regain
13.12.09,22:19
Dobry den.
Chcel by som sa poradit co hovori zakon o potrebe nejakeho potvrdenia,alebo vysetrenia obcana ZTP pre riadenie motoroveho vozidla.Ci mam vobec povolene podla zakona soferovat auto nohami,alebo si ho budem musiet dat prerobit na ruky...mam totiz v tejto veci pochybnosti.
Popis mojej situacie:Pred dvomi rokmi som mal velky uraz pri ktorom som utrpel mnohopocetne zranenia vratane amputacie pravej nohy-iba chodidlo v priehlavku (nemam polku chodidla) na druhej nohe vyrazne poskodenie nervov... Po dvoch rokoch som vsak schopny soferovat auto aj napriek proteze na nohe-je to sice trochu problematicke,ale da sa to.Zatial s automatickou prevodovkou,mozno casom este aj so spojkou.Neviem vsak ako to je s potrebnymi potvrdeniami... ci nejake potrebujem,nepotrebujem... ak ano,kde ich ziskat,ako postupovat.Najradsej by som bol ak by som ziadne potvrdenie nepotreboval a mohol auto nadalej soferovat nohami. Dakujem za vsetky postrehy,reakcie...
Nokerla
14.12.09,19:57
Daj mi mail .....mam aktualnu literaturu / socialneho poradcu a posla by som Ti ju oskenovanu mailom.
feron
17.12.09,08:49
Pozri vyhlášku 9/2009 Z.z. príloha č.5 (napr.cez www.zbierka.sk (http://www.zbierka.sk)) podľa mňa by sa k spôsobilosti alebo k potrebe úpravy vozidla mal vyjadriť lekár, neurológ a ortopéd. úpravy vozidla pozri tiež v tej vyhláške príloha č.9