Valjean
13.12.09,13:31
Chcem sa spýtať že ak niekto vymyslí doma design auta ale nemá vzdelanie na tvorenie designu len ho ten design auta proste napadol, nakreslil to a myslí si, že to auto by mohlo byť dobré. Kde má ísť alebo koho osloviť keď je len obyčajný človek a bojí sa že ak za niekým pôjde tak mu nápad ukradnú. Má to len nakreslené na papieri a vyzerá to naozaj skvele a bezkonkurenčne.
Tomáš_sh
13.12.09,12:46
Zdravim

Uprimne povedane neverim tomu ze by od teba niekto kupil dizajn auta, nakolko si na tvorbu drzia vlastnych dobre platenych ludi, ktori su samozrejme "trosku" zbehli napriklad v aerodynamike a pod. pricom vsetko sa samozrejme konzultuje s tymom technickych inzinierov. Ak by slo o dizajn povedzme lampy, alebo mozno hriankovaca bolo by to realne.

mimo temy
Je velmi dolezite uvedomit si ze dizajn auta netvoria "akoze dizajneri". Ono je to trochu zlozitejsie, pretoze auto nie je rychlovarna kanvica kde sa moze priemyselny dizajner doslova vyhrat. Teda dizajn auta je vysledok predstavy dizajnera, ktora je tvrdo konzultovana s technickymi tymami pracujucimi na vyvoji toho ktoreho automobilu
Valjean
13.12.09,16:55
Díky za odpoveď len vieš ja by som chcel vedieť za kým mám ísť. Ten design stojí fakt za to a vieš aký je dnes svet. Obyčajného človeka dokážu ľahko odpísať a nápad mu vziať a budiš keď to mám len nakreslené.
Jaroslav F
13.12.09,19:01
skús sa prihlásiť pod svojim menom do dizajnérskej súťaže automobiliek, ktoré sú vyhlasované na VŠ. Pozri napr. stránku STU BA, VŚVU a zas také ohromné peniaze za dizajn nečakaj pretože to naozaj nieje nič, kde ako neštudovaný bez vlastného portfolia a firemného zázemia môžeš preraziť, tý najlepší makajú v dubaji. Hlavne sa to snaž namakať do autoCADU alebo do trueSpaceu a ked budeš ovládať tieto dva základné programy môžeš rozmyšlať daľej.