ikovacikova
14.12.09,11:43
Asi tomu nerozumiem, ale keď mám s odberateľom dohodu, že mi platí za dopravu kilometrovné 0,30 € a ostatné jazdy účtujem podľa zákona 0,183€, mám zaevidovať do knihy jázd aj tie odberateľské? Tak ako, alebo koľko mám zaúčtovať? Auto nie je v podnikaní. Mám z toho guláš. Účtujem v programe Alfa, a ten mi ponúka výpočty, lenže potom mi to nijako nepasuje. Poradíte?
Ďakujem Iveta
Džudi
14.12.09,10:57
Neviem či som to dobre pochopila, ale myslím, že si mýliš dve veci. To, že Tebe zrejme na základe nejakej zmluvy platí Tvoj odberateľ , na to by som vystavila faktúru a to je Tvoj príjem. Ale čo mu vlastne faktúruješ , dopravu na základe ŽL, príp. konc. listiny ? Ja si myslím, že ak vykovnávaš autodopravu mala, by si mať auto zaradené vo firme, neúčtovať základnu sadzbu na km tzv. kilometrovné. To môžeš ako zamestnanec, príp. živnostník ale len na pracovné cesty a nie priamy výkon podn. činnosti . / ako napr. taxi, dopravca /.
ikovacikova
14.12.09,11:00
Nie, nevykonávam autodopravu, ale keď máme objednávku na vykonanie nejakej práce, tak je potrebné pozháňať materiál a podovážať to tam. A niekedy je treba nabehať aj viacej kilometrov. A todávam do faktúry, ako počet najazdených kilometrov, defakto zaobstarávacie náklady. Lenže ja musím vystaviť CP, nie?
ego.mc
14.12.09,11:36
Sú to dve rôzne veci:
1. Tvoje náklady - všetky jazdy autom podľa CP prerátané na paušálne náhrady
2. Tvoje príjmy - to čo vyfakturuješ odberateľovi
veronkaj
14.12.09,12:21
prosím poradíte aj mne s PHM,?

szčo platca dph v ju :
- má auto v podnikaní a tankovanie phm dávam celý rok ako základ dane = VOZD v členení výdaj za materiál / phm a dph uplatňujem v kvartálnom hlásení.

- teraz na konci roku by sa mala urobiť tabulka a podľa počtu najazdených km podľa prepočtu priemernej spotreby mi vyjde, že najazdil x km za y litrov PHM a teda tam nejakých pár litrov zostane v nádrži.

- ako to urobiť teraz pri dph za 4q/09??
- na konci roku dať mínusovou sumou adekvátny základ dane = phm čo zostane nespotrebovaná podľa počtu km a zároveň dať aj minúsom adekvátnu sumu dph podľa zostatku ??
- alebo to môžem brať tak, že aj z minulého roka tam predsa niečo zostalo a vtedy mu to tak nerobili len uplatnili celú výšku v základe aj v dph???

ten zostatok tam bude naozaj maličký

prosím ako dať mínusom ten rozdiel aj do VOZD aj do dph alebo môžem uplatniť aj za 4Q/09 celú sumu, veď sa to zase spotrebuje v 2010 roku.
ego.mc
14.12.09,16:52
prosím poradíte aj mne s PHM,?

szčo platca dph v ju :
- má auto v podnikaní a tankovanie phm dávam celý rok ako základ dane = VOZD v členení výdaj za materiál / phm a dph uplatňujem v kvartálnom hlásení.

- teraz na konci roku by sa mala urobiť tabulka a podľa počtu najazdených km podľa prepočtu priemernej spotreby mi vyjde, že najazdil x km za y litrov PHM a teda tam nejakých pár litrov zostane v nádrži.

- ako to urobiť teraz pri dph za 4q/09??
- na konci roku dať mínusovou sumou adekvátny základ dane = phm čo zostane nespotrebovaná podľa počtu km a zároveň dať aj minúsom adekvátnu sumu dph podľa zostatku ??nie
- alebo to môžem brať tak, že aj z minulého roka tam predsa niečo zostalo a vtedy mu to tak nerobili len uplatnili celú výšku v základe aj v dph???

ten zostatok tam bude naozaj maličký

prosím ako dať mínusom ten rozdiel aj do VOZD aj do dph alebo môžem uplatniť aj za 4Q/09 celú sumu, veď sa to zase spotrebuje v 2010 roku.celú sumu
Pozri v texte.
Má nárok na uplatnenie celej DPH. Iné by bolo, keby auto používal aj na súkromné účely.
zuzanna
03.01.10,17:21
nema niekto nejaku dobru tabulku kde sa zadaju km a priemerna spotreba auta pripadne km a vyjde nejaky dobry vysledok ci je v norme alebo v nadnorme diky
Lenka1979
03.01.10,17:25
nema niekto nejaku dobru tabulku kde sa zadaju km a priemerna spotreba auta pripadne km a vyjde nejaky dobry vysledok ci je v norme alebo v nadnorme diky


Skús pohľadať v sekcii "Tlačivá" a zadaj si kľúčové slovo napr. PHM a vyhľadá Ti všetky tabuľky. Určite niečo nájdeš.
zuzanna
05.01.10,19:59
nic som tam veru nenasla