strana 5%, tak akoby neexistovala.

Na stranke http://www.mojasdl.sk/temy/lepsia-praca

sa mozeme docitat:

Súčasné úrady práce len vedú štatistiku nezamestnaných a mrhajú peniaze na zbytočnú byrokraciu.

alebo

Štát musí aktívne v spolupráci so sociálnymi partnermi hľadať spôsoby ako zlepšiť postavenie zamestnancov v práci. Neklásť nezmyselné prekážky zamestnávateľom,ale zároveň podporovať tých, ktorí si svojich zamestnancov vážia (a tvrdo postihovať tých, ktorí ich šikanujú).

Je naozaj smutne a paradoxne, ze ak by som chcel pomoct presadit zasady zdraveho rozumu (ktore uz davno mali byt uplatnovane) a odstranit najvacsiu prekazku rozvoja podnikania aekonomiky, [COLOR="Teal"]tak by musel volit komunistov. Ziadna ina strana pokial viem nad takym niecim ani neuvazuje... ...stačí zamiešať volebné lístky ako pri sedme, a je celkom jedno, ktorý vhodíš, ak ide len o nich. Určite trafíš.....:rolleyes:;)
Bastian
06.02.10,18:20
Ja dam bez vahania hlas takej strane, ktora di da do volebneho programu znizenie byrokratickej zataze - predovsetkym pre podnikatelov, ale aj pre obcanov.

Zatial som taku nesmelu zmienku o tom nasiel iba na stranke SDL - teda strany, o ktorej som si myslel, ze uz par rokov nejestvuje. Teda ona de facto ani nejestuje, pokial nema strana 5%, tak akoby neexistovala.

Na stranke http://www.mojasdl.sk/temy/lepsia-praca

sa mozeme docitat:

Súčasné úrady práce len vedú štatistiku nezamestnaných a mrhajú peniaze na zbytočnú byrokraciu.

alebo

Štát musí aktívne v spolupráci so sociálnymi partnermi hľadať spôsoby ako zlepšiť postavenie zamestnancov v práci. Neklásť nezmyselné prekážky zamestnávateľom,ale zároveň podporovať tých, ktorí si svojich zamestnancov vážia (a tvrdo postihovať tých, ktorí ich šikanujú).

Je naozaj smutne a paradoxne, ze ak by som chcel pomoct presadit zasady zdraveho rozumu (ktore uz davno mali byt uplatnovane) a odstranit najvacsiu prekazku rozvoja podnikania aekonomiky, tak by musel volit komunistov. Ziadna ina strana pokial viem nad takym niecim ani neuvazuje...

Jedna vec je zmienka a druhá činy:). Aj Fico mal plné ústa činov... a aj tá reklama vyznie dnes veľmi zaujímavo - http://www.youtube.com/watch?v=yBoTIpUTD9w.
Mal možnosť ukázať nám jeho predstavu o poriadku...

Nakoniec zanechá krajinu v oveľa horšom stave ako bola predtým. Slovensko má už pár rokov zaradenú spiatočku. Ani čo sa týka ekomiky, ani ako vzor tu Smer & company neurobili nič dobré. Keď tak, iba ľuďom natrepali sprostosti do hláv... a oni uverili (a stále čakajú na zázrak :)). Tým tu urobili najviac zla. Ešte viac ako tými zlodejinami. Bude to veľmi dlho trvať, kým ľudia na to prídu, že sa musia sami o seba postarať.
Svinské správanie sa tu stalo normou.
Spravodlivosť a moc je v rukách skorumpovaných pokakancov.
Parlament sa mení na krčmu.
Nehľadajú sa riešenia, iba vinníci.
Otázkou už len zostáva kam sa chceme takto dostať?

A ak niekto nevidí ten rozdiel, čo tu teraz visí v lufte a čo tu bolo za býv. vlády, tak musí byť slepý. Misomiso, mám pocit, že aj to ovzdušie pre podnikateľov tu bolo o niečo jednoduchšie a prehľadnejšie. Dnes je v móde kradnutie, nadávanie, ožieranie sa, nachádzanie vinníkov, vyhováranie sa za všetko... Zase sa začína šepkať medzi ľuďmi to, čo dávno. Že ten kto nekradne okráda svoju rodinu. A niet divu...

Táto vláda nezvláda poslanie tvorcu jasných pravidiel hry, vychovávania ľudí k samostatnosti a aj ako vzor tu narobila iba obrovskú škodu. Iba stiahla Slovensko do hlbokého bahna.

Ale to, že tu vyhrávajú takýto politici nie je náhoda. Sami si tu vyberáme takýto druh politiky. Väčšina obyvateľov Slovenska je v takom čudnom stave, že sa jej páčia tí, čo im síce nasľubujú kadečo, no nakoniec ich riadne nakopú do riti... ako keby boli masochisti.
Danila
07.02.10,05:45
To Bastian, múdro si to napísal. Aj čitateľne. Ale pri válove krochká každá svinka, a až na jatkách je pokorná.;) Nielen smerácka.:) Peknú nedeľu......
Klimentová Viera
08.02.10,07:09
To Bastian, múdro si to napísal. Aj čitateľne. Ale pri válove krochká každá svinka, a až na jatkách je pokorná.;) Nielen smerácka.:) Peknú nedeľu......
Máš pravdu, len tie "politické" válovky sú akosi stále plné. Politici sa pri nich menia už pekných pár rôčkov a vždy sú plné a je z čoho ich dopĺňať. Žeby tá veľká "čierna jama" mala aspoň trojité dno?
Ľudia sú však nepučiteľní - obdivujú bohatstvo, klaňajú sa veľkým a mocným a veria ich sľubom. A tak to bude aj v "blízkej budúcnosti". Nie som zástancom tejto vlády, ani jeden jej politický subjekt mi nie je blízky, ale k moci sa opäť derie nová finančná oligarchia - sú tí najčistejší, najnepoškvrnenejší..... Strážia vraj naše záujmy. Bude však z capa záhradník. Spojenie dvoch politických subjektov (jedného so škandálmi na krku a skúsenosťami s vládnutím za sebou a druhého s financiami v bankách) bude ďalší podvod na ľuďoch.
wagner
11.02.10,20:56
Neviem, či by sme sa nemali v niečom poučiť. Našla som tento zaujímavý článok.

11.02.2010: Správa o ukrajinských voľbách

Autor: Ján Čarnogurský
Prečítané 1981 krát
Pošli e-mailom (http://blog.aktualne.centrum.sk/mailtoafriend/mailfriend.php?itemid=720)

Siedmeho februára som sa zúčastnil ako medzinárodný pozorovateľ na druhom kole ukrajinských prezidentských volieb. Naša skupina navštívila v Kyjeve asi 9-10 volebných miestností. V jednej volebnej miestnosti som sa potom zúčastnil aj na spočítavaní hlasov.

Voľby boli organizačne dobre pripravené. Volebné komisie pozostávali paritne z členov nominovaných jednou a druhou volebnou stranou. Podľa pôvodného volebného zákona volebná komisia bola uznášaniaschopná, len ak boli pri hlasovaní prítomné 2/3 členov komisie. Pri paritnom zastúpení členov komisie za obe strany stačilo, aby jedna strana stiahla svojich členov volebnej komisie a volebná komisia sa tak stala neuznášaniaschopnou. Práve takúto techniku vraj použil Viktor Juščenko pred piatimi rokmi vo viacerých volebných obvodoch, kde hlasovali prevažne proti nemu.

Novela volebného zákona prijatá len štyri dni pred voľbami iba znižovala kvórum pre uznášaniaschopnosť volebnej komisie na obyčajnú väčšinu. Aj tak by jedna strana mohla znemožniť hlasovanie volebnej komisie napr. o schválení zápisníc o počte hlasov v danom volebnom okrsku, ale už sa to stávalo menej pravdepodobným a ťažším.

Demokracia je aj o schopnosti prijímať rozhodnutia. Novela volebného zákona na Ukrajine prijatá tesne pred voľbami prehĺbila schopnosť ukrajinskej demokracie prijímať rozhodnutia.

Samotné hlasovanie na Ukrajine obsahuje viac záruk proti zneužitiu, než napr. hlasovanie na Slovensku alebo v Českej republike. Najskôr dohliadajú na odovzdávanie hlasovacích lístkov členovia volebnej komisie za oboch prezidentských kandidátov, potom musí každý volič dvakrát podpísať prevzatie volebného lístku. Najskôr vo volebnom zozname podpíše svoju účasť na voľbách.

Hlasovací lístok pozostáva z dvoch častí. Na jednej časti volič podpíše prevzatie hlasovacieho lístku. Táto časť je perforáciou oddelená od druhej časti lístku. Po podpise na hornej časti volebná komisia oddelí druhú časť a odovzdá ju voličovi. S touto druhou časťou volič hlasuje tak, že za záclonou lístok označí podľa možností, ktoré pripúšťa zákon, nie je preto možné, aby jedna strana priviedla masovo väčší počet neoprávnených voličov, pretože toto by bolo možné na základe podpisov, alebo naopak chýbajúcich podpisov identifikovať. Po vyznačení hlasovania na lístku za záclonou volič vyjde ku urnám a vhodí do niektorej z nich svoj lístok.

Na priebeh hlasovania dozerajú ešte pozorovatelia za každého kandidáta. Pozorovatelia môžu byť prítomní aj pri sčítaní hlasov a podpisujú zápisnicu o výsledku hlasovania. Čiže zákonnosť hlasovania garantovali na Ukrajine štyri poistky: paritné zloženie volebnej komisie za oboch kandidátov, dva podpisy od každého voliča pri preberaní hlasovacieho lístku a pozorovatelia za každého kandidáta prítomní v hlasovacej miestnosti.

Volebné miestnosti sa uzatvárali o 20:00 hod. večer a začalo sa sčítanie hlasov. V Kyjeve, kde naša skupina navštevovala volebné miestnosti, pripadalo na jeden volebný okrsok približne 2,5 tisíc voličov. Účasť voličov bola asi 65 %, preto vo všetkých volebných okrskoch boli komisie schopné spočítať hlasy najneskôr do polnoci. Potom odvážali zápisnice na vyšší stupeň administratívy volieb a potom ďalej, až do Ústrednej volebnej komisie.

V pondelok predpoludním však ukrajinské média nehlásili žiadny prípad, že by volebná komisia nebola schopná spočítať hlasy a oznámiť výsledok na vyššiu úroveň. Ak by chcela Júlia Tymošenková napadnúť výsledok volieb na súde, bude to mať ťažké s dokazovaním. Musela by dokázať, prečo jej zástupcovia vo volebnej komisii nenamietali priebeh volieb v danom okrsku, ale naopak, podpísali zápisnicu o výsledku hlasovania. Musela by nejakým spôsobom spochybniť podpisy voličov na zozname a na hlasovacích lístkoch. A konečne musela by vysvetliť, prečo jej pozorovatelia vo volebnej miestnosti nehlásili žiadnu nezrovnalosť pri hlasovaní.

Počas volieb bol Kyjev úplne pokojný, aj v pondelok predpoludním bol pokojný, popoludní sa začali zhromažďovať prívrženci Viktora Janukoviča pred budovou Ústrednej volebnej komisie. Asi chceli byť pri tom, ak by Ústredná volebná komisia predsa len odhalila nejaké vady hlasovania. V Kyjeve zvíťazila Júlia Tymošenková. Aj v prvom kole tam zvíťazila. Kyjevčania jej síce vo väčšine odovzdali hlas, ale už neboli ochotní ísť za ňu demonštrovať do ulíc, v ktorých bola teplota -10˚C.

Výsledky všetkých hlasovaní na Ukrajine potvrdzujú, že krajina je politicky rozdelená na východ a západ. Zodpovední politici by si to mali uvedomovať a nerobiť politiku, ktorá rozdelenie krajiny ešte prehlbuje. Východ a západ sú schopní sa dohodnúť na rozvíjaní ukrajinského hospodárstva aj na približovaní sa k Európskej únii, ktorá je na Ukrajine populárna. Nedohodnú sa však na vstupe do NATO alebo na radikálnej nacionalistickej politike, ktorú neprijme ruskojazyčné obyvateľstvo. Tieto témy iba prehlbujú rozpoltenosť Ukrajiny. Každý politik, ktorý vnucuje krajine práve tieto témy, či domáci alebo zahraničný, hrá s Ukrajinou cynickú hru.
Klimentová Viera
25.02.10,05:45
Snažila som sa najsť tému, kde by som položila otázku, ktorá nebola zodpovedaná inému členovi Porady, ale všetky vhodné témy už boli pouzatvárané. Možno, že tu mi niekto odpovie. Má Porada platenú inzerciu, alebo propagáciu politickej strany?. Ak áno, potom je moja otázka bezpredmetná, ale ak nie pýtam sa: "Prečo mi pri otvorení Porady udrie do očí SDĽ a jej predseda???"
drajver
25.02.10,07:35
Snažila som sa najsť tému, kde by som položila otázku, ktorá nebola zodpovedaná inému členovi Porady, ale všetky vhodné témy už boli pouzatvárané. Možno, že tu mi niekto odpovie. Má Porada platenú inzerciu, alebo propagáciu politickej strany?. Ak áno, potom je moja otázka bezpredmetná, ale ak nie pýtam sa: "Prečo mi pri otvorení Porady udrie do očí SDĽ a jej predseda???"

Lebo ho Riško "ľúbi" :---:---:--- .
Chobot
25.02.10,13:41
Snažila som sa najsť tému, kde by som položila otázku, ktorá nebola zodpovedaná inému členovi Porady, ale všetky vhodné témy už boli pouzatvárané. Možno, že tu mi niekto odpovie. Má Porada platenú inzerciu, alebo propagáciu politickej strany?. Ak áno, potom je moja otázka bezpredmetná, ale ak nie pýtam sa: "Prečo mi pri otvorení Porady udrie do očí SDĽ a jej predseda???"

Kde vidíš na Porade reklamu na nejakú politickú stranu?
buchač
25.02.10,14:46
Neviem, či by sme sa nemali v niečom poučiť. Našla som tento zaujímavý článok.

11.02.2010: Správa o ukrajinských voľbách

Autor: Ján Čarnogurský
Prečítané 1981 krát
Pošli e-mailom (http://blog.aktualne.centrum.sk/mailtoafriend/mailfriend.php?itemid=720)


Si snáď robíš srandu ...???....či....???:rolleyes:

Tento autor je pre mňa teda neakceptovateľný ...:eek::eek::eek:
Že disident , že KDH , že veriaci , že ......píp , píp ....
pivko
25.02.10,18:04
Si snáď robíš srandu ...???....či....???:rolleyes:

Tento autor je pre mňa teda neakceptovateľný ...:eek::eek::eek:
Že disident , že KDH , že veriaci , že ......píp , píp ....
Ešte dodám že ten ich New vodca je ochotny sa spojiť aj so Smerom , tak potom o čom to je:mee: pravica a ľavica spolu?:mad:
wagner
25.02.10,19:32
Si snáď robíš srandu ...???....či....???:rolleyes:

Tento autor je pre mňa teda neakceptovateľný ...:eek::eek::eek:
Že disident , že KDH , že veriaci , že ......píp , píp ....

Myslím si, že si mal čítať príspevok a nie autora. Ja toho autora tiež nemusím, ale mne išlo o obsah príspevku a autora som musela uviesť, aby som neporušila zákon. Nemusíš ma hádzať do jedného vreca s KDH, to nie je moja krvná skupina.
buchač
25.02.10,20:55
Myslím si, že si mal čítať príspevok a nie autora. Ja toho autora tiež nemusím, ale mne išlo o obsah príspevku a autora som musela uviesť, aby som neporušila zákon. Nemusíš ma hádzať do jedného vreca s KDH, to nie je moja krvná skupina.

Jedno s druhým súvisí ....nechcel som celý článok rozoberať , sú tam podľa mňa nejaké nepresnosti , preto som len tak narýchlo ...možnú politickú bitku odvrátiť som chcel ...
Klimentová Viera
26.02.10,06:21
Kde vidíš na Porade reklamu na nejakú politickú stranu?
:eek: Už nikde.

P.S. Keď si otvoril našu Poradu, tak na pravej strane stálo: Marek Blaha -predseda SDĽ - Aktivity a pod tým odvolávka na web stránku. Od včera poobedia to tam už nie je.

A teraz už vôbec neviem, čo si mám myslieť. Už chýba tá reklama len vložiť do môjho príspevku. "Aj hore, aj dole". Nuž čo, začala predvolebná kampaň a silnejší, možno bohatší a možno šikovnejší, alebo vplyvnejší sa dostane aj sem.
Excise Duty
06.03.10,10:42
plackoo
06.03.10,10:53
Bastian
06.03.10,21:33
BXLmiami
07.03.10,11:45
Dnes v hlavičke témy "Poďme si zaspievať o slovenskom vlastenectve"

Marek Blaha, predseda SDĽ (http://googleads.g.doubleclick.net/aclk?sa=l&ai=BwvmpMD2SS7nhONihsgac2ciYA6aco8QB3IK9mRHAjbcBgJ ciEAEYASDTjIICOABQ1KSssgVgwAWyAQ13d3cucG9yYWRhLnNr ugEJNzI4eDkwX2FzyAEB2gFRaHR0cDovL3d3dy5wb3JhZGEuc2 svdDEzMzkzMS1wNC1wb2RtZS1zaS16YXNwaWV2YXQtby1zbG92 ZW5za29tLXZsYXN0ZW5lY3R2ZS5odG1sqQKm8thASs22PqgDAc gDB-gD1gToA5YC6AO_AfUDAAAAxA&num=1&sig=AGiWqtwCV9xOIFDu4v_DwuqbIrHOyymzBQ&client=ca-pub-7486638941847016&adurl=http://www.mojasdl.sk&nm=32)
Sociálne, dobre, ľudsky. Naše témy a aktivity 2010.
www.mojasdl.sk (http://www.mojasdl.sk)
A to su ktoré.Rozkradneme dalsiu novu Dexia banku?Vytunelujeme nejaký další štátny podnik,ako predtým napri elektrárne?Naučíme sa lepšie tipovat ako Kanis a bude na nové domy?Vychováme dalšieho Roberta?
BXLmiami
07.03.10,11:49
Ešte dodám že ten ich New vodca je ochotny sa spojiť aj so Smerom , tak potom o čom to je:mee: pravica a ľavica spolu?:mad:
Pouč ma prosím,kto je v tejto dvojke ľavica?Zeby Počjatek s Kalinakom?
pivko
07.03.10,19:03
Pouč ma prosím,kto je v tejto dvojke ľavica?Zeby Počjatek s Kalinakom?
Tu nejde o Počiatka a Kaliňaka ,ale o Smer a KDH:mad: KDH už sa vidí vo vláde:mee:
topper1
14.05.10,10:15
Kde vidíš na Porade reklamu na nejakú politickú stranu?

Ufff, uf...a dnes tu vidno reklamu na KSS,je mi divne na žaludku, to tu musi byť? stoji ta reklama za to? ja radšej pošlem na účet Porady jedno Euro ako kukať na blikajuceho komunistu a jeho logo... isto by sa niekto pridal.