ali8
13.12.09,21:58
Prosim poradte mi poradaci hladam tu uz vyse dvoch hodin podctivo, a nasla som lenstare prispevky ohladom zrazkovej dane som sa tu niekde docitala ze vraj treba na DU nahlasit na nejakom tlacivo ze som zrazila zrazkvoou danou to este plati alebo je to stara informacia ma to uplne poplietlo teraz pretoze som robila teraz vyplaty za november kde som jednemu zrazila zrazkovou danou zajtra to chcem dat uhradit tu dan za zamestnanca a neviem ci mam aj odniest nejakeho tlacivo ma DU alebo co, podla mna staci potom do stvrtrocneho prehladu to tam napisat ci ako? prosim poradte, dakujem.
abel
13.12.09,21:00
To nahlasovanie neplatí myslím že už dva roky, teraz zrážkovú daň uvádzaš len na štvrťročnom prehľade.
ali8
13.12.09,21:02
To nahlasovanie neplatí myslím že už dva roky, teraz zrážkovú daň uvádzaš len na štvrťročnom prehľade.

dakujem velmi pekne mna asi zmiatli tu tie stare prispevky.
zuzuc
18.12.09,00:04
ahojte,

prosim Vas, tiez to tu uz prehladavam, viem, ze to tu niekde je, ale neviem to najst :
1. aka je presne hranica prijmu pre zrazkovu dan (zavisla cinnost) v r. 2009?
2. kolko moze zarobit dochodca, aby neplatil ziadnu dan z prijmov?

Dakujem pekne.
Antea
18.12.09,05:04
ahojte,

prosim Vas, tiez to tu uz prehladavam, viem, ze to tu niekde je, ale neviem to najst :
1. aka je presne hranica prijmu pre zrazkovu dan (zavisla cinnost) v r. 2009?
2. kolko moze zarobit dochodca, aby neplatil ziadnu dan z prijmov?

Dakujem pekne.
1. Zrážková daň je do 165,97 /5000,- Sk/
2. Dôchodca platí vždy, len má možnosť v daňovom priznaní požiadať o vrátenie dane až nezarobil určitú čiastku. Koľko je to za 2009 presne neviem, ale malo by to byť polovica z ročnej odpočítateľnej čiastky
vikinka
18.12.09,05:52
Doplním sumu- do príjmu 2 012,85 € za rok 2009
zuzuc
22.12.09,08:02
Dakujem velmi pekne!

zuzana
rennka
13.01.10,09:34
To nahlasovanie neplatí myslím že už dva roky, teraz zrážkovú daň uvádzaš len na štvrťročnom prehľade.,
mna to zmiatlo tiez, leb na stranke DU je:
Január
15.1.2010Oznámenie o zrazení a odvedení dane z príjmov fyzických osôb vyberanej zrážkou (okrem dane z príjmov zo závislej činnnosti vyberanej zrážkou) podľa § 43Oznámenie o zrazení a odvedení dane z príjmov právnických osôb vyberanej zrážkou (okrem dane z príjmov zo závislej činnnosti vyberanej zrážkou) podľa § 43
Odvedenie dane z príjmov fyzických osôb vyberanej zrážkou
Odvedenie dane z príjmov právnických osôb vyberanej zrážkou


a je to aj v nasl. mesiacoch. Tak ako to teda vlastne je? Dakujem
Paula
13.01.10,09:52
Ak sa Ťa týka daň, uvedená v zátvorke, potom žiadne oznámenie neposielaš.
rennka
13.01.10,11:04
Takze ak mame zamestnancov na HPP aj na dohodu a platime preddavkovu dan zo zav.cinnosti a aj zrazkovu dan, tak Oznamenie netreba podavat, zraz. dan bude uvedena v 1/4 roc. prehlade. Pochopila som to spravne?
Paula
13.01.10,11:10
Takze ak mame zamestnancov na HPP aj na dohodu a platime preddavkovu dan zo zav.cinnosti a aj zrazkovu dan, tak Oznamenie netreba podavat, zraz. dan bude uvedena v 1/4 roc. prehlade. Pochopila som to spravne?


Správne, toto oznámenie sa v takom prípade neposiela od 1.1.2007.
iveta.konstiakova
13.01.10,12:02
ahojte,uz som zufala!!!
chcem sa tiez opytat ohladne tejto zrazkovej dane. na zaciatku roka som si omylom dala v karte zamestnanca uplatnenie zdan.ciastky, :eek: pricom ju nemal podpisanu a je u nas iba na čiastočnom prac. pomere-bezpecnostny technik. Tým padom mu v mesiaci nevychadzala ziadna dan,ja som ju nikam neoznamovala,ani neevidovala,pricom som ju mala strhavat. teraz neviem ako to napravit. staci,ak si zamestnanec v danovom tu dan doplati? ci ako to napravit? dakam daco ohlasovat ci co robit ?! prosim pomozte. popletka
ivana184
13.01.10,12:22
Daň si vysporiada v daňovom priznaní, v opačnom prípade by bolo nutné robiť opravu mzdy + opravný prehľad na DÚ (ak už bol zaslaný).
ivana184
13.01.10,12:24
Daň si vysporiada v daňovom priznaní, resp. v ročnom zúčtovaní dane, v opačnom prípade by bolo nutné robiť opravu mzdy + opravný prehľad na DÚ (ak už bol zaslaný).
iveta.konstiakova
13.01.10,12:33
takže nedostanem žiadne pokuty z danoveho uradu ani nic take, ked si to on doplati?!
Airam25
13.01.10,13:23
Robila som mzdu zamestnancovi na HPP kde ma preddavkovu dan.Popritom mal vyplatenu dohodu na 300eur-teda dan 57eur.Mzdovy system to ale nerozdelil na zrazkovu dan a zaratal to do preddavkov.Tieto preddavky sa uz uhradili na DU.Stvrtrocny vykaz este nebol odovzdany,neviem teda ci to do vykazu pojde ako zrazkova dan.Mam to spatne v softveri opravit ?? A DU staci poziadat o preuctovanie sumy aby to podla vykazov sedele,alebo to nechat uz tak,kedze preddavkova dan uz bola uhradena ??
Paula
13.01.10,13:27
Robila som mzdu zamestnancovi na HPP kde ma preddavkovu dan.Popritom mal vyplatenu dohodu na 300eur-teda dan 57eur.Mzdovy system to ale nerozdelil na zrazkovu dan a zaratal to do preddavkov.Tieto preddavky sa uz uhradili na DU.Stvrtrocny vykaz este nebol odovzdany,neviem teda ci to do vykazu pojde ako zrazkova dan.Mam to spatne v softveri opravit ?? A DU staci poziadat o preuctovanie sumy aby to podla vykazov sedele,alebo to nechat uz tak,kedze preddavkova dan uz bola uhradena ??


Jeho príjem sa zdaňuje úhrnom (TPP + dohoda), preto iba daň preddavková.
Airam25
13.01.10,13:35
Jeho príjem sa zdaňuje úhrnom (TPP + dohoda), preto iba daň preddavková.

Tzn.ze nemusim nic opravovat,zauctovane je to spravne a v Prehlade sa to nezobrazi ako zrazkova dan? Rozumiem tomu spravne??
mirhu
22.01.10,15:45
Jeho príjem sa zdaňuje úhrnom (TPP + dohoda), preto iba daň preddavková.
Mám otázku : Ak máme zamestnaných študentov, tak :
1/ ak nemajú podpísané vyhlásenie, je to zrážková daň,
2/ ak majú podpísané vyhlásenie - je to aká daň? zrážková či preddavková?

Ďakujem
Paula
22.01.10,15:49
Mám otázku : Ak máme zamestnaných študentov, tak :
1/ ak nemajú podpísané vyhlásenie, je to zrážková daň,
2/ ak majú podpísané vyhlásenie - je to aká daň? zrážková či preddavková?

Ďakujem


1/ záleží od výšky príjmu, či preddavková alebo zrážková
2/ ak si uplatňuje nezd. časť vo Vyhlásení ,vždy preddavková
mirhu
22.01.10,15:57
1/ záleží od výšky príjmu, či preddavková alebo zrážková
2/ ak si uplatňuje nezd. časť vo Vyhlásení ,vždy preddavková

Dakujem :)
vanlenka
24.01.10,08:12
Ahojte, poprosím o radu.
SZCO má na DOPČ od 1.11.2009 / dohodu o prac.činnosti/ 1 pracovníčku, ktorá je evidovaná na ÚP - nezamestaná. Vyplácal jej z dohody 80 EUR, ale za 11/2009 zabudol odviesť zrážkovú daň. Zaplatil ju až 1/2010. Ako to mám teraz zaučtovať správne v JÚ ? Do členenia mzdy dám len v PD dve položky - čistá mzda: 79,20 ÚP a GP - 0,80, kedže daň jej nezrazil ? Môže to byť tak, že v nasledujúcej mzde za 12/2009 jej zrazí daň aj za 11/2009? poraďte prosím. ďakujem
GAP
24.01.10,13:54
Ahojte.
Teraz som s toho trochu vykolajena, pretože len pred tyzdnom som bola na DU a pytala som si tlacivo HLASENIE o vyučtovani dane ... a teda som sa aj pytala či este stale plati povinnost to podavat kedze podavam aj štvť ročný prehlad , a jednoznačne mi povedali že ano. Len si niesom ista či ta dotyčna tomu celkom dobre rozumie pretože mi dala stare hlasenie este v slovenskych korunach. Teda ako to vlastne je? Kto mi to vysvetli? A pre koho vlastne plati aby podaval to hlasenie , tak ako písala RENNKA v príspevku 8 čo ma zo stranky drsr?
Paula
24.01.10,14:00
Ahojte.
Teraz som s toho trochu vykolajena, pretože len pred tyzdnom som bola na DU a pytala som si tlacivo HLASENIE o vyučtovani dane ... a teda som sa aj pytala či este stale plati povinnost to podavat kedze podavam aj štvť ročný prehlad , a jednoznačne mi povedali že ano. Len si niesom ista či ta dotyčna tomu celkom dobre rozumie pretože mi dala stare hlasenie este v slovenskych korunach. Teda ako to vlastne je? Kto mi to vysvetli? A pre koho vlastne plati aby podaval to hlasenie , tak ako písala RENNKA v príspevku 8 čo ma zo stranky drsr?


Netuším, či na niektorom slovenskom DÚ už majú tlačivo Hlásenie v eurách;). Hlásenie podáva ten, kto podával za dané obdobie Prehľady. K príspevku 8 máš odpoveď v prísp. 9.

Pozri tu:
http://www.porada.sk/1256750-post468.html

P.S.: Máš pekný profil ;)
ANDRE TOPIC
27.01.10,09:16
Prosím poraďaci ako by ste vyriešili môj problém so zrážkovou daňou. Mala som zamestnanca na 1 mesiac, mal podpísané vyhlasenie. Po mesiaci pracoval už len na dohodu o PČ - program mi odmenu za dohodu vo výške 100€ dal do preddavkovej dane a malo to byť z zrážkovej.
Ako možem to opraviť ked je to za 8 mesiac? Prosím poraďte
vikinka
27.01.10,09:39
Podať opravný prehľad za III.Q./09,kde správne uvedieš zrážkovú daň a požiadať správcu dane o preúčtovanie zaplatenej dane na zrážkovú daň,nakoľko sa líši len var.symbolom.
Paula
27.01.10,09:44
Prosím poraďaci ako by ste vyriešili môj problém so zrážkovou daňou. Mala som zamestnanca na 1 mesiac, mal podpísané vyhlasenie. Po mesiaci pracoval už len na dohodu o PČ - program mi odmenu za dohodu vo výške 100€ dal do preddavkovej dane a malo to byť z zrážkovej.
Ako možem to opraviť ked je to za 8 mesiac? Prosím poraďte


Ak si uplatňoval nezd. časť aj ako "dohodár", potom je preddavková daň v poriadku, bez ohľadu na výšku príjmu.
ANDRE TOPIC
27.01.10,09:59
Ďakujem, to mi odľahlo
Radinka
27.01.10,11:14
Ja som dnes podávala na DÚ hlásenie a pracovníčka bola presvedčená, že ho podávam na starom tlačive, lebo oni tie nové tlačivá predsa ešte nemajú. Vyviedla som ju z omylu tým, že som jej oznámila, že ho mám stiahnuté zo stránky daňového riaditeľstva. :D :D :D :D :D :D :D
zuzuc
01.02.10,20:22
prism este k teme "dochodca". Moja mama - dochodkyna sa stara o svojich bezvladnych rodicov a pobera -ja neviem, ci je to spravny nazov - opatrovatelske 113€/mesiac? Co je to za prijem? Moze mat okrem toho este prijmy na dohodu? A do akej vysky, aby jej vysle nulova dan?



Dakujem



Zuzana
zuzuc
02.02.10,19:11
prism este k teme "dochodca". Moja mama - dochodkyna sa stara o svojich bezvladnych rodicov a pobera -ja neviem, ci je to spravny nazov - opatrovatelske 113€/mesiac? Co je to za prijem? Moze mat okrem toho este prijmy na dohodu? A do akej vysky, aby jej vysle nulova dan?



Dakujem



Zuzana

Prosim, prosim, odpovie mi niekto? Velmi surne to potrebujem vedíet.
Alebo aspon, kde to mam zistit.

Dakujem

Zuzana
Timka1
02.02.10,19:15
raz som robila jedného zamestnanca na dohodu, ktorý tiež poberal opatrovateľský príspevok na matku, tlačili naňho na sociálke, aby si ju zrušil, pretože príspevok je poskytnutý za opatrovanie 24 hodín denne, kedy ešte chodí pracovať ......
Anik
02.02.10,19:21
zuzuc koľko má mama rokov resp.je starobným alebo invalidným dôchodcom, lebo je tam podstatný rozdiel ak je starobný tak má nárok na odpočítateľnú položku iba ak jej príjem bol nižší ako 4025,70 vrátane dôchodku
zuzuc
08.02.10,21:50
mama ma 62 rokov, starobny (invalidny nastastie nie) dochodok pobera 4 roky a stara sa o svojich rodicov, ktori maju zdravotne postihnutie viac ako 80%.
katka50
09.02.10,04:43
prism este k teme "dochodca". Moja mama - dochodkyna sa stara o svojich bezvladnych rodicov a pobera -ja neviem, ci je to spravny nazov - opatrovatelske 113€/mesiac? Co je to za prijem? Moze mat okrem toho este prijmy na dohodu? A do akej vysky, aby jej vysle nulova dan?



Dakujem



Zuzana
Za rok 2010 môže mať príjem vo výške 2 012,85 €, aby sa jej vrátila daň. Príjem za opatrovanie nejde do daň. priznania-nie je to zdaniteľný príjem.
nicolet
09.02.10,06:53
Dokedy treba odviesť zrážkovú daň za 1/2010, keď výplatný termín máme v posledný deň v mesiaci (26.2.2010). Do 15.2.2010 alebo do 15.3.2010???
andrea123
12.02.10,08:03
Dobrý deň, prosím možem sa spytat, ako je to vlastne so zražkovou danou? Byvala kolegyna mi tvrdí, že minuly rok sa už zmenilo to, že zražkovu daň si moze zamestnanec IBA v danovom priznani, teda že mu ju nemože vysporiadat zamestnávateľ. Mám pár dohodárov, ktorí nepodpísali vyhlásenie a niekedy mali príjem nad 5000 a niektoré mesiace pod 5000, takže tam figuruje aj zrážková aj preddavková daň. A kedže nepracovali celý rok a chceli by si podpísat vyhlásenie, tak by sa im teoreticky mohla vratit cela preddavkova dan...ale čo s tou zražkovou? mam im vratit ich žiadosti a nech si podaju danove priznania? alebo sa to teraz už robi inak? Dakujem velmi pekne za odpoved.

Andrea
Cent
12.02.10,12:23
Dobrý deň, prosím možem sa spytat, ako je to vlastne so zražkovou danou? Byvala kolegyna mi tvrdí, že minuly rok sa už zmenilo to, že zražkovu daň si moze zamestnanec IBA v danovom priznani, teda že mu ju nemože vysporiadat zamestnávateľ. Mám pár dohodárov, ktorí nepodpísali vyhlásenie a niekedy mali príjem nad 5000 a niektoré mesiace pod 5000, takže tam figuruje aj zrážková aj preddavková daň. A kedže nepracovali celý rok a chceli by si podpísat vyhlásenie, tak by sa im teoreticky mohla vratit cela preddavkova dan...ale čo s tou zražkovou? mam im vratit ich žiadosti a nech si podaju danove priznania? alebo sa to teraz už robi inak? Dakujem velmi pekne za odpoved.

Andrea
Můžeš im urobiť RZD ak ťa o to požiadajú do 15.2.2010,tento rok sa už môže uviesť v RZD aj zrážková daň z dohôd , vyhlásenie môžu podpísať u Vás, ak samozrejem inde nemajú podpísané, potom budú platiť preddavkovú daň, aj keď zarobia pod alebo nad určenou hranicou.
Deni
17.02.10,12:30
Za rok 2010 môže mať príjem vo výške 2 012,85 €, aby sa jej vrátila daň. Príjem za opatrovanie nejde do daň. priznania-nie je to zdaniteľný príjem.

Máme zamestnankyňu, ktorá je poberateľkou starobného dôchodku, čiže nezdaniteľnú časť na daňovníka si už uplatniť nemôže. Jej príjem za rok 2010 bol 1715 Eur. Akým spôsobom by sa jej mala vrátiť daň?
rennka
18.02.10,06:55
Ja som dnes podávala na DÚ hlásenie a pracovníčka bola presvedčená, že ho podávam na starom tlačive, lebo oni tie nové tlačivá predsa ešte nemajú. Vyviedla som ju z omylu tým, že som jej oznámila, že ho mám stiahnuté zo stránky daňového riaditeľstva. :D :D :D :D :D :D :D

Radinka a kde si videla na drsr nove tlacivo hlasenia? Ja tam vidim na r.2010 len prehlad a hlasenie za r.2007-08.