ewap
08.09.05,20:21
Kočky, ktoré ešte nespíte, nemáte náhodou to veľké tlačivo Potvrdenie o návšteve školy, to s tými veľkými oknami. Potrebovala by som ho ešte dnes. ďakujem.
Paula
08.09.05,18:31
také niekto prilepil tu:http://www.porada.sk/showthread.php?t=12515&highlight=potvrdenie
mne to ale nejde otvoriť :confused:
sadžika
08.09.05,18:40
Mám pocit, že je na stránke www.obcan.sk (http://www.obcan.sk).
ewap
08.09.05,18:48
Super. Prajem dobrú noc.
eviketa
08.09.05,19:05
ewap - telepatia, prave som to potrebovala aj ja. Porada, ešte že ťa mám
KEJKA
08.11.05,08:03
Kočky, ktoré ešte nespíte, nemáte náhodou to veľké tlačivo Potvrdenie o návšteve školy, to s tými veľkými oknami. Potrebovala by som ho ešte dnes. ďakujem.ja len pripomeniem, ze akceptuju aj ine tlačivo o navšteve školy, ja som dala 2 decka na tom veľkom a dcerine take,čo jej dali v škole a fajn.
KEJKA
08.11.05,08:22
ale mám problém. Chalani mi študujú v Prahe a teraz mi pozastavili davky, lebo mám vybaviť na M.školstva potvrdenie, že je to uznaná škola? viete mi niekto poradiť , či to vybavím mailom? alebo musím poslať kolkovanú žiadosť?
Ešte posurfujem a úohľadám, len mi to dosť súri, tak kým budem hľadať, ak mi nekto vie konkrétne poradiť, budem rada. Díky moc.
KEJKA
08.11.05,09:36
ale mám problém. Chalani mi študujú v Prahe a teraz mi pozastavili davky, lebo mám vybaviť na M.školstva potvrdenie, že je to uznaná škola? viete mi niekto poradiť , či to vybavím mailom? alebo musím poslať kolkovanú žiadosť?
Ešte posurfujem a úohľadám, len mi to dosť súri, tak kým budem hľadať, ak mi nekto vie konkrétne poradiť, budem rada. Díky moc.tak si aj odpovedám. Žiadosť treba poslať na

M.školstva
stredisko na uznávanie dokladov
Stromová 1
813 30 Bratislava
k žiadosti je nutné doložiť potvrdenie o návšteve školy

vybavenie trvá 4 - 6 týždňov, sľubil mesiac. Dovtedy, kým neodnesiem toto potvrdenie, mám pozastavené vyplácanie prídavkov.
Daska
08.11.05,10:12
Alw oni doplatia pridavky rok dozadu, tak o ne nepridete
KEJKA
08.11.05,11:11
Alw oni doplatia pridavky rok dozadu, tak o ne neprideteano to sa nebojim, len som to potrebovala cim skor vyriesit. Porada mi viackrat pomohla, tak som to tu pripla pre druhych, keby mali rovnaky problem.
pyton
08.11.05,11:17
Chcela by som sa opýtať, či k tým prídavkom dávajú úradníci aj nejaký papier?
/Nejaké rozhodnutie alebo list o tej sume alebo niečo podobné/ :confused:
KEJKA
08.11.05,11:32
Chcela by som sa opýtať, či k tým prídavkom dávajú úradníci aj nejaký papier?
/Nejaké rozhodnutie alebo list o tej sume alebo niečo podobné/ :confused:tomu nerozumiem, tema nie je o rozhodnuti o vyske pridavkov ale o potvrdeni, ci skola v CR je na Slovensku uznana ako priprava na buduce povolanie a teda ci nestracam narok na PnD.
pyton
08.11.05,11:37
Lidka, viem, že téma je o tom. Moja otázka je taká okrajovejšia, nechcem kvôli tomu zakladať novú tému Prídavky na deti. :) Ale odpoveď by ma zaujímala ako to je.
KEJKA
08.11.05,19:37
Lidka, viem, že téma je o tom. Moja otázka je taká okrajovejšia, nechcem kvôli tomu zakladať novú tému Prídavky na deti. :) Ale odpoveď by ma zaujímala ako to je.no zial, deti mam velke, pridavky su dane zakonom, ak sa preukazes rodnymi listami tak idu PnD v zmysle zakona. Asi nejaky papier netreba. Ale ja mam deti velke, su na VS, trak si to uz nepamtam. Zmeny medzitym boli, ale papier na PnD som nedostala, to je fakt. Zrejme netreba.
KEJKA
08.11.05,19:40
:D to "zial" samozrejme nevyjadruje lutost nad skutocnostou,
ze mam velke deti:D
Aisha
27.02.07,10:53
Vraciam sa opäť k tejto téme a potrebovala by som vedieť či Prídavky na deti ovplyvňuje aj príjem z Dohody o brig. práci študentov? teda ak dieťa brigádovalo a jeho rodič naň poberá prídavky, či to môžu rodičovi nejakým spôsobom zobrať za tie mesiace čo dieťa brigádovalo? ako sa na to môže prísť?
ďakujem
Anja111
27.02.07,11:02
Vraciam sa opäť k tejto téme a potrebovala by som vedieť či Prídavky na deti ovplyvňuje aj príjem z Dohody o brig. práci študentov? teda ak dieťa brigádovalo a jeho rodič naň poberá prídavky, či to môžu rodičovi nejakým spôsobom zobrať za tie mesiace čo dieťa brigádovalo? ako sa na to môže prísť?
ďakujem
Nie, neovplyvňuje. Nárok rodičov na prídavky zostáva.
Aisha
27.02.07,11:03
No to mi odpadol kameň zo srdca....ďakujeeem
willma
10.06.08,20:17
kedy sa preukazuje nárok na PnD. Došlo mi pozvanie z UPSVAR aby som predložila potvrdenie. Nerobí sa to náhodou na začiatku ďalšieho šk. roku? Synátor totiž končí zaverečnými učnovskými skúškami, ale od septembra by mal pokračovať v nadstavbovom dennom štúdiu.
willma
11.06.08,05:53
posúvam
uzivatel2
11.06.08,07:55
kedy sa preukazuje nárok na PnD. Došlo mi pozvanie z UPSVAR aby som predložila potvrdenie. Nerobí sa to náhodou na začiatku ďalšieho šk. roku? Synátor totiž končí zaverečnými učnovskými skúškami, ale od septembra by mal pokračovať v nadstavbovom dennom štúdiu.

Tiež si ma predvolali, chceli predložiť kópiu maturitného vysvedčenia, príp. výučného listu, informovali sa, či sa dieťa nezaevidovalo na úrade práce v evidencii nezamestnaných, alebo nenastúpilo do trvalého pracovného pomeru.

Na otázku prečo predvolávajú ak školský rok podľa zákona končí 31.8. mi bolo povedané, že nie každý pozná svoje povinnosti, že rodičia poberajúci prídavky na dieťa zabúdajú hlásiť zmeny do 8 dní.
Stálo ma to 1/2 dňa dovolenky!
Kata