kergulaan
14.12.09,06:45
Syn si vymodlil na vianoce NB a ja mam teraz obavy, ci budem schopny mu ho hned spojazdnit.
NB je od Asusu a ma mat nainstalovany Win 7.
Kto vie nech poradi co robit.
Mozeme hned ten NB pouzivat, ci sa treba prihlasit na inet a zadat nejake cislo ci inak verifikakovat na pravost Win.
Pripojenie na inet uz mam vyriesene cez ruter Air Live 1000R - dufam ze staci len zapojit kabel do NB a mozeme sa pripajat, ci treba aj tam nieco nastavovat.
Vopred vdaka za rady
Fero11
14.12.09,06:41
Z technickeho hladiska, by malo stacit pripojit NB k routeru a mal by fungovat. Pokial nemas vypnuty v routery DHCP server, tak NB by mal s DHCP servera dostat IP adresu, masku a branu (v NB musi byt zapnuty DHCP klient (co by defaultne malo byt)). Ak su tieto podmienky splnene, tak NET by mal hned fungovat.
mecky
14.12.09,08:19
je mozne ze pri prvom spusteni ntb, prebehne nejake nastavovanie, zvolenie uzivatelskeho mena atd... netreba sa zlaknut a nechat to prebehnut az kym sa win nespusti

neviem akym sposobom to ma asus presne riesene, stalo sa mi uz ale pri HP ze ludia zbadali napis konfiguracia,ntb rychlo vypli a win sa z toho uz nespametal, bolo potrebne kompletne recovery
kergulaan
14.12.09,08:55
Dakujem za odpovede, to by bol prieser dokazit novy nb hned pod stromcekom.
Ja s tym nemam skusenosti, ale na par forach som cital zufale pribehy o aktivacii Whisty, napajani na net a stahovani nejakych packov a potvrdzovani atd - az to musel riesit servis. Toz neviem Win 7 je nove a zatial som sa k nicomu podobnemu nedoatral a tak dufam ze to bude fungovat.
Ak nie tak 24-12-2009 o 1830 som tu. :>D
Fero11
14.12.09,09:10
Ak nie tak 24-12-2009 o 1830 som tu. :>D
No neviem ci tu niekto o takomto cas bude :D
Radsej by si mal este pred vianocami urobit take opatrenia, aby vsetko fungovalo (zapnut NB, urobit prvotne nastavenie a pripojit k routeru, ci funguje NET). Potom to znova zabalit atd ....
kergulaan
14.12.09,19:01
No neviem ci tu niekto o takomto cas bude :D
Radsej by si mal este pred vianocami urobit take opatrenia, aby vsetko fungovalo (zapnut NB, urobit prvotne nastavenie a pripojit k routeru, ci funguje NET). Potom to znova zabalit atd ....

No to je vsetko pekne, ale NB este nemam, cakam kedy ho "jezisko" doda. Samozrejme ze to vyskusam podla tvojho navodu i ked neviem ci to je najlepsia moznost, co ked to pokaslem pred vianocami a pod stromcekom bude nefunkcny NB.
Ked na to nesahnem, tak aspon to bude radost ze to funguje po spusteni...... :>D
Fero11
14.12.09,19:07
V 99%ach to bude fungovat
Maruška54
04.01.10,11:14
Nechcem zakladať novú tému tak sa pýtam tu. Ak otváram na ntb stránku zoznam.sk tak mám v pozadí zvislé farebné pruhy. Na iných stránkach sa to nezobrazuje a stalo sa mi to dnes prvýkrát.
Blankake
04.01.10,12:57
Nechcem zakladať novú tému tak sa pýtam tu. Ak otváram na ntb stránku zoznam.sk tak mám v pozadí zvislé farebné pruhy. Na iných stránkach sa to nezobrazuje a stalo sa mi to dnes prvýkrát.
Aj mne sa zobrazujú tie pruhy. :):rolleyes::confused:
misoft
04.01.10,13:10
Sú tam! A aj stránka je lenivejšia! Asi ich miestny problém.
Maruška54
04.01.10,14:04
ďakujem
kergulaan
13.01.10,04:24
Konecne ma byt objednany vianocny NB dodany - kuriernou sluzbou.
Kto ma skusenosti z nakupom cez internet, nech mi poradi:
- mam balik rozbalit a pozriet ci je tam NB priamo pred kurierom.
- co v pripade nejakych nezrovnalosti, poruchy

NB uz je vyplateny, nejedna sa o dobierku
Dakujem
Blankake
13.01.10,10:47
Konecne ma byt objednany vianocny NB dodany - kuriernou sluzbou.
Kto ma skusenosti z nakupom cez internet, nech mi poradi:
- mam balik rozbalit a pozriet ci je tam NB priamo pred kurierom.
- co v pripade nejakych nezrovnalosti, poruchy

NB uz je vyplateny, nejedna sa o dobierku
Dakujem
Po skúsenostiach s objednávaním cez internet Ti odporúčam balík rozbaliť pred kuriérom (neviem, či bude ochotný - prípadne si pozri podmienky daného obchodu na ich stránkach - že ako prevziať zásielku). Ak však bude obal viditeľne poškodený, trvaj na tom, že balík rozbalíš v prítomnosti kuriéra, aby ste hneď spísali prípadné škody.