ivkop
14.12.09,08:29
Dobry den,
zacala som spracovavat mzdy pre firmu, ktora ma predajne v obchodnych centrach a teda ich zamestnanci maju nerovnomerne rovrhnuty pracovny cas - pracovne smeny a v novembri im pripadol pracovny den podla smenoveho kalendara aj na sviatok. Chcem sa spytat na nazor, ci im mame podla ZP § 122 vyplacat nahradu mzdy za dopracovany sviatok alebo nie. Doteraz im to vyplacane nebolo,ale rada by som bola, aby mali odo mna mzdy spravne spracovane, tak overujem... :).
Vopred vdaka za odpoved.
Pekny den.
ivka70
14.12.09,07:33
Ti, ktori pracovali vo sviatok, lebo mali naplanovanu zmenu, maju narok na priplatok za pracu vo sviatok.

Ti, ktori nemali na ten den naplanovanu zmenu, ti maju svoj standardny volny den a nemaju narok na ziadnu nahradu za sviatok.
ivkop
14.12.09,07:59
Dakujem za radu.
A este ma napadla otazka: teraz v decembri im moze padnut naplanovana zmena na sviatok (26.12. a 27.12.), kedy ale pracovat nebudu, lebo bude obchodne centrum zavrete. Vtedy maju narok na nahradu mzdy za sviatok podla ZP?
Vdaka :)
Andyke
14.12.09,08:45
Áno , je to prekážka na strane zamestnávateľa § 142 ods.3 Zák. práce, takže majú nárok na náhradu mzdy.