daewo
14.12.09,09:53
Ahojte poradaci,
potreboval by som poradit vo veci odmien pre konatelov z odovodoveho hladiska. V sro by konatelia neboli zamestnany, fungovali by na asi na fixe ako odmena pre konatela / pri odvodovom zatazeni 10%ZP zamestnavatel + 4%ZP konatel/ javi sa mi to ako najlacnejsi sposob pre spolocnost - kedze uvedene odmeny pojdu do nakladov firmy. Ak sa mylim, prosim opravte ma- poucte ma. Pri tejto forme vsak riesim aj dilemu ako uctovat naklady spojene s vykonom prace, co by boli variabilne zlozky - benzin, mobil a podobne, proste neviem ci je mozne fakturovat firme od konatelov taketo nahrady, najma ak to nie je na nejakom zmluvnom zaklade - kde taketo naklady zadefinovat tak aby boli opravenenymi a de facto uznatelnymi DU ako naklady firmy.
Dalej sa vsak zamyslam aj nad prijmom tychto konatelov - ako oni budu dane zdanovat - cez dan z prijmu zo zavislej cinnosti? Ake eventualne zatazenie tu prichadza do uvahy??? Ufff je to krkolomne napisane, ale v principe sa mi jedna o nasledovne - 2 konatelia / potencionalne studenti/ by mali byt odmenovani za vykon funkcie a zda sa mi ze ich zamestnanie by bolo zbytocne administrativne narocne a neekonomicke?
Pls poradaci o nazory a odporucania ako to poriesit. Dakujem